'Gepasseerde' Matla in race voor hockeyprijs
LAUSANNE (ANP) - Hockeyster Frédérique Matla maakt kans op twee persoonlijke prijzen. De internationale hockeyfederatie FIH heeft de 22-jarige international van Oranje niet alleen genomineerd in de categorie grootste talent van het jaar, maar ook voor de prijs voor de beste hockeyster van 2019.
Eva de Goede, de winnares van vorig jaar, behoort eveneens tot de kandidaten. Matla en De Goede veroverden dit jaar met Oranje de Europese titel. De andere genomineerden zijn de Nieuw-Zeelandse hockeysters Stacey Michelsen en Olivia Merry, Carla Rebecchi uit Argentinië en de Duitse Janne Müller-Wieland.
De nominatie van Matla is opvallend, omdat de aanvalster van Den Bosch in september nog uit de trainingsgroep van Oranje werd gezet door bondscoach Alyson Annan. "We hebben Frédérique in een persoonlijk gesprek toegelicht dat wij haar de ruimte willen geven om de komende periode te werken aan een aantal punten die ze van ons heeft meegekregen", zei Annan toen. Matla maakte in 2019 al meer dan vijftig doelpunten. In de hoofdklasse staat de teller dit seizoen op achttien goals in dertien duels.
Concurrentie
De spits van Den Bosch heeft voor de 'Rising Star'-award concurrentie van vier hockeysters. Bij de mannen behoort de 21-jarige Jonas de Geus tot de vijf genomineerden voor deze talentenprijs. Geen enkele Nederlander maakt kans op de prijs voor de hockeyer van het jaar.
De stemmen van de nationale bonden tellen voor de helft mee. De spelers, fans en journalisten mogen tot en met 17 januari ook stemmen. In februari worden de winnaars van de prijzen in de diverse categorieën bekendgemaakt.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
11 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden