Geplaagde supermarktketen Jumbo maakt jaarcijfers bekend
VEGHEL (ANP) - De geplaagde supermarktketen Jumbo maakt dinsdag zijn resultaten over 2022 bekend. Mogelijk geven die cijfers meer duidelijkheid over de invloed van de hoge inflatie op het koopgedrag. Het bedrijf uit Veghel kwam vorig jaar negatief in het nieuws door Jumbo-baas Frits van Eerd die verdachte is in een witwaszaak en door een blunder met een WK-reclame.
De teruggetreden topman Frits van Eerd werd in september door de FIOD opgepakt omdat hij verdachte is in een witwaszaak. Bij de inval in zijn huis zouden honderdduizenden euro's aan cash zijn gevonden. Ton van Veen, voormalig financieel topman en commissaris bij Jumbo, geeft tijdelijk leiding aan het directieteam van de supermarktketen.
In november stopte Jumbo per direct met zijn WK-reclamespot met dansende bouwvakkers. Die campagne leverde kritiek op omdat bij de bouw van de WK-stadions in Qatar bouwvakkers uit Zuid-Azië zeer slecht behandeld zijn. Volgens wereldvoetbalbond FIFA zijn daarbij in totaal vier doden gevallen. Hassan Al-Thawadi, het hoofd van de Qatarese WK-organisatie, vertelde eind november echter dat volgens hem honderden arbeidsmigranten zijn overleden in de lange aanloop naar de mondiale eindronde. Twitteraars deden naar aanleiding van de kwestie de oproep om Jumbo te gaan boycotten.
Vorige maand werd bekend dat Karel van Eerd, grondlegger van Jumbo, is overleden. Van Eerd, die 84 is geworden, was al geruime tijd ziek. Hij bleef als president-commissaris tot het laatste moment betrokken bij de onderneming. Karel van Eerd droeg in 2009 de dagelijkse leiding over aan zijn zoon Frits, terwijl ook dochter Colette in het bestuur zit.
Frits van Eerd gaf bij de halfjaarcijfers in juli nog aan dat het supermarktconcern nauwelijks minder producten had verkocht, ondanks de torenhoge inflatie in Nederland. In totaal boekte Jumbo een omzet van een kleine 5,5 miljard euro in de eerste jaarhelft.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
45 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
23 uur geleden