Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde

Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho zegt dat hij zijn bekentenis betrokken te zijn geweest bij matchfixing in China onder zware druk heeft afgelegd. Son behoort tot de 43 betrokkenen die door de Chinese voetbalbond voor het leven zijn geschorst op verdenking van illegaal gokken en het beïnvloeden van wedstrijden uit de Chinese competitie. "De Chinese politie heeft me bedreigd", vertelde Son, inmiddels in zijn vaderland, in tranen.

Son, op het WK van 2022 nog actief voor zijn land, voetbalde in China bij Shandong Taishan en zat op verdenking van betrokkenheid bij matchfixing al tien maanden vast. In maart mocht hij naar Zuid-Korea.

"Ze dreigden dat als ik niet zou bekennen, mijn vrouw zou worden gearresteerd en samen met mij naar dezelfde gevangenis zou worden gebracht", vertelde Son, die over "belachelijke aanklachten" sprak. "Ze toonden me foto's van mijn kinderen en vroegen: waaraan hebben ze dit verdiend? Hoe moet het met je kinderen als je vrouw ook vastzit? Ik zou vrij zijn als ik zou bekennen. Ik was bang en kon niet anders."

Son zegt onschuldig te zijn. "Ik wil mijn naam zuiveren. Het enige bewijs dat ze hebben is mijn valse verklaring, onder dwang verkregen." Son tekende in juni een contract bij Suwon FC op het hoogste niveau in Zuid-Korea. Hij werd niet opgeroepen voor de eerste WK-kwalificatieduels van zijn land.

Meer uit Voetbal

Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

1 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

1 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

2 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

13 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

16 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

16 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

18 uur geleden