Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

General Motors klaagt aan Ford aan om schenden handelsmerk

General Motors klaagt aan Ford aan om schenden handelsmerk

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant General Motors (GM) klaagt branchegenoot Ford aan voor het schenden van een handelsmerk op een besturingstechnologie die gebruikt wordt voor hands-freefuncties. Dat staat in documenten die zijn ingediend bij een lokale lokale rechtbank in Californië. GM wil met de rechtszaak twee eigen merken beschermen, nadat Ford in april een geautomatiseerd systeem een andere naam gaf die erg veel lijkt op die van de GM-systemen.

Gesprekken tussen de twee autofabrikanten over de kwestie leverden volgens GM nog niets op. Ford reageerde nog niet direct op de zaak.

De systemen van GM heten Cruise en Super Cruise. Ford veranderde het voormalige Co-Pilot360 naar Blue Cruise. GM introduceerde de Super Cruise-technologie, waarmee automobilisten korte periodes hun handen van het stuur kunnen halen, in 2017 voor de Cadillac CT6-reeks, en breidde de technologie sindsdien uit zodat auto’s autonoom van baan kunnen wisselen. GM wil nog meer modellen ermee uitrusten.

Volgens GM wist Ford "precies waar het mee bezig was" en als Ford een "nieuw, uniek merk" had willen starten, had het "makkelijk" een andere naam kunnen kiezen dan Cruise.

Technologieën waarmee auto’s deels zelfstandig kunnen rijden of waarmee ongelukken voorkomen moeten worden, worden steeds vaker bevochten door rivaliserende autofabrikanten. Ze kunnen er hun prijzen mee opdrijven en andere concurrenten mee uit de markt prijzen. Ook worden de technologieën gezien als voorbereiding op een wereld met zelfrijdende auto’s. Autofabrikanten wereldwijd stoppen miljarden in de ontwikkeling ervan.

Meer uit Financieel

Brussel: tol Straat van Hormuz in strijd met internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."

23 minuten geleden
IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

1 uur geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Denktank: oorlog Midden-Oosten kost EU-landen al 22 miljard euro

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.

2 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.

3 uur geleden
AEX-index opent licht lager na sterke stijging dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.

4 uur geleden