
Geschenkschrijver Wim Hofman signeert in Goes
GOES - Het cadeauboekje dat speciaal voor de Week van het Zeeuwse Boek is uitgegeven is dit jaar geschreven door niemand minder dan Wim Hofman (80). Hofman schreef op verzoek zijn jeugdherinneringen op. “Ik hield vroeger een dagboekje bij, maar dat is verloren geraakt. Maar dit was leuk om te doen, en na te denken hoe het ook alweer allemaal was.”Het boekje ‘In de sneeuw geboren’ telt 96 pagina’s en begint bij de stormvloed van 1953. Hofman haalt herinneringen op aan de stormvloed, de oorlogsjaren die hij in Valkenswaard doorbracht en vooral aan het verwoeste naoorlogse Vlissingen. “Het is geen geschiedenisboekje in de zin dat ik dingen ben gaan uitzoeken”, legt Hofman uit. “Ik heb het geschreven vanuit mijn herinnering en heb geen onderzoek gedaan om te kijken of het ook allemaal precies klopt. Dus er kunnen ook fouten inzitten.” Voor Hofman was het een interessant proces. “Het boekje dwingt je tot nadenken, hoe zat het ook alweer. Leuk om te doen, want soms kwamen er toch dingen terug. En het kwam goed uit, door corona had ik veel tijd om te schrijven.”
Volgens Hofman is het een echt Vlissings boekje geworden. “Maar dat kan ook niet anders, daar ben ik opgegroeid en mijn actieradius was toen nog niet zo groot.” Het boekje is gratis verkrijgbaar bij besteding van 15 euro in de boekhandel. Hofman komt zaterdag 20 november naar Goes waar hij van 13.30 tot 14.30 uur signeert in boekhandel Het Paard van Troje en van 14.30 tot 15.30 uur in boekhandel De Koperen Tuin.
Meer uit Beveland
GOES - Karin en Marja uit Goes weten als geen ander wat het betekent om machteloos toe te kijken terwijl een geliefde afglijdt in de greep van alcohol en drugs. Karin is moeder van drie zoons, waarvan er één, Mike, al op jonge leeftijd begon met gebruiken. Marja verloor haar broer na een dertig jaar durende worsteling met verslaving. Beide vrouwen dragen hun verdriet en zorgen niet alleen met zich mee, maar zetten hun ervaringen sinds kort ook in om anderen te helpen. Karin richtte begin dit jaar Moedige Moeders Goes op, een zelfhulpgroep voor naasten van mensen met een verslaving. Marja geeft psycho-educatie en pleit voor meer erkenning voor naasten.
14 minuten geledenKORTGENE - Tussen de knotwilgen en grasvelden in Kortgene bouwt Stichting EEF - Eindeloos Eiland Festival - aan iets bijzonders. Wat in 2014 begon als een lokaal kunstenfestival is uitgegroeid tot een sfeervolle, creatieve smeltkroes waar jong talent naast gevestigde namen staat. Muziek, dans, literatuur, beeldende kunst en culinaire verrassingen lopen hier dwars door elkaar heen op zaterdag 5 en zondag 6 juli.
5 uur geledenGOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd op 1 maart 2025 verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject.
20 uur geledenOVEZANDE - Het 700-jarig jubileum in Ovezande ligt al even achter ons. Maar de vele extra activiteiten, die in 2024 werden opgezet, zijn niet zo maar tot stilstand gekomen.
1 dag geledenGOES/MIDDELBURG - De vrachtwagenchauffeur die maandag om het leven is gekomen bij een ongeluk op de snelweg A58 bij 's-Heer Arendskerke is een 57-jarige man uit Middelburg. Dat heeft de politie dinsdag bekend gemaakt.
1 dag geledenKATS - Peter Reinders uit Kats heeft met zijn liedje "It's Time For Peace" de grand final bereikt van de International Song of Peace Contest in Tipperary (Ierland). Op 20 augustus 2025 zal Reinders het lied live presenteren in Bansha in de buurt van Tipperary.
1 dag geledenGOES - De chauffeur van de vrachtwagen die maandagmiddag kantelde na een aanrijding op de A58 bij Goes, is overleden. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd.
1 dag geleden