Gemeente verleent geen vergunning voor Rescue Vlissingen
VLISSINGEN - Wegens een gebrek aan informatie verleent de gemeente Vlissingen geen vergunning voor Rescue Vlissingen. ‘Dat betekent dat het evenement niet kan plaatsvinden op 17 augustus’, schrijft de gemeente in een persbericht. De organisatie van het hulpverleningsevenement reageert verbaasd en geeft de gemeente twee dagen de tijd om het niet behandelen van de vergunningaanvraag te motiveren. De organisatie beraadt zich over juridische stappen, laat ze weten in een schriftelijke reactie.
De gemeente verklaart dat de hulpdiensten, verenigd in de Taakgroep Grote Evenementen van Veiligheidsregio Zeeland, unaniem een negatief advies hebben uitgebracht. ‘Vanwege de ontbrekende gegevens die nodig zijn voor een inhoudelijke behandeling van de aanvraag’, aldus de gemeente. ‘Daarbij gaat het om belangrijke veiligheidsaspecten. Op basis hiervan is de burgemeester genoodzaakt om de vergunning die de organisator heeft aangevraagd, buiten behandeling te stellen.’
De gemeente, hulpdiensten en organisatie van Rescue Vlissingen zijn tijdens de voorbereiding regelmatig in gesprek geweest. ‘Het ontbreken van benodigde gegevens was hierbij steeds onderwerp van gesprek. De gemeente beseft dat deze boodschap hard aankomt bij alle vrijwilligers die hun bijdrage aan het evenement leveren en de afgelopen periode getracht hebben de organisatie op te tuigen. Natuurlijk ook bij de vele deelnemers en bezoekers die naar Rescue Vlissingen uitkijken. De burgemeester kan echter niet anders dan deze aanvraag buiten behandeling te stellen. Het bestuur van de organisatie van Rescue Vlissingen is hierover geïnformeerd.’
In een schriftelijke reactie meldt de organisatie van het evenement maandagavond op de hoogte te zijn gesteld van het persbericht van de gemeente Vlissingen. ‘Officieel is Rescue Vlissingen niet op de hoogte gesteld van de reden waarom de vergunning wordt onthouden’, aldus het bestuur. ‘Wij zijn enorm verrast en verbaasd over de inhoud van het persbericht en herkennen ons niet in die inhoud. Reeds begin dit jaar heeft Rescue Vlissingen de gemeente op de hoogte gesteld dat er dit jaar weer een nieuwe editie zal georganiseerd worden. Daarbij heeft de organisatie de vergunning aangevraagd om dit evenement te mogen organiseren. Wij gaan er nog steeds vanuit dat het evenement op woensdag 17 augustus plaatsvindt.’
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
4 dagen geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
4 dagen geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
4 dagen geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
5 dagen geledenOOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
5 dagen geleden