Gemeente Tholen zet extra mensen in bij stembureaus
THOLEN - Bij de Provinciale Staten- en Waterschapsverkiezingen van woensdag 20 maart worden extra vrijwilligers ingezet om de deur open te kunnen houden voor mensen met een lichamelijke beperking.
Dat heeft burgemeester Ger van de Velde - de Wilde afgelopen week aangekondigd. Stemlokalen moeten sinds 1 januari 2019 aan strengere eisen voldoen. De gemeente Tholen heeft daarom een werkgroep samengesteld die is gaan kijken naar de verschillende toegankelijkheidscriteria.
Aanpassingen
"Van de veertien stemlokalen zijn er zes die volledig voldoen aan die criteria en een aantal stemlokalen voldoen een klein beetje niet aan die eisen", verklaart de burgemeester. "Daarbij gaat het dan vaak om kleine aanpassingen, zoals duidelijke bewegwijzering, betere verlichting en een verwijzing naar het invalidentoilet."
Deuren
In principe moeten stembureaus ook drempelvrij zijn, maar dat is in de gemeente Tholen niet overal het geval. "Het grootste probleem is dat op een paar locaties de deur gewoon moeilijk open en dicht gaat." Daarom worden extra mensen ingezet tijdens de Provinciale Staten- en Waterschapsverkiezingen. "Zij kunnen de deur openhouden voor mensen met een beperking."
Meer uit Tholen
ZEELAND - Ondernemers in Zeeland die zich willen beschermen tegen inkomensverlies door ziekte, kunnen binnenkort meer te weten komen over het Broodfonds. Op dinsdag 3 februari organiseert Broodfonds Zeeland een online informatiebijeenkomst voor geïnteresseerden.
6 uur geledenTHOLEN - De tekorten aan personeel in de zorg en techniek in Zeeland nemen de komende jaren verder toe. Dat blijkt uit een nieuwe analyse van UWV, waarin de cijfers van het vierde kwartaal van 2024 zijn gecombineerd met de arbeidsmarktprognose tot 2030 van het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA).
11 uur geledenGRÔÔT PESÔÔT - Vrijwilligers van carnavalsvereniging De Vlôôientrappers gaan dit weekend weer het carnavalskrantje huis-aan-huis bezorgen. Op sociale media deelt de vereniging alvast een foto van een pallet vol stapels kranten, die zaterdag worden verspreid.
1 dag geledenTHOLEN - GroenLinks en de Partij van de Arbeid in Tholen doen dit jaar niet samen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. De samenwerking is uit elkaar gevallen na onenigheid over de kandidatenlijst. Acht jaar geleden was Tholen een van de eerste gemeenten in Zeeland waar beide partijen gezamenlijk op het stembiljet stonden.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Woningcorporatie Stadlander heeft een nieuwe datum vastgesteld voor de inloopavond over de sloop van acht woningen in de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vossemeer. De bijeenkomst is nu op maandagavond 19 januari in dorpshuis De Vossenkuil.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Een medewerker van Schutse Zorg Tholen is geschorst vanwege signalen van seksueel grensoverschrijdend gedrag bij twee bewoners. Dit bevestigt Tonja Nortier, strategisch adviseur bij de zorgorganisatie, aan het Reformatorisch Dagblad.
2 dagen geledenTHOLEN - De prijzen voor benzine en diesel zijn sinds de jaarwisseling verder gestegen. Na de accijnsverhoging per 1 januari liepen de brandstofprijzen in korte tijd opnieuw op.
3 dagen geleden