Geoghegan Hart laat Ineos opnieuw juichen in Giro
PIANCAVALLO (ANP) - Het houdt niet op met ritzeges in de Giro d'Italia bij Team Ineos-Grenadiers. Tao Geoghegan Hart zorgde zondag voor het vijfde dagsucces door de vijftiende etappe, een zware bergrit met aankomst bergop, te winnen. "Ik kan het nauwelijks geloven. We hadden zo 'n slechte tijd toen we Geraint Thomas al na een paar dagen kwijt waren", vertelde de ritwinnaar, een 25-jarige Londenaar.
De Italiaan Filippo Ganna won de openingstijdrit en de tijdrit van zaterag. Tussendoor was er ook dagsucces voor Ganna en voor de Ecuadoraan Jhonatan Narváez. Geoghegan Hart: "Dit is gewoon een geweldige ploeg, dat laten we nu zien. In vrijwel elke etappe hadden we iemand in de top 4. Het is zo een ronde geworden met ups en downs, zoals het ook in de Tour de France was en eigenlijk het hele jaar. Ik was hier om Geraint te helpen, maar nadat hij uitviel was het doel een rit te winnen. Dat heb ik gedaan en ik wil Nicolas Portal erbij betrekken. Iedereen weet hoe groot zijn invloed was op het team en vooral ook op mij. Elke dag op de fiets denken we aan hem." Portal was ploegleider bij Ineos tot hij in maart op 40-jarige leeftijd overleed aan een hartinfarct.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
6 minuten geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
15 uur geleden