Gemengd slot op Wall Street na geruststelling over Credit Suisse
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten nadat de Zwitserse centrale bank heeft beloofd om het geplaagde Credit Suisse te steunen als dat nodig is. De graadmeters op Wall Street veerden op toen duidelijk werd dat de Zwitserse autoriteiten met Credit Suisse in gesprek waren. Daarmee lijkt de markt enigszins gerustgesteld dat zich niet een nieuwe financiële crisis aan het voltrekken is zoals in 2008.
De Zwitserse autoriteiten hebben in een verklaring benadrukt dat Credit Suisse nog altijd voldoet aan de strenge vereisten wat betreft bijvoorbeeld buffers en het voldoen aan betalingsverplichtingen zoals deze gelden voor een systeembank. Ook stelden de Zwitserse centrale bank en toezichthouder Finma geen aanwijzingen te hebben dat de situatie in Zwitserland een gevolg zou zijn van de eerdere onrust bij Amerikaanse banken. In de Verenigde Staten vielen afgelopen dagen de Silicon Valley Bank en Signature Bank om.
Bij de Dow-Jonesindex bleef het dagverlies uiteindelijk beperkt tot een min van 0,9 procent tot 31.874,57 punten. De brede S&P 500 zakte 0,7 procent tot 3891,93 punten en techbeurs Nasdaq won 0,1 procent tot 11.434,05 punten. BlackRock, een van de grootste aandeelhouders van Credit Suisse, leverde bijna 1 procent aan beurswaarde in. Dit ondanks dat de Zwitserse bank zelf eerder op de dag in Zürich dik 24 procent onderuit ging.
Forse koersverliezen banken
De zorgen over de bankensector zorgden wel voor stevige koersverliezen van Amerikaanse banken. JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup en Wells Fargo leverden tot ruim 5 procent in. Ook kleinere Amerikaanse banken, die dinsdag nog een sterk herstel lieten zien, moesten het ontgelden. PacWest Bancorp verloor bijvoorbeeld bijna 13 procent. First Republic Bank, een van de zwaarst getroffen regionale banken door de onrust in de sector, verloor ruim 21 procent.
Beleggers wachten vooral op meer duidelijkheid over de impact van de onrust in de bankensector op het rentebeleid van de centrale banken. Zo wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank de rente volgende week minder sterk zal gaan verhogen om de kalmte in de financiële sector te bewaren. Zakenbank Goldman Sachs verwacht zelfs dat de Federal Reserve helemaal zal afzien van een verdere verhoging. De Fed zou daarmee wel een signaal afgeven dat de problemen in de bankensector een groter gevaar vormen voor de economie dan de hoge inflatie.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
17 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
22 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
23 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden