
Gemeente wil De Meestoof aanmelden voor noodpakket voor culturele sector
SINT ANNALAND - De gevolgen van de coronacrisis voor streekmuseum De Meestoof zijn nog niet duidelijk. Toch wil de gemeente het streekmuseum alvast bij het rijk in beeld brengen in het kader van het noodpakket Culturele en Creatieve sector. Dit noodpakket bestaat uit 30 miljoen euro voor onder andere musea die door het verbod op het ontvangen van bezoekers in de problemen komen. Bij de aanvraag wil de gemeente wel duidelijk maken dat de gemeentelijke co-financiering op 50/50 basis niet haalbaar is.
De gevolgen van de crisis voor De Meestoof zijn nog niet in beeld, het is nog niet duidelijk wat het rijk verstaat onder 'cruciale regionale musea' en de gemeente Tholen kan zo goed als zeker niet co-financieren terwijl dit wel een eis is. Toch wil de gemeente De Meestof voorlopig toch alvast aanwijzen als instelling die mogelijk mee kan lopen in het proces voor een bijdrage uit het Noodpakket Culturele en Creatieve sector. Het Rijk wil namelijk 30 miljoen investeren in cruciale regionale musea, podia en filmtheaters. "Een gemeentelijke co-financiering (50/50) wordt als mogelijke voorwaarde genoemd wat een probleem is voor gemeenten", zo laat de gemeente Tholen weten die dit ook beaamt.
Aanvraag
"De regio doet een aanvraag bij het Rijk, dus moet de gemeente zo snel mogelijk in beeld hebben wie wij van vitaal belang vinden én wie het water echt aan de lippen staat. Daarbij moeten instellingen eerst een beroep hebben gedaan op de generieke maatregelen. Instellingen moeten daarnaast eerst de eigen reserves aanspreken en alleen instellingen met een eigen inkomstenpercentage van minimaal 15% van hun totale omzet in 2018 komen in aanmerking", zo zegt de gemeente. "Instelling kunnen zich natuurlijk melden, maar als gemeente hebben wij hierin een taak omdat de regio de aanvraag doet."
Meer uit Tholen
THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
4 uur geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
7 uur geledenTHOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De A4 tussen knooppunt Markiezaat en Zoomland, richting Rotterdam, is vanaf vrijdagavond 2 mei tot maandagochtend 5 mei deels afgesloten vanwege onderhoud. Het verkeer moet rekening houden met omleidingen en extra reistijd die kan oplopen tot een uur.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Op het terrein van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland wordt op maandag 5 mei een bevrijdingsmarkt georganiseerd. Bezoekers kunnen vanaf 11.00 uur terecht op de markt.
2 dagen geledenMedusa Auctioneers houdt taxatieweek van dinsdag 6 tot en met vrijdag 9 mei
2 dagen geleden