Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho zegt dat hij zijn bekentenis betrokken te zijn geweest bij matchfixing in China onder zware druk heeft afgelegd. Son behoort tot de 43 betrokkenen die door de Chinese voetbalbond voor het leven zijn geschorst op verdenking van illegaal gokken en het beïnvloeden van wedstrijden uit de Chinese competitie. "De Chinese politie heeft me bedreigd", vertelde Son, inmiddels in zijn vaderland, in tranen.
Son, op het WK van 2022 nog actief voor zijn land, voetbalde in China bij Shandong Taishan en zat op verdenking van betrokkenheid bij matchfixing al tien maanden vast. In maart mocht hij naar Zuid-Korea.
"Ze dreigden dat als ik niet zou bekennen, mijn vrouw zou worden gearresteerd en samen met mij naar dezelfde gevangenis zou worden gebracht", vertelde Son, die over "belachelijke aanklachten" sprak. "Ze toonden me foto's van mijn kinderen en vroegen: waaraan hebben ze dit verdiend? Hoe moet het met je kinderen als je vrouw ook vastzit? Ik zou vrij zijn als ik zou bekennen. Ik was bang en kon niet anders."
Son zegt onschuldig te zijn. "Ik wil mijn naam zuiveren. Het enige bewijs dat ze hebben is mijn valse verklaring, onder dwang verkregen." Son tekende in juni een contract bij Suwon FC op het hoogste niveau in Zuid-Korea. Hij werd niet opgeroepen voor de eerste WK-kwalificatieduels van zijn land.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
19 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
22 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
22 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
1 dag geleden