Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde

Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho zegt dat hij zijn bekentenis betrokken te zijn geweest bij matchfixing in China onder zware druk heeft afgelegd. Son behoort tot de 43 betrokkenen die door de Chinese voetbalbond voor het leven zijn geschorst op verdenking van illegaal gokken en het beïnvloeden van wedstrijden uit de Chinese competitie. "De Chinese politie heeft me bedreigd", vertelde Son, inmiddels in zijn vaderland, in tranen.

Son, op het WK van 2022 nog actief voor zijn land, voetbalde in China bij Shandong Taishan en zat op verdenking van betrokkenheid bij matchfixing al tien maanden vast. In maart mocht hij naar Zuid-Korea.

"Ze dreigden dat als ik niet zou bekennen, mijn vrouw zou worden gearresteerd en samen met mij naar dezelfde gevangenis zou worden gebracht", vertelde Son, die over "belachelijke aanklachten" sprak. "Ze toonden me foto's van mijn kinderen en vroegen: waaraan hebben ze dit verdiend? Hoe moet het met je kinderen als je vrouw ook vastzit? Ik zou vrij zijn als ik zou bekennen. Ik was bang en kon niet anders."

Son zegt onschuldig te zijn. "Ik wil mijn naam zuiveren. Het enige bewijs dat ze hebben is mijn valse verklaring, onder dwang verkregen." Son tekende in juni een contract bij Suwon FC op het hoogste niveau in Zuid-Korea. Hij werd niet opgeroepen voor de eerste WK-kwalificatieduels van zijn land.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

1 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

11 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

11 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

11 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

11 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

12 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

17 uur geleden