Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerbrands en Van Geel in raad van commissarissen Eredivisie CV

Gerbrands en Van Geel in raad van commissarissen Eredivisie CV

ZEIST (ANP) - De directeuren van zes van de achttien eredivisieclubs vormen tijdelijk de nieuwe raad van commissarissen van de Eredivisie CV. Het gaat om Toon Gerbrands (PSV), Robert Eenhoorn (AZ), Martin van Geel (Willem II), Thijs van Es (FC Utrecht), Manfred Laros (Sparta Rotterdam) en Marco Bogers (VVV-Venlo).

Het zestal neemt de plaats in van John Jaakke, Peter Fossen en Oege Boonstra. Zij stapten ruim een week geleden op omdat ze onvoldoende vertrouwen voelden bij de clubs uit de Eredivisie.

"Ik zie het als een nationaal kabinet waarin veel kennis, kunde en ervaring samenkomen", zegt Jan de Jong, directeur van de Eredivisie CV. "In deze drukke en hectische tijden hebben we behoefte aan daadkracht en ben ik blij dat iedereen zijn verantwoordelijkheid pakt. Dat hebben we juist nu hard nodig. Bovendien is het ook een goede afspiegeling en dwarsdoorsnede van de Eredivisie. Het is een raad van commissarissen waarin alle achttien clubs zich vertegenwoordigd voelen."

'Eredivisie professionaliseren'

De directeuren gaan samen met De Jong aan een plan werken "om de Eredivisie verder te professionaliseren, de effectiviteit en daadkracht te vergroten en de besluitvorming te vergemakkelijken." Ook wordt onderzocht of de Eredivisie (Eredivisie CV) en Keuken Kampioen Divisie (Coöperatie Eerste Divisie) samen kunnen opgaan in één betaaldvoetbalorganisatie.

De bedoeling is dat de plannen halverwege volgend jaar af zijn en dan worden aangenomen in de vergadering van vennoten. De zes directeuren treden daarna af en maken plaats voor een nieuwe raad van commissarissen.

Jaakke werd precies drie jaar geleden gekozen tot voorzitter van de Eredivisie CV. De oud-voorzitter van Ajax was voorgedragen door Fossen en Eenhoorn, de AZ-directeur die destijds ook in de rvc zat. Eenhoorn stapte ruim een jaar later op. PSV-directeur Fossen zat sinds september 2017 in de rvc. Hij nam toen de plek over van Eric Gudde, die zijn baan bij Feyenoord verruilde voor de positie van directeur betaald voetbal bij de KNVB. Boonstra trad vorig jaar toe tot de rvc van de ECV.

Meer uit Voetbal

Feyenoord boekt moeizame zege op tiental van Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.

19 minuten geleden
Portugees Pereira vierde trainer van het seizoen bij Nottingham

NOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.

1 uur geleden
Doelman Benda vervangt Wellenreuther bij Feyenoord tegen Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.

3 uur geleden
Makkelie en Gözübüyük fluiten Champions League-duels

ZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.

3 uur geleden
Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

15 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

15 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

15 uur geleden