Geplaagd Sparta pakt na hectische week punt bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft een hectische week afgesloten met een aardig resultaat. De Rotterdammers speelden gelijk bij sc Heerenveen (0-0) en pakten zo voor het eerst in vier wedstrijden weer een punt. Dat is niet voldoende om afstand te nemen van de onderste plekken in de Eredivisie. Sparta heeft na zestien duels 11 punten.
De wedstrijd tegen Heerenveen was de eerste voor Sparta sinds het vertrek van Henk van Stee. De technisch directeur stapte op na een conflict met algemeen directeur Manfred Laros over het te voeren beleid. Trainer Henk Fraser twijfelde over zijn toekomst bij Sparta, maar liet vrijdag weten door te gaan.
Sparta was voor rust niet de mindere. Hoogtepunten voor de doelen waren schaars. Lennart Thy noteerde de grootste kans voor Sparta. De Duitse spits kreeg de bal in de 37e minuut voor zijn voeten nadat die, na een hoekschop, aan iedereen voorbij ging. Thy schoot de bal over.
In de tweede helft moest Tim Coremans een paar keer redden voor Sparta, onder meer bij een indraaiende vrije trap van Joey Veerman en een kopbal in blessuretijd van Henk Veerman. De derde doelman moest keepen omdat Benjamin van Leer in de warming-up geblesseerd raakte. Eerste doelman Maduka Okoye is ook geblesseerd.
Heerenveen staat met 22 punten negende, nog net in de eerste helft van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
5 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
8 uur geleden