Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gerard Rabelink verkenner bij coalitievorming Zeeland

Gerard Rabelink verkenner bij coalitievorming Zeeland

ZEELAND - Afgelopen week hebben de inwoners van Zeeland hun stem uitgebracht voor de Provinciale Staten. Daaruit kwam de BoerBurgerBeweging (BB) als grootste naar voren. De partij droeg vandaag Gerard Rabelink voor als verkenner.

Vandaag heeft BBB Zeeland, als winnaar van de provinciale statenverkiezingen, alle lijsttrekkers in de nieuw te benoemen Provinciale Staten van Zeeland uitgenodigd. Dit voor een eerste kennismaking en het maken van afspraken over het proces van de komende verkenning. 

Aan het einde van de vergadering heeft BBB Zeeland de heer Gerard Rabelink, onder meer voormalig oud-burgemeester van Schouwen-Duiveland, voorgedragen als verkenner. Hij is gevraagd te onderzoeken welke partijen samen een stabiele coalitie zouden kunnen vormen die recht doet aan de verkiezingsuitslag en op voldoende steun kan rekenen in de nieuwe Provinciale Staten van Zeeland. 

Kees Hanse, lijsttrekker van BBB Zeeland heeft er in ieder geval vertrouwen in. “Met Gerard Rabelink hebben wij een verkenner waar wij het volste vertrouwen in hebben en die beschikt over ruime ervaring in het openbaar bestuur”.

Meer uit Beveland

Forza Nederlands Kampioen bij Acro D-mix

BEVELAND - Sybren Koole en Evy van As hebben gouden medailles gewonnen bij de bondsfinale Acrogym DE op zaterdag 14 juni. 

2 uur geleden
Kinderburgemeester presenteert kunstproject

KORTGENE - Kinderburgemeester Valentijn de la Chambre heeft vrijdag samen met kunstenares Bianca van Duyn een presentatie gegeven op basisscholen De Kamperschouw en De Vliete. Ze vertelden daar over het kunstwerk De Komma van Kortgene.

16 uur geleden
Bermbrand bij Nisse

NISSE - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Zwaakweg bij Nisse.

21 uur geleden
Gaslek en onwelwording in Goes

GOES - De brandweer is vrijdagmiddag uitgerukt voor een gaslek aan de Van Goghstraat in Goes. Tijdens hun inzet verleenden de brandweerlieden ook hulp bij een medisch incident.

1 dag geleden
Spinselmot verandert Hollandse Hoeve in spookbos

GOES - Wie de afgelopen weken door de Hollandse Hoeve fietste of wandelde, is het vast niet ontgaan: zo'n vijfentwintig bomen zijn volledig ingepakt met witte webben. Dat is het werk van de spinselmot, ook wel stippelmot genoemd. 

1 dag geleden
Burgemeester op bezoek bij eeuwling in Colijnsplaat

COLIJNSPLAAT - De heer B. de Loof uit Colijnsplaat viert maandag 16 juni zijn 100e verjaardag. Ter gelegenheid van deze bijzondere mijlpaal bracht burgemeester Meeuwisse die ochtend een felicitatiebezoek aan hem. 

1 dag geleden
Duizenden fietsten Delta Ride for the Roses voor kankeronderzoek

Duizenden deelnemers stapten vrijdag en zaterdag in Goes weer op de fiets voor kankeronderzoek. De Delta Ride for the Roses begon vrijdagavond op de markt in Goes met de Ladies Night Ride. 

1 dag geleden