Gemotiveerde Ajax-coach Farioli praat niet over Weghorst
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe trainer van Ajax, Francesco Farioli, wil niet ingaan op een mogelijke transfer van Wout Weghorst naar Amsterdam. Dat zei de Italiaan donderdag bij ESPN na zijn eerste training op De Toekomst. "Het is niet netjes om over spelers van andere clubs te praten", aldus de 35-jarige oefenmeester. Weghorst, die momenteel met Oranje meedoet aan het EK in Duitsland, wordt al enige tijd in verband gebracht met Ajax. Nu is de spits nog speler van Hoffenheim.
Ook over een mogelijke overstap van oud-PSV'er Pablo Rosario naar Ajax is hij duidelijk: "Ik weet niet of hij terugkomt naar Nederland. Het gaat niet om de spelers die hier nu niet zijn. Maar ik ben fan van de speler en hij was erg belangrijk voor mij bij Nice." Farioli maakte van OGC Nice de overstap naar Ajax. Met de Franse club werd hij vijfde in de Ligue 1.
Ajax startte woensdag de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Naar eigen zeggen trof Farioli een gemotiveerde groep aan. Wel zag hij spelers met wat "krasjes" na het teleurstellende afgelopen seizoen. "Maar we maken nu de eerste stappen in de juiste richting. De eerste dagen zitten we nog even op een roze wolk, maar we moeten ons bewust worden van de stappen die we moeten zetten."
Mening directeur
Daarnaast liet de coach zich uit over algemeen directeur Alex Kroes, die hem naar Amsterdam haalde. "Alex is de beste baas die ik had kunnen wensen. Ik ben verliefd geworden op zijn energie en zijn verlangen om dingen hier te veranderen. Zijn manier van werken is exact hetzelfde als mijn manier."
Ajax begint het seizoen op 25 juli. Dan speelt de club thuis in de tweede voorronde van de Europa League tegen het Servische FK Vojvodina. Een week later volgt de return.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
37 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
1 dag geleden