Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd slot op Europese beurzen

Gemengd slot op Europese beurzen

AMSTERDAM (AFN) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag gemengd de handel uit gegaan. De hoop op een handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China bleef zorgen voor optimisme. Beleggers reageerden daarnaast op macro-economische cijfers uit de Verenigde Staten.

Op het Damrak kroop de AEX-index weer richting de 600 puntengrens. De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,1 procent hoger op 598,37 punten. Eerder deze maand werd de 600 punten al even aangetikt. De laatste keer dat de AEX boven dat niveau wist te sluiten, was echter op 22 mei 2001. De MidKap verloor 0,5 procent tot 882,40 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen 0,4 procent. Parijs leverde 0,1 procent in.

De Amerikaanse economische groei in het derde kwartaal werd opwaarts bijgesteld tot 2,1 procent op jaarbasis, van een eerder geraamde 1,9 procent. Die bijstelling kan van invloed zijn op het rentebeleid van de Federal Reserve.

PostNL

Bij de hoofdfondsen won Philips 0,6 procent. Het zorgtechnologiebedrijf heeft een manier ontdekt om longkanker in vroegtijdig stadium op te sporen. Adyen ging 0,9 procent omhoog. De betalingsdienstverlener gaat ook betalingen verwerken voor het Deense modemerk GANNI. Speciaalchemiebedrijf DSM daalde daarentegen 0,6 procent na een adviesverlaging door Bernstein.

In de MidKap eindigde PostNL vlak. Het postbedrijf verkoopt het onderdeel PostNL Communicatie Services aan Paragon Customer Communications.

Vapingcrisis

Elders in Europa trok onder meer Capgemini de aandacht. Het bedrijf zakte bijna 2 procent in Parijs. Volgens de activistische investeerder Elliott is het bod van 3,6 miljard euro van de Franse IT-dienstverlener op branchegenoot Altran (plus 0,3 procent) te laag.

British American Tobacco (BAT) won dik 3 procent in Londen. De Britse tabaksgigant heeft zijn omzetverwachting voor de tak die zich bezighoudt met e-sigaretten verlaagd vanwege de vapingcrisis in de Verenigde Staten. Wel werden de winstverwachtingen gehandhaafd.

De euro was 1,1001 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte na nieuwe cijfers over de Amerikaanse olievoorraden 1,1 procent minder op 57,76 dollar. De prijs van Brentolie zakte 0,8 procent, tot 63,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

3 uur geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

6 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

8 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

9 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

16 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

20 uur geleden