Gemeente wil De Meestoof aanmelden voor noodpakket voor culturele sector
SINT ANNALAND - De gevolgen van de coronacrisis voor streekmuseum De Meestoof zijn nog niet duidelijk. Toch wil de gemeente het streekmuseum alvast bij het rijk in beeld brengen in het kader van het noodpakket Culturele en Creatieve sector. Dit noodpakket bestaat uit 30 miljoen euro voor onder andere musea die door het verbod op het ontvangen van bezoekers in de problemen komen. Bij de aanvraag wil de gemeente wel duidelijk maken dat de gemeentelijke co-financiering op 50/50 basis niet haalbaar is.
De gevolgen van de crisis voor De Meestoof zijn nog niet in beeld, het is nog niet duidelijk wat het rijk verstaat onder 'cruciale regionale musea' en de gemeente Tholen kan zo goed als zeker niet co-financieren terwijl dit wel een eis is. Toch wil de gemeente De Meestof voorlopig toch alvast aanwijzen als instelling die mogelijk mee kan lopen in het proces voor een bijdrage uit het Noodpakket Culturele en Creatieve sector. Het Rijk wil namelijk 30 miljoen investeren in cruciale regionale musea, podia en filmtheaters. "Een gemeentelijke co-financiering (50/50) wordt als mogelijke voorwaarde genoemd wat een probleem is voor gemeenten", zo laat de gemeente Tholen weten die dit ook beaamt.
Aanvraag
"De regio doet een aanvraag bij het Rijk, dus moet de gemeente zo snel mogelijk in beeld hebben wie wij van vitaal belang vinden én wie het water echt aan de lippen staat. Daarbij moeten instellingen eerst een beroep hebben gedaan op de generieke maatregelen. Instellingen moeten daarnaast eerst de eigen reserves aanspreken en alleen instellingen met een eigen inkomstenpercentage van minimaal 15% van hun totale omzet in 2018 komen in aanmerking", zo zegt de gemeente. "Instelling kunnen zich natuurlijk melden, maar als gemeente hebben wij hierin een taak omdat de regio de aanvraag doet."
Meer uit Tholen
THOLEN - Forum voor Democratie (FvD) heeft maandag haar kandidatenlijst voor Tholen bekendgemaakt. In maart staat de partij hier voor het eerst op de kieslijst. Aan het roer staat een bekend gezicht: Liesje Heuseveldt-van der Zande.
6 uur geledenHALSTEREN/THOLEN - De onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug zijn in de nacht van maandag op dinsdag afgerond. Daardoor hoeft de brug de komende dagen niet meer dicht, bevestigt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
7 uur geledenSINT-ANNALAND - In meerdere woningen aan de Schoolstraat in Sint-Annaland is dinsdagochtend een sterke gaslucht geroken. De penetrante geur blijkt uit het rioolstelsel te komen. De oorzaak van de lucht is nog onbekend.
9 uur geledenSTAVENISSE - Een paard is zondagochtend door de brandweer uit een sloot bij Stavenisse geholpen. Het dier was om onbekende reden in de sloot langs de weg terechtgekomen. Met behulp van een hulpverleningsvoertuig van de Stallandse brandweer kregen de brandweerlieden het paard weer op het droge.
1 dag geledenPOORTVLIET - Het dorp stond vrijdagavond 30 januari in het teken van licht en gezelligheid tijdens de jaarlijkse lichtjesoptocht, georganiseerd door Activiteitencomité Poortvliet.
1 dag geledenPOORTVLIET/THOLEN - Arjan Deurloo heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de aanleg van de mobiliteitshubs in Tholen en Poortvliet. Volgens de raadslid lopen de werkzaamheden achter op schema en zijn er knelpunten rond onder meer toegankelijkheid en verkeersveiligheid.
2 dagen geledenTHOLEN/WOENSDRECHT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Leslie Vermonden, kinderdagverblijf Het Toverbloempje.
2 dagen geleden