Gemeenten: landelijke overheid aan zet voor bestaanszekerheid
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten vinden dat de landelijke overheid verantwoordelijk is voor een basis aan bestaanszekerheid. Het is niet de taak van gemeenten "om het inkomen van hun inwoners op te hogen tot het bestaansminimum", schrijft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in een reactie op een rapport over ongelijkheid in armoedebeleid.
Het beleid voor mensen in armoede verschilt sterk per gemeente, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) in een donderdag gepubliceerde analyse. Er zijn verschillen in de hoogte van bedragen die gemeenten uitkeren, de mensen die in aanmerking komen voor steun en de inkomensgrenzen die gelden. Het Nibud noemt de situatie "onbestaanbaar en niet uit te leggen". Het instituut deed onderzoek bij twintig gemeenten en bekeek het beleid dat gold in 2023.
Volgens de VNG laat het rapport zien dat het Rijk "zo snel mogelijk zijn verantwoordelijkheid moet nemen om landelijk de basis op orde te brengen". Dit zodat huishoudens niet afhankelijk zijn van gemeentelijke regelingen om rond te komen. Gemeenten kunnen inwoners wel ondersteunen in aanvulling op "de landelijke basis", vindt de vereniging.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriƫle afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
3 uur geleden