Gemengd beeld op beurzen Azië, Nikkei in de min
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten donderdag een wisselend beeld zien, met een verlies voor de Nikkei-index in Tokio. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de crisis over Oekraïne. Daarnaast ging de aandacht uit naar de beleidsnotulen van de Federal Reserve. Daaruit blijkt dat de Amerikaanse centrale bank naar alle waarschijnlijkheid volgende maand de rente gaat verhogen tegen de sterk oplopende inflatie.
De Nikkei eindigde met een min van 0,8 procent op 27.232,87 punten. De Japanse overheid kwam met cijfers over de internationale handel naar buiten. Zo steeg de export van de derde economie van de wereld in januari met 9,6 procent op jaarbasis, wat beduidend zwakker is dan de plus van 17,5 procent een maand eerder. De Japanse import ging met bijna 40 procent omhoog. Dat komt omdat de kosten voor de invoer voor energie sterk zijn gestegen.
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,3 procent lager. Chinese producenten van lithium, een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's, hadden een goede dag. Zo won Youngy Co bijna 10 procent en Ganfeng Lithium kreeg er meer dan 7 procent bij. De beurs in Shanghai klom 0,1 procent.
In Sydney ging de All Ordinaries 0,2 procent vooruit. De werkloosheid in Australië is in januari stabiel gebleven op 4,2 procent. De Kospi in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul steeg 0,9 procent.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
2 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.
2 uur geleden