Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gepasseerde' Matla in race voor hockeyprijs

'Gepasseerde' Matla in race voor hockeyprijs

LAUSANNE (ANP) - Hockeyster Frédérique Matla maakt kans op twee persoonlijke prijzen. De internationale hockeyfederatie FIH heeft de 22-jarige international van Oranje niet alleen genomineerd in de categorie grootste talent van het jaar, maar ook voor de prijs voor de beste hockeyster van 2019.

Eva de Goede, de winnares van vorig jaar, behoort eveneens tot de kandidaten. Matla en De Goede veroverden dit jaar met Oranje de Europese titel. De andere genomineerden zijn de Nieuw-Zeelandse hockeysters Stacey Michelsen en Olivia Merry, Carla Rebecchi uit Argentinië en de Duitse Janne Müller-Wieland.

De nominatie van Matla is opvallend, omdat de aanvalster van Den Bosch in september nog uit de trainingsgroep van Oranje werd gezet door bondscoach Alyson Annan. "We hebben Frédérique in een persoonlijk gesprek toegelicht dat wij haar de ruimte willen geven om de komende periode te werken aan een aantal punten die ze van ons heeft meegekregen", zei Annan toen. Matla maakte in 2019 al meer dan vijftig doelpunten. In de hoofdklasse staat de teller dit seizoen op achttien goals in dertien duels.

Concurrentie

De spits van Den Bosch heeft voor de 'Rising Star'-award concurrentie van vier hockeysters. Bij de mannen behoort de 21-jarige Jonas de Geus tot de vijf genomineerden voor deze talentenprijs. Geen enkele Nederlander maakt kans op de prijs voor de hockeyer van het jaar.

De stemmen van de nationale bonden tellen voor de helft mee. De spelers, fans en journalisten mogen tot en met 17 januari ook stemmen. In februari worden de winnaars van de prijzen in de diverse categorieën bekendgemaakt.

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

5 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

9 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

10 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

11 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

13 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

14 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

15 uur geleden