General Motors mikt op emissieloos wagenpark vanaf 2035
DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant General Motors (GM) wil tegen 2035 geen nieuwe auto's meer verkopen die uitlaatgassen uitstoten. Daarmee hoopt het bedrijf te kunnen voldoen aan de eigen doelen om in 2040 CO2-neutraal te zijn.
In 2025 wil GM wereldwijd dertig volledig elektrische modellen kunnen aanbieden. Eind dat jaar moet 40 procent van het aanbod in de Verenigde Staten elektrisch zijn. GM zegt elektrische auto's in diverse prijsklassen te willen gaan maken. Ook wil het bijdragen aan het bouwen van de laadinfrastructuur.
GM trekt de komende vijf jaar 27 miljard dollar uit voor elektrische en zelfrijdende auto's. Van dat geld wordt de batterijtechnologie verder ontwikkeld, maar ook fabrieken in Michigan en Tennessee uitgerust om er elektrische auto's te kunnen maken. In Ohio moet ook een nieuwe fabriek komen waar batterijen gemaakt kunnen worden. De fabrieken in de VS en de rest van de wereld moeten op termijn ook hernieuwbare energie gaan gebruiken. Voor de coronapandemie uitbrak wilde GM nog 20 miljard dollar investeren in de omslag naar elektrisch.
GM zegt verder een handtekening te hebben gezet onder een klimaatovereenkomst van onder meer de Verenigde Naties. "General Motors schaart zich bij regeringen en bedrijven over de hele wereld die werken aan een veiligere, groenere en betere wereld", zegt GM-topvrouw Mary Barra. "We moedigen anderen aan om dit voorbeeld te volgen en een aanzienlijke impact te hebben op onze industrie en op de economie als geheel." De aankondiging volgt op klimaatbesluiten van de kersverse president Joe Biden.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Stichting Privacy First is bezorgd over "de haast automatische uitrol van de digitale euro, zonder dat sprake is van democratische legitimatie". De belangenorganisatie voor meer privacy roept de Nederlandse politiek op een "fundamentele democratische discussie" te voeren over de plannen van Brussel.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, verwacht meer stappen van de Nederlandse overheid om de problemen rond het bedrijf op te lossen. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf laten weten, nu demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) zijn ingreep bij Nexperia heeft opgeschort "als een blijk van goede wil" richting China.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bloemenbestelbedrijf Fleurop neemt zijn branchegenoot WY Bloemisten over om schaalvergroting te creëren en beter te kunnen concurreren. WY en Fleurop blijven wel twee zelfstandige organisaties, maakte Fleurop bekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is blij dat Nederland de beperkende maatregelen bij chipfabrikant Nexperia opschort. Hij spreekt op X van "een belangrijke stap in het stabiliseren van onze strategische toeleveringsketen voor chips".
3 uur geleden