Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd slot voor beurzen New York, tractormaker Deere wint fors

Gemengd slot voor beurzen New York, tractormaker Deere wint fors

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met gemengd beeld gesloten. Kopstukken van de Federal Reserve lieten doorschemeren dat stevige renteverhogingen mogelijk zijn, wat aanvankelijk voor vrees bij beleggers zorgde. Later werkten de belangrijkste graadmeters iets van die verliezen weg. Landbouwmachinefabrikant Deere was een opvallende winnaar na de publicatie van zijn kwartaalcijfers.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 33.826,69 punten. De brede S&P 500 daalde juist 0,3 procent tot 4079,09 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,6 procent tot 11.787,27 punten.

Deere won 7,5 procent. Het bedrijf slaagde erin de winst het afgelopen kwartaal ruimschoots te verdubbelen. Deere profiteerde van boeren die flink blijven investeren dankzij de hogere gewasprijzen. De grootste maker van tractoren ter wereld verhoogde ook zijn winstverwachting voor dit jaar.

Oliebedrijven

Oliebedrijven behoorden tot de verliezers door lagere olieprijzen. Chevron en ExxonMobil zakten tot bijna 4 procent, terwijl oliedienstverlener Halliburton 5,4 procent verloor. Mogelijk maken beleggers zich zorgen om de effecten die sterkere renteverhogingen hebben op de economische groei en vraag naar olie.

Een vat Amerikaanse olie werd 2,8 procent minder waard op 76,28 dollar. Brentolie zakte 2,5 procent in prijs tot 82,98 dollar per vat.

Optimistische verwachting

DoorDash verloor 7,6 procent. De Amerikaanse maaltijdbezorger, een concurrent van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway, leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. De omzet viel echter hoger uit en het bedrijf gaf ook een optimistische verwachting af voor het lopende kwartaal.

Moderna zakte 3,3 procent. Het biotechnologiebedrijf, bekend van zijn coronavaccin, behaalde gemengde onderzoeksresultaten met zijn kandidaatvaccin tegen de griep.

Manchester United

DraftKings schoot ruim 15 procent omhoog. Het bedrijf dat actief is met sportweddenschappen leed afgelopen kwartaal opnieuw verlies, maar boekte wel meer omzet dan verwacht. Aandelen van voetbalclub Manchester United zakten bijna 2 procent na het nieuws dat een Qatarees consortium een bod had uitgebracht op de Britse voetbalclub.

De euro was 1,0642 dollar waard, tegenover 1,0674 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

7 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

9 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

10 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

11 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

12 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

12 uur geleden