Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

George de Leeuw stapt per direct uit ABT-fractie

George de Leeuw stapt per direct uit ABT-fractie

SINT MAARTENSDIJK - George de Leeuw stapt per direct op uit de ABT-fractie. Dat liet hij maandagochtend weten. De Leeuw gaat verder als eenmansfractie onder de naam ‘ Lijst DeLeeuw.’ 

George de Leeuw treedt per direct terugals raadslid van de fractie van Algemeen Belang Tholen in de Raad van de Gemeente Tholen. “De reden is: ‘ incompabilité d’humeur ‘.Binnen de fractie van Algemeen Belang Tholen is er een werksfeer ontstaan van onverenigbaarheid van karakters”, zo zegt hij. 

De Leeuw heeft het bestuur van Algemeen Belang Tholen hier maandag van op de hoogte gesteld. Naar eigen zeggen vindt hij dat bij de aanpak van gekozen voor beleid, beter ten dienste kan staan buiten de partij. “Zo acht ik het beste te kunnen voldoen aan het vertrouwen dat de kiezers voor een derde termijn, in mij gesteld hebben”, zo schrijft hij. 

De Leeuw gaat verder als eenmansfractie onder de naam Lijst DeLeeuw. 

Meer uit Tholen

Van veilingzaal naar digitaal: Alvantho opent veilingseizoen met eerste online verkoop

SINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.

9 uur geleden
De Spetter kan eerder open en ontvangt volgende week de eerste zwemmers

THOLEN - Na een onverwachte vertraging door schade aan het tegelwerk is er eindelijk goed nieuws voor bezoekers van zwembad De Spetter. Het zwembad gaat namelijk eerder open dan werd gedacht en kan volgende week woensdag 10 juni de eerste zwemmers verwelkomen.

14 uur geleden
Naar de Havendagen Tholen? Let op: A4 bij Bergen op Zoom vier dagen dicht

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Weggebruikers moeten dit weekend rekening houden met extra reistijd op de A4. Rijkswaterstaat sluit de snelweg richting Bergen op Zoom tussen knooppunt Sabina en Bergen op Zoom-Noord vier dagen af vanwege groot onderhoud. Hierdoor moeten de Brabantse bezoekers aan de Haven- en Vestingdagen Tholen een stukje omrijden.

18 uur geleden
Haven- en Vestingdagen Tholen 2026: Dit is het programma op 5 en 6 juni

THOLEN - De binnenstad staat op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni volledig in het teken van de Haven- en Vestingdagen Tholen. Bezoekers kunnen genieten van een uitgebreid programma met muziek, een historische kampement, oude ambachten, rondvaarten, markten, straattheater, foodpleinen en grote artiestenavonden. Hieronder volgt het programma.

1 dag geleden
Pieter (73) dacht EHBO-les te geven, maar kreeg een lintje: ‘Leuk dat mensen zo aan je denken’

SINT PHILIPSLAND - Pieter den Braber (73) uit Sint Philipsland is op 24 april tijdens de lintjesregen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Naast zijn militaire werk heeft hij zich jarenlang ingezet voor het Rode Kruis. Ook zorgde hij voor een AED in elke woonkern en was hij actief op andere maatschappelijke terreinen.

1 dag geleden
Thools college schuift met portefeuilles: Deze taken krijgen de vier wethouders

THOLEN - Het Thoolse college van burgemeester en wethouders heeft een akkoord bereikt over de verdeling van de portefeuilles voor de komende vier jaar. Hoewel het college grotendeels ongewijzigd is gebleven, zijn er toch wat verschuivingen. Door de komst van een vierde wethouder zijn taken meer verdeeld en zijn er nieuwe verantwoordelijkheden bijgekomen.

1 dag geleden
Middeleeuws kampement brengt tijdens Havendagen Tholen geschiedenis tot leven

THOLEN - De Havendagen in Tholen krijgen dit jaar een middeleeuws karakter. Voor het eerst worden deze gecombineerd met de Nederlandse Vestingstedendagen. Dat betekent dat de stad zich op zaterdag 6 juni volledig onderdompelt in een historische sfeer. Bovendien viert Tholen 660 jaar stadsrechten, wat deze editie extra bijzonder maakt.

2 dagen geleden