Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemotiveerde Ajax-coach Farioli praat niet over Weghorst

Gemotiveerde Ajax-coach Farioli praat niet over Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe trainer van Ajax, Francesco Farioli, wil niet ingaan op een mogelijke transfer van Wout Weghorst naar Amsterdam. Dat zei de Italiaan donderdag bij ESPN na zijn eerste training op De Toekomst. "Het is niet netjes om over spelers van andere clubs te praten", aldus de 35-jarige oefenmeester. Weghorst, die momenteel met Oranje meedoet aan het EK in Duitsland, wordt al enige tijd in verband gebracht met Ajax. Nu is de spits nog speler van Hoffenheim.

Ook over een mogelijke overstap van oud-PSV'er Pablo Rosario naar Ajax is hij duidelijk: "Ik weet niet of hij terugkomt naar Nederland. Het gaat niet om de spelers die hier nu niet zijn. Maar ik ben fan van de speler en hij was erg belangrijk voor mij bij Nice." Farioli maakte van OGC Nice de overstap naar Ajax. Met de Franse club werd hij vijfde in de Ligue 1.

Ajax startte woensdag de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Naar eigen zeggen trof Farioli een gemotiveerde groep aan. Wel zag hij spelers met wat "krasjes" na het teleurstellende afgelopen seizoen. "Maar we maken nu de eerste stappen in de juiste richting. De eerste dagen zitten we nog even op een roze wolk, maar we moeten ons bewust worden van de stappen die we moeten zetten."

Mening directeur

Daarnaast liet de coach zich uit over algemeen directeur Alex Kroes, die hem naar Amsterdam haalde. "Alex is de beste baas die ik had kunnen wensen. Ik ben verliefd geworden op zijn energie en zijn verlangen om dingen hier te veranderen. Zijn manier van werken is exact hetzelfde als mijn manier."

Ajax begint het seizoen op 25 juli. Dan speelt de club thuis in de tweede voorronde van de Europa League tegen het Servische FK Vojvodina. Een week later volgt de return.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

5 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

7 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

10 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

10 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

11 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

12 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

13 uur geleden