Gemeente Tholen zoekt nog steeds naar een nieuwe Klimaatburgemeester
THOLEN - De gemeente Tholen mist nog een Klimaatburgemeester voor de Nationale Klimaatweek (NKW), die plaatsvindt van 30 oktober tot en met 5 november. In heel Nederland hebben al zo’n 150 Klimaatburgemeesters zich aangemeld voor deze derde editie van de NKW, georganiseerd door het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat.
Klimaatburgemeesters zetten zich in voor een duurzamere toekomst. Ze zijn een voorbeeld in hun gemeente en motiveren anderen om bewuster te leven, minder CO2 uit te stoten en energie te besparen. Bovendien inspireren ze tijdens de NKW medebewoners om duurzame stappen te zetten.
Impact
De initiatieven van Klimaatburgemeesters kunnen variëren van kleine persoonlijke veranderingen tot grotere maatschappelijke bewegingen. Sommigen wonen in gasloze huizen, doen afstand van hun auto of maken weloverwogen keuzes bij het kopen van goederen. Anderen zijn betrokken bij gemeentelijke projecten om de energietransitie in hun wijk te bevorderen of bundelen krachten om gezamenlijk zonnepanelen aan te schaffen.
Het Klimaatburgemeesterschap is toegankelijk voor iedereen, ongeacht de leeftijd. Zowel volwassenen als kinderen worden aangemoedigd om deel te nemen en een positieve impact op het klimaat te maken. Dus, ben jij degene die gemeente Tholen als Klimaatburgemeester wil vertegenwoordigen tijdens de Nationale Klimaatweek 2023? Meer informatie over de voorwaarden en hoe je je kunt aanmelden is beschikbaar op www.nkw2023.nl/klimaatburgemeester/aanmelden.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.
13 uur geledenSINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.
19 uur geledenTHOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Poortvlietsedijk (N286) bij Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto van de weg geraakt en onderaan de dijk tot stilstand gekomen. Rond 00.35 uur verloor een man door nog onbekende oorzaak de controle over zijn auto. De auto kwam zo'n 100 meter verderop beneden de dijk op de zijkant, op de passagierskant, tot stilstand.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het programma voor Koningsdag 27 april in Sint-Maartensdijk.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM / ROOSENDAAL - Patiënten van het Bravis ziekenhuis kunnen weer gebruikmaken van het online portaal MijnBravis. Bravis verbrak sinds 7 april preventief de verbinding met onder meer dit systeem vanwege een data-incident bij softwareleverancier ChipSoft. Volgens ChipSoft zijn hierbij geen patiëntgegevens van Bravis gestolen. Na een grondige evaluatie en zorgvuldige heropstart, kunnen patiënten nu weer veilig inloggen, informatie bekijken en afspraken maken. Direct na het bekend worden van het data-incident bij ChipSoft op 7 april, heeft Bravis zich nadrukkelijk laten adviseren door onder meer het landelijk cyberexpertisecentrum Z-Cert. Na bestudering van een uitgebreid adviesrapport van expertisecentrum Z-Cert besloot het ziekenhuis de verbindingen met de verschillende applicaties zorgvuldig te herstellen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Het bestuur van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland had vorige week woensdagmiddag de Streekdrachtgroep Tholen uitgenodigd in De Wimpel in Sint Philipsland. Ook de leden van andere vrouwenverenigingen in Sint Philipsland en Anna Jacobapolder hadden een uitnodiging gekregen.
2 dagen geleden