Geplaagde supermarktketen Jumbo maakt jaarcijfers bekend
VEGHEL (ANP) - De geplaagde supermarktketen Jumbo maakt dinsdag zijn resultaten over 2022 bekend. Mogelijk geven die cijfers meer duidelijkheid over de invloed van de hoge inflatie op het koopgedrag. Het bedrijf uit Veghel kwam vorig jaar negatief in het nieuws door Jumbo-baas Frits van Eerd die verdachte is in een witwaszaak en door een blunder met een WK-reclame.
De teruggetreden topman Frits van Eerd werd in september door de FIOD opgepakt omdat hij verdachte is in een witwaszaak. Bij de inval in zijn huis zouden honderdduizenden euro's aan cash zijn gevonden. Ton van Veen, voormalig financieel topman en commissaris bij Jumbo, geeft tijdelijk leiding aan het directieteam van de supermarktketen.
In november stopte Jumbo per direct met zijn WK-reclamespot met dansende bouwvakkers. Die campagne leverde kritiek op omdat bij de bouw van de WK-stadions in Qatar bouwvakkers uit Zuid-Azië zeer slecht behandeld zijn. Volgens wereldvoetbalbond FIFA zijn daarbij in totaal vier doden gevallen. Hassan Al-Thawadi, het hoofd van de Qatarese WK-organisatie, vertelde eind november echter dat volgens hem honderden arbeidsmigranten zijn overleden in de lange aanloop naar de mondiale eindronde. Twitteraars deden naar aanleiding van de kwestie de oproep om Jumbo te gaan boycotten.
Vorige maand werd bekend dat Karel van Eerd, grondlegger van Jumbo, is overleden. Van Eerd, die 84 is geworden, was al geruime tijd ziek. Hij bleef als president-commissaris tot het laatste moment betrokken bij de onderneming. Karel van Eerd droeg in 2009 de dagelijkse leiding over aan zijn zoon Frits, terwijl ook dochter Colette in het bestuur zit.
Frits van Eerd gaf bij de halfjaarcijfers in juli nog aan dat het supermarktconcern nauwelijks minder producten had verkocht, ondanks de torenhoge inflatie in Nederland. In totaal boekte Jumbo een omzet van een kleine 5,5 miljard euro in de eerste jaarhelft.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
4 uur geleden