Geplaagd Sparta pakt na hectische week punt bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft een hectische week afgesloten met een aardig resultaat. De Rotterdammers speelden gelijk bij sc Heerenveen (0-0) en pakten zo voor het eerst in vier wedstrijden weer een punt. Dat is niet voldoende om afstand te nemen van de onderste plekken in de Eredivisie. Sparta heeft na zestien duels 11 punten.
De wedstrijd tegen Heerenveen was de eerste voor Sparta sinds het vertrek van Henk van Stee. De technisch directeur stapte op na een conflict met algemeen directeur Manfred Laros over het te voeren beleid. Trainer Henk Fraser twijfelde over zijn toekomst bij Sparta, maar liet vrijdag weten door te gaan.
Sparta was voor rust niet de mindere. Hoogtepunten voor de doelen waren schaars. Lennart Thy noteerde de grootste kans voor Sparta. De Duitse spits kreeg de bal in de 37e minuut voor zijn voeten nadat die, na een hoekschop, aan iedereen voorbij ging. Thy schoot de bal over.
In de tweede helft moest Tim Coremans een paar keer redden voor Sparta, onder meer bij een indraaiende vrije trap van Joey Veerman en een kopbal in blessuretijd van Henk Veerman. De derde doelman moest keepen omdat Benjamin van Leer in de warming-up geblesseerd raakte. Eerste doelman Maduka Okoye is ook geblesseerd.
Heerenveen staat met 22 punten negende, nog net in de eerste helft van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
17 uur geleden