Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerbrands en Van Geel in raad van commissarissen Eredivisie CV

Gerbrands en Van Geel in raad van commissarissen Eredivisie CV

ZEIST (ANP) - De directeuren van zes van de achttien eredivisieclubs vormen tijdelijk de nieuwe raad van commissarissen van de Eredivisie CV. Het gaat om Toon Gerbrands (PSV), Robert Eenhoorn (AZ), Martin van Geel (Willem II), Thijs van Es (FC Utrecht), Manfred Laros (Sparta Rotterdam) en Marco Bogers (VVV-Venlo).

Het zestal neemt de plaats in van John Jaakke, Peter Fossen en Oege Boonstra. Zij stapten ruim een week geleden op omdat ze onvoldoende vertrouwen voelden bij de clubs uit de Eredivisie.

"Ik zie het als een nationaal kabinet waarin veel kennis, kunde en ervaring samenkomen", zegt Jan de Jong, directeur van de Eredivisie CV. "In deze drukke en hectische tijden hebben we behoefte aan daadkracht en ben ik blij dat iedereen zijn verantwoordelijkheid pakt. Dat hebben we juist nu hard nodig. Bovendien is het ook een goede afspiegeling en dwarsdoorsnede van de Eredivisie. Het is een raad van commissarissen waarin alle achttien clubs zich vertegenwoordigd voelen."

'Eredivisie professionaliseren'

De directeuren gaan samen met De Jong aan een plan werken "om de Eredivisie verder te professionaliseren, de effectiviteit en daadkracht te vergroten en de besluitvorming te vergemakkelijken." Ook wordt onderzocht of de Eredivisie (Eredivisie CV) en Keuken Kampioen Divisie (Coöperatie Eerste Divisie) samen kunnen opgaan in één betaaldvoetbalorganisatie.

De bedoeling is dat de plannen halverwege volgend jaar af zijn en dan worden aangenomen in de vergadering van vennoten. De zes directeuren treden daarna af en maken plaats voor een nieuwe raad van commissarissen.

Jaakke werd precies drie jaar geleden gekozen tot voorzitter van de Eredivisie CV. De oud-voorzitter van Ajax was voorgedragen door Fossen en Eenhoorn, de AZ-directeur die destijds ook in de rvc zat. Eenhoorn stapte ruim een jaar later op. PSV-directeur Fossen zat sinds september 2017 in de rvc. Hij nam toen de plek over van Eric Gudde, die zijn baan bij Feyenoord verruilde voor de positie van directeur betaald voetbal bij de KNVB. Boonstra trad vorig jaar toe tot de rvc van de ECV.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

4 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

5 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

7 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

7 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

8 uur geleden