Gert Jan Mulder vertrekt bij ON! na commotie over uitspraken
HILVERSUM (ANP) - Gert Jan Mulder treedt per direct terug als lid van de raad van toezicht van omroep Ongehoord Nederland. Dat heeft de raad van toezicht zaterdag bekendgemaakt. Mulder heeft besloten te vertrekken na een artikel in de Volkskrant over uitlatingen die hij op sociale media had gedaan, onder anderen over moslims en homoseksuelen.
Op de website schrijft de rvt de beslissing van Mulder te respecteren. Ook is deze hem "zeer erkentelijk voor al zijn bijdragen om omroep ON! tot een groot succes te maken." Mulder deelde zelf ook een bericht op X waarin hij zijn vertrek bevestigde. "Mij werd drie jaar geleden gesmeekt om lid van de RvT van de prachtige omroep Ongehoord Nederland te worden en ik heb in drie jaar het een en ander kunnen betekenen en kunnen bijdragen, maar ik ben niet langer nodig, dus houd ik het voor gezien", staat in het bericht. "Nederland is een koud, naar land geworden en ik voel mij zeer vervreemd van uw mensen, uw maatschappij, uw cultuur en uw mentaliteit. Au revoir."
De publicatie in de Volkskrant leidde vrijdag tot veel boze en verontwaardigde reacties. Het Commissariaat voor de Media stelde direct vragen aan ON! omdat "racisme, antisemitisme en denigrerende uitingen over delen van de bevolking niet thuishoren bij de publieke omroep". De NPO zei haast te willen maken met het aanscherpen van de Gedragscode Integriteit Publieke Omroep. Rabin Baldewsingh, de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) stelde dat de uitlatingen van Mulder "ronduit racistisch" zijn en beklemtoonde dat zijn uitspraken "het publieke omroepbestel en de Nederlandse bevolking schaden".
Minister Eppo Bruins (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) heeft vrijdag overlegd met de NPO en het Commissariaat voor de Media over het aanscherpen van de gedragscode, zegt hij in een verklaring. Welke aanpassingen de organisaties precies voor ogen hebben, is niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.
7 uur geleden