Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geplaagde supermarktketen Jumbo maakt jaarcijfers bekend

Geplaagde supermarktketen Jumbo maakt jaarcijfers bekend

VEGHEL (ANP) - De geplaagde supermarktketen Jumbo maakt dinsdag zijn resultaten over 2022 bekend. Mogelijk geven die cijfers meer duidelijkheid over de invloed van de hoge inflatie op het koopgedrag. Het bedrijf uit Veghel kwam vorig jaar negatief in het nieuws door Jumbo-baas Frits van Eerd die verdachte is in een witwaszaak en door een blunder met een WK-reclame.

De teruggetreden topman Frits van Eerd werd in september door de FIOD opgepakt omdat hij verdachte is in een witwaszaak. Bij de inval in zijn huis zouden honderdduizenden euro's aan cash zijn gevonden. Ton van Veen, voormalig financieel topman en commissaris bij Jumbo, geeft tijdelijk leiding aan het directieteam van de supermarktketen.

In november stopte Jumbo per direct met zijn WK-reclamespot met dansende bouwvakkers. Die campagne leverde kritiek op omdat bij de bouw van de WK-stadions in Qatar bouwvakkers uit Zuid-Aziƫ zeer slecht behandeld zijn. Volgens wereldvoetbalbond FIFA zijn daarbij in totaal vier doden gevallen. Hassan Al-Thawadi, het hoofd van de Qatarese WK-organisatie, vertelde eind november echter dat volgens hem honderden arbeidsmigranten zijn overleden in de lange aanloop naar de mondiale eindronde. Twitteraars deden naar aanleiding van de kwestie de oproep om Jumbo te gaan boycotten.

Vorige maand werd bekend dat Karel van Eerd, grondlegger van Jumbo, is overleden. Van Eerd, die 84 is geworden, was al geruime tijd ziek. Hij bleef als president-commissaris tot het laatste moment betrokken bij de onderneming. Karel van Eerd droeg in 2009 de dagelijkse leiding over aan zijn zoon Frits, terwijl ook dochter Colette in het bestuur zit.

Frits van Eerd gaf bij de halfjaarcijfers in juli nog aan dat het supermarktconcern nauwelijks minder producten had verkocht, ondanks de torenhoge inflatie in Nederland. In totaal boekte Jumbo een omzet van een kleine 5,5 miljard euro in de eerste jaarhelft.

Meer uit Financieel

Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

3 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

3 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

4 uur geleden
Grenscoalitie verbolgen over accijnsbeleid van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."

4 uur geleden
ACM: politieke keuzes voorkomen onnodige kosten netbeheerders

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.

5 uur geleden
Apple daalt op Wall Street na aankondiging aftreden topman Cook

NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.

6 uur geleden