George de Leeuw stapt per direct uit ABT-fractie
SINT MAARTENSDIJK - George de Leeuw stapt per direct op uit de ABT-fractie. Dat liet hij maandagochtend weten. De Leeuw gaat verder als eenmansfractie onder de naam ‘ Lijst DeLeeuw.’
George de Leeuw treedt per direct terugals raadslid van de fractie van Algemeen Belang Tholen in de Raad van de Gemeente Tholen. “De reden is: ‘ incompabilité d’humeur ‘.Binnen de fractie van Algemeen Belang Tholen is er een werksfeer ontstaan van onverenigbaarheid van karakters”, zo zegt hij.
De Leeuw heeft het bestuur van Algemeen Belang Tholen hier maandag van op de hoogte gesteld. Naar eigen zeggen vindt hij dat bij de aanpak van gekozen voor beleid, beter ten dienste kan staan buiten de partij. “Zo acht ik het beste te kunnen voldoen aan het vertrouwen dat de kiezers voor een derde termijn, in mij gesteld hebben”, zo schrijft hij.
De Leeuw gaat verder als eenmansfractie onder de naam Lijst DeLeeuw.
Meer uit Tholen
ANNA JACOBAPOLDER - De verbouw van basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder is met een jaar uitgesteld omdat de plannen op het laatste moment zijn veranderd van renovatie naar vernieuwbouw. Daardoor is meer voorbereiding nodig en bleek uitvoering in de zomer van 2026 niet haalbaar. De start staat nu gepland voor 2027.
12 uur geledenTHOLEN - Zestien tweetallen uit verschillende woonkernen strijden van maandag 29 juni tot en met vrijdag 3 juli in Oud-Vossemeer weer om het Thools kampioenschap jeu de boules.
16 uur geledenTHOLEN - Buitenzwembad De Spetter in Tholen gaat vanaf maandag tijdelijk dicht voor herstelwerkzaamheden. De coating die begin juni als tijdelijke oplossing op de tegels is aangebracht, laat op sommige plekken los. Hoelang het zwembad gesloten blijft, is onbekend. Dat kan volgens de gemeente enkele dagen of een week zijn.
1 dag geledenZEELAND - Het is vandaag zeer warm en daarvoor geldt al code oranje, maar morgen wordt het nog warmer. En dus is na overleg tussen diverse instanties besloten code rood af te kondigen. Morgen is er namelijk in een groot deel van het land sprake van extreme hitte. Alleen voor het noorden en Zeeland geldt morgen code oranje, in de andere provincies geldt dus het rode weeralarm. Code rood geldt vanaf vannacht 0.00 uur tot 23.00 uur.
1 dag geledenPOORTVLIET/SINT-ANNALAND - Door de aanhoudende hitte is op de weg tussen Poortvliet en Sint-Annaland schade ontstaan. Delen van het wegdek zijn omhoog gekomen doordat het beton is uitgezet. Meerdere auto's raakten beschadigd en dus is de weg op twee plekken deels afgezet.
1 dag geledenTHOLEN - Kees Knulst (36) is eind mei geïnstalleerd als nieuwe wethouder in de gemeente Tholen. De pas 36 jaar jonge Smerdiekenaar begint daarmee aan zijn eerste termijn als bestuurder. Hij wil zich inzetten voor een leefbare en goed verbonden gemeente. "Het draait niet om mij, maar om het grotere geheel."
1 dag geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Op dinsdag 26 mei vond de Dag van de Tandprotheticus plaats, een bijzondere dag waarop we onze deuren openden voor het publiek. Bezoekers konden vrijblijvend hun vragen stellen en zelf zien welke stappen er nodig zijn om een gebit te maken. Van de traditionele ambachtelijke methode tot de nieuwste digitale printtechnieken: het was er allemaal te zien.
1 dag geleden