Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geoghegan Hart laat Ineos opnieuw juichen in Giro

Geoghegan Hart laat Ineos opnieuw juichen in Giro

PIANCAVALLO (ANP) - Het houdt niet op met ritzeges in de Giro d'Italia bij Team Ineos-Grenadiers. Tao Geoghegan Hart zorgde zondag voor het vijfde dagsucces door de vijftiende etappe, een zware bergrit met aankomst bergop, te winnen. "Ik kan het nauwelijks geloven. We hadden zo 'n slechte tijd toen we Geraint Thomas al na een paar dagen kwijt waren", vertelde de ritwinnaar, een 25-jarige Londenaar.

De Italiaan Filippo Ganna won de openingstijdrit en de tijdrit van zaterag. Tussendoor was er ook dagsucces voor Ganna en voor de Ecuadoraan Jhonatan Narváez. Geoghegan Hart: "Dit is gewoon een geweldige ploeg, dat laten we nu zien. In vrijwel elke etappe hadden we iemand in de top 4. Het is zo een ronde geworden met ups en downs, zoals het ook in de Tour de France was en eigenlijk het hele jaar. Ik was hier om Geraint te helpen, maar nadat hij uitviel was het doel een rit te winnen. Dat heb ik gedaan en ik wil Nicolas Portal erbij betrekken. Iedereen weet hoe groot zijn invloed was op het team en vooral ook op mij. Elke dag op de fiets denken we aan hem." Portal was ploegleider bij Ineos tot hij in maart op 40-jarige leeftijd overleed aan een hartinfarct.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

1 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

9 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

9 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

9 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

11 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

13 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

14 uur geleden