Geplaagd Philips verhoogt omzetverwachting opnieuw
AMSTERDAM (ANP) - Het geplaagde zorgtechnologieconcern Philips heeft opnieuw zijn inkomstenverwachting voor dit jaar verhoogd. De in Amsterdam gevestigde onderneming verwacht dat de omzet nu 6 tot 7 procent hoger uitkomt dan vorig jaar, ondanks de aanhoudende problemen met de slaapapneu-affaire. De bedrijfswinst verdubbelde het afgelopen kwartaal ruim ten opzichte van een jaar eerder. Philips kampte wel met een dalend aantal nieuwe bestellingen.
Het medisch-technologische bedrijf was drie maanden geleden ook optimistischer over zijn inkomsten voor 2023. Die zeggen niet alles over hoe goed het gaat met Philips, omdat ook veel inkomsten pas later worden gegenereerd door langlopende bestellingen. Onder meer door een lagere vraag vanuit China was het aantal nieuwe orders van juli tot en met september 9 procent lager dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Philips spreekt nog altijd van een goedgevulde orderportefeuille. De afname van 9 procent is ook een beetje vertekend vanwege de vergelijking met sterke eerdere resultaten. "Maar we nemen de nodige maatregelen om de orderinname te verbeteren", zegt topman Roy Jakobs. "We willen de doorlooptijd van een bestelling verkorten en willen voortbouwen op de positieve impact van onze innovaties, bijvoorbeeld op het gebied van kunstmatige intelligentie."
Verbeterd toeleveringsproces
Volgens het bedrijf is de lijst met openstaande bestellingen nog altijd 20 procent groter dan voordat de wereldwijde problemen in de toeleveringsketen ontstonden, waar vooral de coronacrisis schuldig aan was. Het verbeteren van het eigen toeleveringsproces is volgens Jakobs een van de redenen voor de betere prestaties van de afgelopen maanden. "Ook onze focus op veiligheid en de versimpelde bedrijfsstructuur hebben daarvoor gezorgd." Philips kondigde eerder al aan de komende jaren 10.000 banen te schrappen.
Over de al jaren durende problemen met de apparaten tegen slaapapneu, waarvan isolatieschuim kon afbrokkelen, maakte Philips niet veel nieuws bekend. Eerder zei het bedrijf dat het niet verwacht dat de apparaten merkbare gezondheidsschade veroorzaken, maar de Amerikaanse toezichthouder FDA vond dat onderzoek onvoldoende en vroeg om extra tests. Philips zegt die te gaan doen.
4,47 miljard euro
De vergelijkbare omzet van Philips, dus exclusief wisselkoersen, overnames en desinvesteringen, kwam de afgelopen drie maanden 11 procent hoger uit op 4,47 miljard euro. Philips hield een onderliggend bedrijfsresultaat van 457 miljoen euro over, tegenover 209 miljoen euro een jaar eerder. Dat overtrof de verwachtingen van analisten.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - TommyTomato, een bedrijf dat schoollunches met groente, kookles en voedingseducatie verzorgt voor duizenden kinderen, is door de rechter in Haarlem failliet verklaard. Twee curatoren onderzoeken nu of er nog een doorstart inzit. Ook willen ze kijken of leveringen voor de komende periode kunnen worden voortgezet.
11 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israƫlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.
26 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het totaalaantal overnachtingen in de Europese Unie, geboekt via platforms zoals Airbnb en Booking, is opnieuw flink gestegen. Over heel 2025 brachten gasten in totaal bijna 1 miljard nachten door in online via dergelijke platforms geboekte accommodaties voor korte verblijven, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.
53 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Door de sterke prijsstijging van autobrandstoffen is de verkoop van tweedehands elektrische auto's in maart met bijna 50 procent omhooggeschoten vergeleken met de voorgaande maand. Vorige maand wisselden 13.843 gebruikte elektrische auto's van eigenaar, maakte autobrancheorganisatie BOVAG bekend op basis van cijfers van databedrijf RDC. Vergeleken met maart vorig jaar verdubbelde het aantal verkochte elektrische occasions.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Belangrijke Duitse onderzoeksinstituten hebben hun groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor dit jaar ruimschoots gehalveerd. Ze waarschuwen dat de stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten de grootste economie van Europa hard zal treffen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Stroom opslaan in batterijen wordt aantrekkelijker door de forse dagelijkse schommelingen op de stroommarkt. Tot die conclusie komt Energieopwek.nl, dat de energiemarkt op de voet volgt. De stroomproductie uit hernieuwbare bronnen lag in het eerste kwartaal ruim 11 procent hoger dan vorig jaar in dezelfde periode, becijfert het platform verder.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft bij een nieuwe investeringsronde 122 miljard dollar opgehaald. Het bedrijf achter ChatGPT is daarmee 852 miljard dollar waard, aldus OpenAI. Voor het eerst haalde het AI-bedrijf geld bij individuele beleggers op.
2 uur geleden