Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemiste kansen kosten PSV weer punten in Heerenveen

Gemiste kansen kosten PSV weer punten in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - PSV heeft opnieuw punten laten liggen in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De ploeg van trainer Roger Schmidt nam in het lege Abe Lenstra-stadion vroeg de leiding, maar miste daarna kans op kans. De thuisclub kwam in de tweede helft op gelijke hoogte, waardoor PSV nu al tien jaar zonder competitiezege in Heerenveen is.

De laatste overwinning dateert van 18 december 2011 (1-5). Daarna volgden vier nederlagen in Friesland en zondag het vijfde gelijkspel. PSV staat nu in de Eredivisie weer 2 punten achter op koploper Ajax, dat ook Feyenoord zondag punten zag verspelen (0-0 bij FC Twente). De Rotterdammers staan met een wedstrijd minder gespeeld derde op 4 punten.

PSV begon voor het derde duel op rij met dezelfde elf spelers. Schmidt, die in de eerste weken van het seizoen nogal wat kritiek kreeg omdat hij zo vaak wisselde, vertrouwde op de ploeg die zowel Vitesse (competitie) als Sturm Graz (Europa League) met 2-0 versloeg. PSV was veel sterker dan Heerenveen, maar verzuimde om dat krachtsverschil tot uiting te brengen in de score. De ploeg van Schmidt kwam wel vroeg op voorsprong via Carlos Vinícius. De Braziliaanse spits schoot raak na een fraaie aanval via Ritsu Doan en Bruma.

Vrije trap van Veerman

PSV liet na de treffer van Vinícius na om weg te lopen bij de thuisclub. De Eindhovenaren kregen een handvol kansen, via onder anderen Bruma, Ibrahim Sangaré en Olivier Boscagli, maar misten keer op keer. Dat brak de ploeg uiteindelijk op. Kort na een dubbele wissel bij PSV in de 68e minuut liet Henk Veerman de Brabanders al even schrikken met een schot dat werd geblokt. Twee minuten later was het wel raak voor Heerenveen. Een vrije trap van Joey Veerman vanaf de linkerkant zeilde over iedereen heen en keeper Joël Drommel leek daardoor enigszins verrast. Hij tikte de bal zo voor de voeten van invaller Rami Al Hajj, die de 1-1 binnen schoot.

In de slotfase kreeg PSV via Bruma nog twee kansen op de winst, maar hij raakte eerst de buitenkant van de paal en stuitte daarna op keeper Xavier Mous. Heerenveen was in de extra tijd ook dicht bij de 2-1 via Benjamin Nygren, maar diens schot werd geblokt.

Meer uit Voetbal

Messi na WK-finale: deze wond heeft tijd nodig om te genezen

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.

46 minuten geleden
Koning Felipe bedankt wereldkampioen Spanje in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.

1 uur geleden
Engelse oud-voetballer en bondscoach Keegan (75) overleden

LONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.

4 uur geleden
Spaanse voetballers na wereldtitel terug in eigen land

MADRID (ANP/AFP) - De voetballers van de Spaanse nationale voetbalploeg zijn terug in eigen land. Een dag na de met 1-0 gewonnen WK-finale tegen Argentinië landde de selectie van bondscoach Luis de la Fuente om 14.30 uur op de luchthaven van Madrid-Barajas.

5 uur geleden
FC Twente bij winst op Ferencváros tegen Fenerbahçe of Górnik

NYON (ANP) - Als FC Twente ten koste van Ferencváros de derde voorronde van de Europa League bereikt, wacht daarin een confrontatie met het Turkse Fenerbahçe SK of het Poolse Górnik Zabrze. Dat is duidelijk geworden bij de loting in Nyon.

6 uur geleden
Belgische voetbalbond neemt afscheid van trainer Garcia

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) beëindigt de samenwerking met bondscoach Rudi Garcia. Dat meldt de KBVB in een verklaring.

6 uur geleden
Ajax speelt in eventuele volgende ronde tegen Shelbourne of Kalju

NYON (ANP) - Ajax vervolgt bij winst op FK Vojvodina uit Servië het toernooi om de Conference League tegen Shelbourne FC uit Ierland of Nõmme Kalju FC uit Estland. Dat is maandag door loting bepaald.

6 uur geleden