Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemiddelde afstand tot publiek laadpunt bedraagt op Tholen gemiddeld 4,95 kilometer

Gemiddelde afstand tot publiek laadpunt bedraagt op Tholen gemiddeld 4,95 kilometer

THOLEN - Elektrisch rijden wordt steeds populairder. Wie geen laadpaal aan huis heeft, is aangewezen op publieke laadpunten aan straat. De afstand tot zo’n publiek punt bedraagt in de gemeente Tholen gemiddeld 4,95 kilometer. Dat blijkt uit onderzoek van energiebedrijf Zonneplan. 

Zonneplan deelde het aantal publieke laadpunten per gemeente door de lengte van het wegennet in diezelfde gemeente. De gemiddelde afstand tot een laadpaal bedraagt in Zeeland 2,93 kilometer. De gemeente Tholen blijft hierin wat achter: daar is de gemiddelde afstand zo’n 4,95 kilometer.

Ter vergelijking: in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht gaat het om minder dan 650 meter. Daarentegen ben je in Drenthe al gauw bijna vijf kilometer onderweg, terwijl ook Friesland en Groningen aanzienlijk hoger scoren dan Zeeland.

Binnen Zeeland kun je met name in de gemeente Hulst lang zoeken naar een openbaar laadpunt. Maar ook in Reimerswaal, Borsele en Tholen is de gemiddelde afstand tot zo’n lader tamelijk groot (vijf tot zeven kilometer). Enkel in Middelburg, Veere en Goes lijkt laden langs de weg nog wel een reële optie. De gemiddelde afstand tot een laadpaal is hier gemiddeld 1,2 tot 1,9 kilometer.

Meer uit Tholen

Vier wethouders benoemd in Thools college, Kees Knulst gaat eerste termijn in

THOLEN - Het nieuwe Thoolse college voor de komende vier jaar is op donderdag 28 mei tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd. De drie wethouders uit de vorige raadsperiode keren terug, samen met Kees Knulst (SGP), die als vierde wethouder is benoemd. Ook werd een nieuw lid toegelaten tot de raad.

1 uur geleden
Stichting Tholen Sterk bouwt aan grootste Havendagen ooit met een reis door de tijd

THOLEN - Stichting Tholen Sterk is de drijvende kracht achter de tweejaarlijkse Havendagen. Dit jaar staat het evenement op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni voor de grootste editie ooit door de combinatie met de Nederlandse Vestingstedendagen. Een uitdagende klus voor de vele vrijwilligers, maar binnen de stichting overheerst het vertrouwen in een geslaagd feest.

4 uur geleden
Gerestaureerd praalgraf terug in Stavenisse: ‘Meer dan alleen steen en marmer’

STAVENISSE - Het grafmonument van Hieronymus van Tuyll van Serooskerke is terug in de Hervormde Kerk van Stavenisse. Na een restauratie van meerdere jaren werd het marmeren praalgraf afgelopen vrijdag onthuld. Ook werd stilgestaan bij de onderscheiding van Rien de Graaf en het overlijden van Tim Kemperman.

8 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Toren van de Pancratiuskerk in Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen. 

1 dag geleden
Avondvierdaagse gaat weer van start in Oud-Vossemeer

OUD VOSSEMEER - Van maandag 1 juni tot en met donderdag 4 juni organiseert WSC Vosmeer de Avondvierdaagse in Oud-Vossemeer.

2 dagen geleden
Koninklijke onderscheiding voor oud-kerkrentmeester Rien de Graaf uit Stavenisse

STAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.

3 dagen geleden
Engedi viert 30 jaar begeleiding bij verlies, trauma en herstel

[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.

3 dagen geleden