Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerrard als trainer Aston Villa terug in Premier League

Gerrard als trainer Aston Villa terug in Premier League

BIRMINGHAM (ANP) - Steven Gerrard keert terug in de Engelse voetbalcompetitie. De 41-jarige Gerrard, voormalig aanvoerder van Liverpool en het Engelse elftal, wordt de nieuwe trainer van Aston Villa. De Engelsman volgt de ontslagen Dean Smith op bij de nummer 16 van de Premier League.

Gerrard voetbalde vrijwel zijn hele carrière voor Liverpool, waarmee hij in 2005 de Champions League won. De middenvelder sloot zijn loopbaan af bij de Amerikaanse club LA Galaxy en keerde daarna als jeugdtrainer terug bij Liverpool. Gerrard begon in 2018 bij Rangers FC aan zijn eerste klus als hoofdtrainer. Vorig seizoen leidde hij de club uit Glasgow naar de eerste landstitel in tien jaar en de 55e in totaal. De ploeg van Gerrard bleef het hele jaar ongeslagen.

Giovanni van Bronckhorst wordt genoemd als mogelijke opvolger van Gerrard bij Rangers, al is er volgens zijn zaakwaarnemer nog geen contact geweest met de clubleiding. De 46-jarige Rotterdammer speelde zelf tussen 1998 en 2001 voor de Schotse recordkampioen.

Rijke historie

"Aston Villa is een club met een rijke historie en veel traditie in Engeland", zegt Gerrard. "Ik ben enorm trots dat ik de nieuwe hoofdtrainer wordt van deze club. In mijn gesprekken met het bestuur werd heel duidelijk hoe ambitieus hun plannen zijn. Ik kijk ernaar uit om ze helpen bij het bereiken van hun doelen." Gerrard debuteert volgende week zaterdag, na de interlandperiode, met een thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

Aston Villa eindigde vorig seizoen op de elfde plaats in de Premier League. Anwar El Ghazi speelde toen met tien doelpunten een belangrijke rol in het elftal van Smith. De oud-Ajacied is dit seizoen wat minder prominent aanwezig. In zes duels maakte hij één goal.

Meer uit Voetbal

Atalanta vindt in trainer Palladino opvolger van ontslagen Juric

BERGAMO (ANP/BELGA) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft in Raffaele Palladino al snel een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De Italiaanse oud-coach van Fiorentina heeft als opvolger van de maandag ontslagen Kroaat Ivan Juric een contract tot halverwege 2027 getekend. Bij de nummer 13 van de Serie A staan Marten de Roon en Mitchel Bakker onder contract.

11 uur geleden
Ronaldo denkt binnen een of twee jaar te stoppen

RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.

20 uur geleden
Spits Emegha traint mee bij Oranje, Weghorst ontbreekt op veld

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.

22 uur geleden
Polen kampt met blessures en schorsingen voor treffen met Oranje

WARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.

22 uur geleden
Koeman roept spits Emegha voor het eerst op om fitheid Weghorst

ZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.

1 dag geleden
Argentinië mist drietal tegen Angola om gelekoortsvaccin

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.

1 dag geleden
Atalanta ontslaat coach Juric na slechte reeks in Serie A

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.

1 dag geleden