Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde

Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho zegt dat hij zijn bekentenis betrokken te zijn geweest bij matchfixing in China onder zware druk heeft afgelegd. Son behoort tot de 43 betrokkenen die door de Chinese voetbalbond voor het leven zijn geschorst op verdenking van illegaal gokken en het beïnvloeden van wedstrijden uit de Chinese competitie. "De Chinese politie heeft me bedreigd", vertelde Son, inmiddels in zijn vaderland, in tranen.

Son, op het WK van 2022 nog actief voor zijn land, voetbalde in China bij Shandong Taishan en zat op verdenking van betrokkenheid bij matchfixing al tien maanden vast. In maart mocht hij naar Zuid-Korea.

"Ze dreigden dat als ik niet zou bekennen, mijn vrouw zou worden gearresteerd en samen met mij naar dezelfde gevangenis zou worden gebracht", vertelde Son, die over "belachelijke aanklachten" sprak. "Ze toonden me foto's van mijn kinderen en vroegen: waaraan hebben ze dit verdiend? Hoe moet het met je kinderen als je vrouw ook vastzit? Ik zou vrij zijn als ik zou bekennen. Ik was bang en kon niet anders."

Son zegt onschuldig te zijn. "Ik wil mijn naam zuiveren. Het enige bewijs dat ze hebben is mijn valse verklaring, onder dwang verkregen." Son tekende in juni een contract bij Suwon FC op het hoogste niveau in Zuid-Korea. Hij werd niet opgeroepen voor de eerste WK-kwalificatieduels van zijn land.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

2 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

2 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

3 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

4 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

5 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

14 uur geleden