
Gemoedelijkheid kenmerkt het carnaval in Hanzehat
HANZEHAT - ‘‘k è d’r un handje van’. Dat is dit jaar het motto van het carnaval in Goes. “We maken er weer een mooi feestje van”, zegt prins Kees van Hanzehat.
Het kriebelt alweer weken bij Marcel Schouwenaar alias prins Kees. “Het is een blijft een geweldig feest. Ik houd totaal niet van dansen, maar tijdens carnaval beweeg ik volop of in ieder geval meer dan anders. Daarnaast houd ik van de gezelligheid en van de droge humor. We kunnen om de gekste dingen dagenlang lol hebben. En natuurlijk houden we van een biertje, al pas ik goed op dat het nooit te gek wordt.”
Adjudant
Schouwenaar was in zijn jonge jaren een fanatiek carnavaller, ging naar de grote feesten in de Prins van Oranje en nam deel aan de kroegentocht op de Grote Markt, maar liet het feest als twintiger en dertiger jaren aan zich voorbij gaan. Tot hij zijn nieuwe vriendin leerde kennen. “Zij was al lid van Arti Carnaval. Zo ben ik er weer ingerold. Na een jaar was ik lid van de raad van elf, het jaar erna adjudant en het jaar daarop prins. Het is snel gegaan.”
Gemoedelijkheid
Inmiddels is hij zijn achtste jaar bezig. Hij wil de elf jaar als prins bij de oudste carnavalsstichting, die is opgericht in 1946, sowieso volmaken. “Daarna is het tijd voor iemand anders.” Schouwenaar heeft het feest zien veranderen in de loop der jaren. De laatste tijd concentreert het zich in Café Baarends in de Voorstad. “We hebben de laatste jaren geprobeerd om het wat uit te breiden en andere dingen te doen, maar dat blijkt in de praktijk lastig. Dat is jammer, maar niet erg. In Baarends hebben we elk jaar een prachtig feestje. Ik houd ook van de gemoedelijkheid.”
Programma
Voor Schouwenaar en zijn Artihanzen begint carnaval op donderdag met een bezoek aan de Zuidwester. De vrijdagmiddag staat in het teken van schoolbezoeken, een van de leukste elementen voor Schouwenaar. “Daar geniet ik ontzettend van. Overal zie je de kinderen genieten, wie ze ook zijn of waar ze vandaan komen. Als Arti zijn we een stichting die het carnaval uitdraagt. Als een school ons vraagt langs te komen doen we dat dus ook altijd.”
Barbecue
Vrijdagavond is er in Baarends een feest van MC: ‘We hebben een handje van wijnen’. Op zaterdag is het Bonte Bal Bie Baarends. Dit jaar werken de dweilorkesten Kheb wa’k wou en The Pink Panthers mee. Zondag is de dag van het kindercarnaval, ook in Baarends. “Daar komen elk jaar tussen de 200 en 250 bezoekers op af”, zegt Schouwenaar.
Landbouw
Het feestje loopt over in een barbecue, die vorig jaar voor het eerst succesvol is georganiseerd. Tot slot is er een afterparty in Café The New Inn. CV De Buren is hierbij aanwezig. “En daarna zit het carnaval in Goes er voor ons op.” Voor de Arti-medewerkers volgt er nog een traditioneel afsluitend etentje in de Landbouw. “En dan is de energie bij mij altijd op.”
Het programma van Arti Carnaval is te vinden op www.articarnaval.nl.
Meer uit Beveland
's-GRAVENPOLDER - Elektromonteur John Eggebeen (21) uit 's Gravenpolder heeft goud veroverd op EuroSkills 2025, het Europees kampioenschap beroepen. In het Deense Herning streden ruim 580 jongeren uit 32 landen om de Europese titels in 38 vakrichtingen.
59 minuten geledenBORSSELE - Op het traject van de Westerscheldetunnel is vanmorgen een vrachtwagen met een kraan in een sloot beland. De chauffeur is naar een ziekenhuis vervoerd.
2 uur geledenOVEZANDE - Mannenzangkoor PIUS X vierde zaterdag 13 september zijn 70-jarig jubileum met een speciale viering in Ovezande. Tijdens de feestavond werd Kees Boonman, die al vanaf de oprichting lid is, geëerd met een uniek erediploma van de Gregoriusvereniging en benoemd tot Mister PIUS X.
3 uur geledenGoes - De gemeente Goes organiseert op maandagavond 22 september workshops over het nieuwe programma Groen. Met dit programma wil de gemeente de komende jaren duidelijke doelen stellen op het gebied van groenvoorziening in de stad en de dorpen. Het gaat onder meer om straatgroen, bomen, parken, plantsoenen en biodiversiteit.
6 uur geledenOp de facebookpagina's van de Heemkundige Kring De Bevelanden en Rondje Goes staan foto's van jeugdcircussen in Goes. Het meest bekende is Jeugdcircus Hogerop. Maar er heeft nog een tweede jeugdcircus in Goes bestaan onder de naam Jong Artiestenbloed.
1 dag geledenZEELAND - Deze week is de campagne 'Blijf in Beeld' gestart. De campagne helpt ouders van kinderen tussen de 7 en 12 jaar om het gesprek aan te gaan over smartphonegebruik. Steeds meer kinderen brengen veel tijd online door, maar veel ouders vinden het lastig om hun kind goed te begeleiden in de digitale wereld.
1 dag geledenGOES - Twee personenauto's zijn zaterdagmiddag met elkaar in een kop-staartbotsing gekomen op de Nieuwe Rijksweg. Eén persoon is door de ter plaatse gekomen ambulancedienst onderzocht. De schade die door het ongeluk is ontstaan bleef beperkt.
1 dag geleden