Gerda uit Tholen is beeldend kunstenaar
THOLEN- Gerda Glerum komt, zoals ze zelf zegt, uit een creatief nest. Geboren en getogen als Oost-Souburgse Zeeuw groeide Gerda op met een vader die ook beelden maakte. Zelf was ze ook altijd bezig op het creatieve vlak. “Van tekenen tot schilderen en van timmeren tot papier maché, ik heb lang gezocht naar dé hobby voor mij. Totdat ik naar Boxtel verhuisde en mijn buurvrouw mij mee op een cursus keramiek nam. Toen wist ik: dit is het.”
“Ik was 25 jaar en volledig verkocht. En nu, 35 jaar later, nog steeds. Voor mij is het iedere keer spannend wat ik ga maken, mijn inspiratie komt gaandeweg mijn project. Ik weet van te voren nooit wat het gaat worden. En als een werkstuk in de oven zit, zit ik vol spanning te wachten hoe het gaat worden. Dit verveelt me nooit. Ik wissel dan ook regelmatig af, doe nooit lang hetzelfde en werk met een thema. Zo heb ik bijvoorbeeld een keer een reeks met beelden gemaakt in verschillende yoga- houdingen, beelden die sprookjes uitbeeldden, en op dit moment ben ik bezig met het thema Relaties én daarnaast het thema spreekwoorden en grapjes.
Eerste grote liefde
Keramiek is, zoals Gerda zelf zegt, haar eerste grote liefde. Toch doet ze daarnaast ook nog andere vormen van kunst uitoefenen. “Nu heb ik een atelier, maar er zijn tijden geweest dat ik die luxe niet had. Zat ik in een oude boerenschuur zonder oven. Dan ga ik toch iets anders doen. Zo heb ik toen bijvoorbeeld cursussen gegeven in het bewerken van speksteen. Ook is het soms fijn voor de afwisseling om even iets geheel anders te doen. Tijdens de eerste lockdown heb ik nog een project gedaan waarbij ik allerlei soorten vogels met potlood natuurgetrouw heb getekend. Maar ook schilderen en oude meubels opknappen vind ik leuk om te doen. Erg divers, maar ik vind het heerlijk.”
Gastvrijheid
“We hebben twee kinderen die beiden de deur uit zijn. Ik heb dus alle tijd om creatief bezig te zijn. Als ik bezig ben verlies ik mezelf erin, ik ben dan helemaal van de wereld. Ik kan me ook niet voorstellen dat ik hier mee zou stoppen. Voor mij is er dan ook niet zoiets als een pensioenleeftijd of zo. Zolang ik het nog kan, blijf ik creatief bezig. Sinds oktober woon ik in Tholen. We zijn hier naartoe verhuist voor het werk van mijn man. Ik mag dan een Zeeuw zijn, ik had geen flauw idee waar Tholen was! Maar hier word je echt gezien als mens en weten mensen wat je doet. Ik heb ook nog in Utrecht gewoond, daar wist ik na een aantal jaren nog niet wie de overbuurman was. Qua gastvrijheid is het een enorm verschil met de grote stad. Nu ik hier woon, denk ik, ja hier wil ik oud worden.”
Meer uit Tholen
ANNA JACOBAPOLDER - De verbouw van basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder is met een jaar uitgesteld omdat de plannen op het laatste moment zijn veranderd van renovatie naar vernieuwbouw. Daardoor is meer voorbereiding nodig en bleek uitvoering in de zomer van 2026 niet haalbaar. De start staat nu gepland voor 2027.
18 uur geledenTHOLEN - Zestien tweetallen uit verschillende woonkernen strijden van maandag 29 juni tot en met vrijdag 3 juli in Oud-Vossemeer weer om het Thools kampioenschap jeu de boules.
22 uur geledenTHOLEN - Buitenzwembad De Spetter in Tholen gaat vanaf maandag tijdelijk dicht voor herstelwerkzaamheden. De coating die begin juni als tijdelijke oplossing op de tegels is aangebracht, laat op sommige plekken los. Hoelang het zwembad gesloten blijft, is onbekend. Dat kan volgens de gemeente enkele dagen of een week zijn.
1 dag geledenZEELAND - Het is vandaag zeer warm en daarvoor geldt al code oranje, maar morgen wordt het nog warmer. En dus is na overleg tussen diverse instanties besloten code rood af te kondigen. Morgen is er namelijk in een groot deel van het land sprake van extreme hitte. Alleen voor het noorden en Zeeland geldt morgen code oranje, in de andere provincies geldt dus het rode weeralarm. Code rood geldt vanaf vannacht 0.00 uur tot 23.00 uur.
1 dag geledenPOORTVLIET/SINT-ANNALAND - Door de aanhoudende hitte is op de weg tussen Poortvliet en Sint-Annaland schade ontstaan. Delen van het wegdek zijn omhoog gekomen doordat het beton is uitgezet. Meerdere auto's raakten beschadigd en dus is de weg op twee plekken deels afgezet.
1 dag geledenTHOLEN - Kees Knulst (36) is eind mei geïnstalleerd als nieuwe wethouder in de gemeente Tholen. De pas 36 jaar jonge Smerdiekenaar begint daarmee aan zijn eerste termijn als bestuurder. Hij wil zich inzetten voor een leefbare en goed verbonden gemeente. "Het draait niet om mij, maar om het grotere geheel."
1 dag geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Op dinsdag 26 mei vond de Dag van de Tandprotheticus plaats, een bijzondere dag waarop we onze deuren openden voor het publiek. Bezoekers konden vrijblijvend hun vragen stellen en zelf zien welke stappen er nodig zijn om een gebit te maken. Van de traditionele ambachtelijke methode tot de nieuwste digitale printtechnieken: het was er allemaal te zien.
1 dag geleden