Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geplaagd Sparta pakt na hectische week punt bij sc Heerenveen

Geplaagd Sparta pakt na hectische week punt bij sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft een hectische week afgesloten met een aardig resultaat. De Rotterdammers speelden gelijk bij sc Heerenveen (0-0) en pakten zo voor het eerst in vier wedstrijden weer een punt. Dat is niet voldoende om afstand te nemen van de onderste plekken in de Eredivisie. Sparta heeft na zestien duels 11 punten.

De wedstrijd tegen Heerenveen was de eerste voor Sparta sinds het vertrek van Henk van Stee. De technisch directeur stapte op na een conflict met algemeen directeur Manfred Laros over het te voeren beleid. Trainer Henk Fraser twijfelde over zijn toekomst bij Sparta, maar liet vrijdag weten door te gaan.

Sparta was voor rust niet de mindere. Hoogtepunten voor de doelen waren schaars. Lennart Thy noteerde de grootste kans voor Sparta. De Duitse spits kreeg de bal in de 37e minuut voor zijn voeten nadat die, na een hoekschop, aan iedereen voorbij ging. Thy schoot de bal over.

In de tweede helft moest Tim Coremans een paar keer redden voor Sparta, onder meer bij een indraaiende vrije trap van Joey Veerman en een kopbal in blessuretijd van Henk Veerman. De derde doelman moest keepen omdat Benjamin van Leer in de warming-up geblesseerd raakte. Eerste doelman Maduka Okoye is ook geblesseerd.

Heerenveen staat met 22 punten negende, nog net in de eerste helft van de ranglijst.

Meer uit Voetbal

Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

40 minuten geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

2 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

2 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

3 uur geleden
Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

5 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

8 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

8 uur geleden