Gemengd beeld op Aziatische beurzen na slotrecord S&P 500
TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De stemming werd gesteund door een stijging van de Amerikaanse S&P 500-index, die een nieuw recordniveau bereikte ondanks een sterker dan verwachte toename van de inflatie in de Verenigde Staten. Ook werd nog gereageerd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB liet de rente en het stimuleringsbeleid ongemoeid en verhoogde de groeiverwachting voor de eurozone.
De Nikkei in Tokio ging een fractie lager het weekeinde in op 28.948,73 punten. De bezorgdheid dat het herstel van de Japanse economie achterblijft bij andere grote ontwikkelde economieën zorgde voor enige terughoudendheid bij beleggers. De luchtvaartmaatschappijen Japan Airlines en Ana Holdings behoorden tot de dalers met verliezen van rond een half procent. De chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron lieten kleine winsten van zo'n 0,7 procent zien. Eisai werkte het verlies van een dag eerder weer weg en klom bijna 6 procent. De Japanse farmaceut liet deze week flinke koersschommelingen zien na goedkeuring van zijn Alzheimermedicijn in de VS.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de min en in Hongkong klom de Hang Seng-index 0,5 procent. China heeft volgens lokale media een nieuwe wet aangenomen om buitenlandse sancties tegen te gaan. Peking wil daarmee wraak nemen op strafmaatregelen en druk van de VS en de Europese Unie, die China beschuldigen van oneerlijke handelspraktijken en kritiek hebben op het Chinese beleid ten aanzien van Hongkong. De Kospi in Seoul klom 0,7 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent.
Meer uit Financieel
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
12 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geleden