
Gemeenten roepen op: ‘Help naaste die dat nodig heeft’
GOES - Om de zorg betaalbaar te houden, roepen de gemeenten in de Oosterschelderegio iedereen op om naasten die dat nodig hebben te helpen. De 7 gemeenten lanceren hiervoor deze week een voorlichtingscampagne: ‘Bedankt dat je helpt’.
De 7 deelnemende gemeenten zijn Tholen, Schouwen-Duiveland, Goes, Reimerswaal, Kapelle, Noord-Beveland en Borsele. Zij werken samen in Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio (SWVO). Om meer grip te krijgen op de uitgaven binnen de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) vragen de 7 hun inwoners elkaar te helpen waar mogelijk. ‘Zo kunnen instanties, zoals zorgaanbieders, ondersteuning blijven bieden aan inwoners die dit écht nodig hebben’, schrijven de gemeenten in een gezamenlijk persbericht.
Deze week lanceren de gemeenten een campagne met als doel inwoners en hun sociale netwerk te wijzen op de essentie van de Wmo: inwoners dragen een eigen verantwoordelijkheid voor de manier waarop zij hun leven inrichten en deelnemen aan de maatschappij. ‘Van hen mag worden verwacht dat zij elkaar daarin naar vermogen bijstaan.’ Mochten inwoners zichzelf niet kunnen redden of niet kunnen meedoen in de samenleving, dan kunnen zij een beroep doen op ondersteuning via de Wmo. Deze ondersteuning is erop gericht dat inwoners zo lang mogelijk in de eigen leefomgeving kunnen blijven.
Onmisbaar
In de campagne is een boodschap: durf aan je omgeving aan te geven dat je hulp nodig hebt, want vaak willen zij je wel helpen. Het sociale netwerk wordt benaderd met een complimentencampagne: jouw hulp is onmisbaar. De campagneboodschappen zijn op verschillende plaatsen te zien, zoals op borden langs de weg, gemeentelijke socialemediakanalen en in folders die bij alle gemeenten en verschillende instanties in de regio te vinden zijn.
Naast de bewustwordingscampagne die gericht is op inwoners, gaan de gemeenten ook intern na hoe zij de toewijzing van zorg geregeld hebben. “Gemeenten en zorgaanbieders kijken samen of cliënten de zorg krijgen die het beste bij hun situatie past”, legt Paula Schot, voorzitter algemeen bestuur SWVO, uit. “Soms is er minder zorg nodig en lukt het cliënten om zelfstandig of met hulp uit hun sociale kring meer taken thuis uit te voeren. Natuurlijk gaan we hierbij zorgvuldig te werk en gaat alles in samenspraak met de cliënt zelf.” De gemeenten willen meer grip krijgen op de kosten van de Wmo en inwoners zo lang mogelijk zelfstandig laten zijn, zonder dat dit ten koste gaat van de ondersteuning aan de inwoners die dit echt nodig hebben.
De 7 onderzoeken ook met zorgaanbieders hoe zij meer e-Zorg kunnen gebruiken. ‘Dan gaat het niet alleen om beeldbellen met een cliënt, maar ook om digitale groepsbegeleiding of het inzetten van een online leeromgeving waarmee cliënten zelf aan de slag kunnen. Uiteraard moet daar nog veel onderzoek naar gedaan worden.’
Kijk voor meer informatie en tips op de campagnewebsite: bedanktdatjehelpt.nl.
Meer uit Beveland
's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
12 uur geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
13 uur geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
16 uur geledenGOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
20 uur geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
22 uur geledenGOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
1 dag geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
1 dag geleden