Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten: landelijke overheid aan zet voor bestaanszekerheid

Gemeenten: landelijke overheid aan zet voor bestaanszekerheid

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten vinden dat de landelijke overheid verantwoordelijk is voor een basis aan bestaanszekerheid. Het is niet de taak van gemeenten "om het inkomen van hun inwoners op te hogen tot het bestaansminimum", schrijft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in een reactie op een rapport over ongelijkheid in armoedebeleid.

Het beleid voor mensen in armoede verschilt sterk per gemeente, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) in een donderdag gepubliceerde analyse. Er zijn verschillen in de hoogte van bedragen die gemeenten uitkeren, de mensen die in aanmerking komen voor steun en de inkomensgrenzen die gelden. Het Nibud noemt de situatie "onbestaanbaar en niet uit te leggen". Het instituut deed onderzoek bij twintig gemeenten en bekeek het beleid dat gold in 2023.

Volgens de VNG laat het rapport zien dat het Rijk "zo snel mogelijk zijn verantwoordelijkheid moet nemen om landelijk de basis op orde te brengen". Dit zodat huishoudens niet afhankelijk zijn van gemeentelijke regelingen om rond te komen. Gemeenten kunnen inwoners wel ondersteunen in aanvulling op "de landelijke basis", vindt de vereniging.

Meer uit Financieel

Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

33 minuten geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

36 minuten geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

52 minuten geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

1 uur geleden
Hasbro overtreft verwachtingen door populariteit kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.

1 uur geleden
Tesla zakt op negatief Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.

2 uur geleden
Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

3 uur geleden