Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd slot voor beurzen New York, tractormaker Deere wint fors

Gemengd slot voor beurzen New York, tractormaker Deere wint fors

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met gemengd beeld gesloten. Kopstukken van de Federal Reserve lieten doorschemeren dat stevige renteverhogingen mogelijk zijn, wat aanvankelijk voor vrees bij beleggers zorgde. Later werkten de belangrijkste graadmeters iets van die verliezen weg. Landbouwmachinefabrikant Deere was een opvallende winnaar na de publicatie van zijn kwartaalcijfers.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 33.826,69 punten. De brede S&P 500 daalde juist 0,3 procent tot 4079,09 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,6 procent tot 11.787,27 punten.

Deere won 7,5 procent. Het bedrijf slaagde erin de winst het afgelopen kwartaal ruimschoots te verdubbelen. Deere profiteerde van boeren die flink blijven investeren dankzij de hogere gewasprijzen. De grootste maker van tractoren ter wereld verhoogde ook zijn winstverwachting voor dit jaar.

Oliebedrijven

Oliebedrijven behoorden tot de verliezers door lagere olieprijzen. Chevron en ExxonMobil zakten tot bijna 4 procent, terwijl oliedienstverlener Halliburton 5,4 procent verloor. Mogelijk maken beleggers zich zorgen om de effecten die sterkere renteverhogingen hebben op de economische groei en vraag naar olie.

Een vat Amerikaanse olie werd 2,8 procent minder waard op 76,28 dollar. Brentolie zakte 2,5 procent in prijs tot 82,98 dollar per vat.

Optimistische verwachting

DoorDash verloor 7,6 procent. De Amerikaanse maaltijdbezorger, een concurrent van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway, leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. De omzet viel echter hoger uit en het bedrijf gaf ook een optimistische verwachting af voor het lopende kwartaal.

Moderna zakte 3,3 procent. Het biotechnologiebedrijf, bekend van zijn coronavaccin, behaalde gemengde onderzoeksresultaten met zijn kandidaatvaccin tegen de griep.

Manchester United

DraftKings schoot ruim 15 procent omhoog. Het bedrijf dat actief is met sportweddenschappen leed afgelopen kwartaal opnieuw verlies, maar boekte wel meer omzet dan verwacht. Aandelen van voetbalclub Manchester United zakten bijna 2 procent na het nieuws dat een Qatarees consortium een bod had uitgebracht op de Britse voetbalclub.

De euro was 1,0642 dollar waard, tegenover 1,0674 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

20 minuten geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

24 minuten geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

2 uur geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

2 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

3 uur geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

3 uur geleden
AEX begint voorzichtig na afwijzing Iraans voorstel door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.

4 uur geleden