Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde

Geschorste voetballer Son zegt dat Chinese politie hem chanteerde

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse voetballer Son Jun-ho zegt dat hij zijn bekentenis betrokken te zijn geweest bij matchfixing in China onder zware druk heeft afgelegd. Son behoort tot de 43 betrokkenen die door de Chinese voetbalbond voor het leven zijn geschorst op verdenking van illegaal gokken en het beïnvloeden van wedstrijden uit de Chinese competitie. "De Chinese politie heeft me bedreigd", vertelde Son, inmiddels in zijn vaderland, in tranen.

Son, op het WK van 2022 nog actief voor zijn land, voetbalde in China bij Shandong Taishan en zat op verdenking van betrokkenheid bij matchfixing al tien maanden vast. In maart mocht hij naar Zuid-Korea.

"Ze dreigden dat als ik niet zou bekennen, mijn vrouw zou worden gearresteerd en samen met mij naar dezelfde gevangenis zou worden gebracht", vertelde Son, die over "belachelijke aanklachten" sprak. "Ze toonden me foto's van mijn kinderen en vroegen: waaraan hebben ze dit verdiend? Hoe moet het met je kinderen als je vrouw ook vastzit? Ik zou vrij zijn als ik zou bekennen. Ik was bang en kon niet anders."

Son zegt onschuldig te zijn. "Ik wil mijn naam zuiveren. Het enige bewijs dat ze hebben is mijn valse verklaring, onder dwang verkregen." Son tekende in juni een contract bij Suwon FC op het hoogste niveau in Zuid-Korea. Hij werd niet opgeroepen voor de eerste WK-kwalificatieduels van zijn land.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

3 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

3 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

4 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

4 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

7 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

8 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

8 uur geleden