
Gemeente zoekt oplossing voor verpauperd pand Ovezande
OVEZANDE - De gemeente Borsele wil met de eigenaar van het leegstaande pand op de hoek van de Hoogstraat en Plataanweg in Ovezande een oplossing voor deze verpaupering zoeken.
Dat laat de Borselse wethouder Kees Weststrate weten na de actie waarbij inwoners donderdag 437 handtekeningen overhandigden aan burgemeester Gerben Dijksterhuis om iets aan de situatie te doen. “We nodigen de eigenaar uit voor een gesprek om de (juridische) mogelijkheden te bespreken”, aldus Weststrate.
‘Misstand’
Bij de overhandiging van de handtekeningen stelden de dorpsbewoners ‘helemaal klaar te zijn’ met het verpauperde pand. ‘Het is aan de gemeente om een einde te maken aan deze misstand’, vindt de dorpsraad. ‘Pak dat pand nu eindelijk eens aan!’, is de boodschap. ‘Al jaren ergeren bewoners van Ovezande zich aan het pand. Het ontsiert al tientallen jaren de uitstraling van het dorp en levert een onveilige situatie op vanwege loshangende dakplaten en overstekende delen.’
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
13 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
15 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden