Gemengd beeld op beurzen Azië, Nikkei in de min
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten donderdag een wisselend beeld zien, met een verlies voor de Nikkei-index in Tokio. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de crisis over Oekraïne. Daarnaast ging de aandacht uit naar de beleidsnotulen van de Federal Reserve. Daaruit blijkt dat de Amerikaanse centrale bank naar alle waarschijnlijkheid volgende maand de rente gaat verhogen tegen de sterk oplopende inflatie.
De Nikkei eindigde met een min van 0,8 procent op 27.232,87 punten. De Japanse overheid kwam met cijfers over de internationale handel naar buiten. Zo steeg de export van de derde economie van de wereld in januari met 9,6 procent op jaarbasis, wat beduidend zwakker is dan de plus van 17,5 procent een maand eerder. De Japanse import ging met bijna 40 procent omhoog. Dat komt omdat de kosten voor de invoer voor energie sterk zijn gestegen.
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,3 procent lager. Chinese producenten van lithium, een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's, hadden een goede dag. Zo won Youngy Co bijna 10 procent en Ganfeng Lithium kreeg er meer dan 7 procent bij. De beurs in Shanghai klom 0,1 procent.
In Sydney ging de All Ordinaries 0,2 procent vooruit. De werkloosheid in Australië is in januari stabiel gebleven op 4,2 procent. De Kospi in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul steeg 0,9 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
3 uur geleden