Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geplaagde supermarktketen Jumbo maakt jaarcijfers bekend

Geplaagde supermarktketen Jumbo maakt jaarcijfers bekend

VEGHEL (ANP) - De geplaagde supermarktketen Jumbo maakt dinsdag zijn resultaten over 2022 bekend. Mogelijk geven die cijfers meer duidelijkheid over de invloed van de hoge inflatie op het koopgedrag. Het bedrijf uit Veghel kwam vorig jaar negatief in het nieuws door Jumbo-baas Frits van Eerd die verdachte is in een witwaszaak en door een blunder met een WK-reclame.

De teruggetreden topman Frits van Eerd werd in september door de FIOD opgepakt omdat hij verdachte is in een witwaszaak. Bij de inval in zijn huis zouden honderdduizenden euro's aan cash zijn gevonden. Ton van Veen, voormalig financieel topman en commissaris bij Jumbo, geeft tijdelijk leiding aan het directieteam van de supermarktketen.

In november stopte Jumbo per direct met zijn WK-reclamespot met dansende bouwvakkers. Die campagne leverde kritiek op omdat bij de bouw van de WK-stadions in Qatar bouwvakkers uit Zuid-Azië zeer slecht behandeld zijn. Volgens wereldvoetbalbond FIFA zijn daarbij in totaal vier doden gevallen. Hassan Al-Thawadi, het hoofd van de Qatarese WK-organisatie, vertelde eind november echter dat volgens hem honderden arbeidsmigranten zijn overleden in de lange aanloop naar de mondiale eindronde. Twitteraars deden naar aanleiding van de kwestie de oproep om Jumbo te gaan boycotten.

Grondlegger overleden

Vorige maand werd bekend dat Karel van Eerd, grondlegger van Jumbo, is overleden. Van Eerd, die 84 is geworden, was al geruime tijd ziek. Hij bleef als president-commissaris tot het laatste moment betrokken bij de onderneming. Karel van Eerd droeg in 2009 de dagelijkse leiding over aan zijn zoon Frits, terwijl ook dochter Colette in het bestuur zit.

Frits van Eerd gaf bij de halfjaarcijfers in juli nog aan dat het supermarktconcern nauwelijks minder producten had verkocht, ondanks de torenhoge inflatie in Nederland. In totaal boekte Jumbo een omzet van een kleine 5,5 miljard euro in de eerste jaarhelft.

Meer uit Financieel

Amerikaanse economie herstelt licht na krimp in eerste kwartaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal licht gegroeid na een minieme krimp in de eerste drie maanden van het jaar. Die opvering van de economie danken de Verenigde Staten vooral aan de afnemende import, wat positief uitwerkt in het cijfer. De binnenlandse vraag nam daarnaast slechts matig toe.

48 minuten geleden
Trump kondigt importheffingen van 25 procent aan voor India

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan vanaf 1 augustus een importtarief van 25 procent heffen op producten uit India. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij suggereerde ook een extra strafmaatregel toe te voegen om de energie-aankopen van het land in Rusland.

1 uur geleden
Deloitte: tarieven Trump kosten Duitsland miljarden aan export

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De hogere Amerikaanse importheffingen kunnen grote gevolgen hebben voor de Duitse export naar de Verenigde Staten. Advies- en accountantsbureau Deloitte heeft becijferd dat de tariefverhogingen op middellange termijn tot 31 miljard euro per jaar aan exportverliezen kunnen leiden.

1 uur geleden
Harley-Davidson ziet motorverkopen kelderen en winst halveren

MILWAUKEE (ANP) - De motorverkoop van Harley-Davidson daalde opnieuw flink in het afgelopen kwartaal. Volgens het bedrijf komt dat door terughoudende consumenten en economische onzekerheid.

2 uur geleden
Duits kabinet akkoord over begroting met record aan investeringen

BERLIJN (ANP/RTR) - Het Duitse kabinet heeft woensdag een conceptbegroting voor 2026 goedgekeurd met een recordbedrag van 126,7 miljard euro aan investeringen. Ook wil de Duitse overheid voor 174,3 miljard euro aan nieuwe schulden aangaan voor haar poging de infrastructuur en defensie te versterken.

3 uur geleden
Schiphol mocht contract met bouwers voor A-pier niet beëindigen

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol is de komende tijd mogelijk nog veel geld kwijt aan een in 2021 beëindigd contract met bouwbedrijven Ballast Nedam en TAV voor de A-pier. De luchthaven was niet tevreden over de kwaliteit en voortgang en stopte de samenwerking voortijdig, maar volgens de rechtbank in Amsterdam waren de tekortkomingen daarvoor niet ernstig genoeg. De partijen kunnen nu samen tot een oplossing proberen te komen, anders buigt de rechter zich daarover.

3 uur geleden
ECB ziet mogelijkheid dumping van Chinese producten in Europa

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) wijst in een blog op de mogelijkheid van dumping van goedkopere Chinese producten op de Europese markt. De handelsspanningen tussen China en de VS zouden ervoor kunnen zorgen dat Chinese export wordt omgeleid naar het eurogebied. "In een ernstig scenario zou dit extra aanbod en de bijbehorende lagere importprijzen de inflatie in het eurogebied tot 0,15 procentpunt kunnen verlagen", stellen deskundigen uit Frankfurt woensdag.

4 uur geleden