
Gerard Rabelink verkenner bij coalitievorming Zeeland
ZEELAND - Afgelopen week hebben de inwoners van Zeeland hun stem uitgebracht voor de Provinciale Staten. Daaruit kwam de BoerBurgerBeweging (BB) als grootste naar voren. De partij droeg vandaag Gerard Rabelink voor als verkenner.
Vandaag heeft BBB Zeeland, als winnaar van de provinciale statenverkiezingen, alle lijsttrekkers in de nieuw te benoemen Provinciale Staten van Zeeland uitgenodigd. Dit voor een eerste kennismaking en het maken van afspraken over het proces van de komende verkenning.
Aan het einde van de vergadering heeft BBB Zeeland de heer Gerard Rabelink, onder meer voormalig oud-burgemeester van Schouwen-Duiveland, voorgedragen als verkenner. Hij is gevraagd te onderzoeken welke partijen samen een stabiele coalitie zouden kunnen vormen die recht doet aan de verkiezingsuitslag en op voldoende steun kan rekenen in de nieuwe Provinciale Staten van Zeeland.
Kees Hanse, lijsttrekker van BBB Zeeland heeft er in ieder geval vertrouwen in. “Met Gerard Rabelink hebben wij een verkenner waar wij het volste vertrouwen in hebben en die beschikt over ruime ervaring in het openbaar bestuur”.
Meer uit Beveland
GOES - De gemeente Goes wil bedrijven stimuleren om duurzame batterijsystemen te plaatsen. Bedrijven die zo'n batterij willen installeren en daar een vergunning voor nodig hebben, hoeven met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2025 geen legeskosten meer te betalen. Deze batterijen slaan stroom op en helpen om pieken op het elektriciteitsnet te verminderen. Dat is belangrijk, want het stroomnet raakt steeds voller.
12 uur geledenGOES - Serviceflat De Schakel bestaat dit jaar 55 jaar en dat wordt gevierd. In 1970 werd De Schakel opgericht als een vooruitstrevend particulier initiatief van de Rotary Club Goes. Wat begon als een luxe woonvorm voor zelfstandig wonende ouderen is uitgegroeid tot een toegankelijke, moderne serviceflat met aandacht voor comfort, zelfstandigheid en gemeenschap. In 2020 werd het complex uitgebreid met een nieuwe vleugel: De Schalm.
17 uur geledenGOES - De gemeente Goes gaat haar dienstverlening verbeteren. Er komen zeven vernieuwingen die het voor inwoners makkelijker maken om contact te hebben met de gemeente. De nadruk ligt op duidelijke informatie, goede bereikbaarheid en slimme digitale hulp. De meeste vernieuwingen worden in 2025 uitgevoerd. De gemeente heeft hiervoor 300.000 euro beschikbaar gesteld.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Een vrouw is donderdagochtend bij Heinkenszand gewond geraakt nadat zij door een auto werd aangereden. Het slachtoffer is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenLEWEDORP - Een fietsster is donderochtend lichtgewond geraakt bij een aanrijding tussen haar en een pakketbezorger. De vrouw is voorzien van medische zorg.
1 dag geledenGOES - Buurtbusvereniging Zuid-Beveland zoekt met spoed vrijwillige chauffeurs. De vereniging verzorgt met acht bussen en ongeveer honderd vrijwillligers buslijnen op alle werkdagen op Zuid-Beveland.
1 dag geledenGOES - Het Autisme Informatie Centrum (AIC) in Goes is op zoek naar energieke vrijwilligers. Momenteel organiseert het centrum thema-avonden, maar de ambitie is om dit uit te breiden met onder meer inloopmomenten en lotgenotencontact. Ook het versterken van de activiteiten op social media staat op de planning. Er zijn dus taken genoeg te vervullen.
2 dagen geleden