Gemeente Tholen zet extra mensen in bij stembureaus
THOLEN - Bij de Provinciale Staten- en Waterschapsverkiezingen van woensdag 20 maart worden extra vrijwilligers ingezet om de deur open te kunnen houden voor mensen met een lichamelijke beperking.
Dat heeft burgemeester Ger van de Velde - de Wilde afgelopen week aangekondigd. Stemlokalen moeten sinds 1 januari 2019 aan strengere eisen voldoen. De gemeente Tholen heeft daarom een werkgroep samengesteld die is gaan kijken naar de verschillende toegankelijkheidscriteria.
Aanpassingen
"Van de veertien stemlokalen zijn er zes die volledig voldoen aan die criteria en een aantal stemlokalen voldoen een klein beetje niet aan die eisen", verklaart de burgemeester. "Daarbij gaat het dan vaak om kleine aanpassingen, zoals duidelijke bewegwijzering, betere verlichting en een verwijzing naar het invalidentoilet."
Deuren
In principe moeten stembureaus ook drempelvrij zijn, maar dat is in de gemeente Tholen niet overal het geval. "Het grootste probleem is dat op een paar locaties de deur gewoon moeilijk open en dicht gaat." Daarom worden extra mensen ingezet tijdens de Provinciale Staten- en Waterschapsverkiezingen. "Zij kunnen de deur openhouden voor mensen met een beperking."
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Zelf aardappelen uit de Zeeuwse klei halen, een frietje eten en kennismaken met het werk van een teler. Dat kan zaterdag 5 september tijdens de Nationale Aardappelrooidag bij Landbouwbedrijf Kooijman in Sint-Annaland. Gedeputeerde Arno Vael geeft om 11.00 uur het officiële startsein.
24 minuten geledenTHOLEN - Traditiegetrouw organiseert Euromarkt ook dit jaar weer de Thoolse braderie, de laatste braderie deze zomer van het eiland Tholen en Sint Philipsland. Bezoekers kunnen zich verheugen op twee dagen vol gezelligheid, winkelen en entertainment in het historische centrum van Tholen.
5 uur geledenZEELAND - Het wordt vandaag een broeierig warme dag die eindigt met hevige regen- en onweersbuien. Vanaf 22:00 geldt code geel, waarschuwt het KNMI. "Bij de onweersbuien is er kans op windstoten, hagel en veel regen in korte tijd. Lokale wateroverlast is mogelijk."
7 uur geledenTHOLEN - Aan de Postweg in Tholen moet een tijdelijke noodopvang komen voor ongeveer 150 asielzoekers. De opvang blijft maximaal 2,5 jaar open. Daarmee kiest de gemeente voor een kortere opvangperiode dan eerder was voorzien.
1 dag geledenTHOLEN - Vroege banenzwemmers kunnen eind augustus weer deelnemen aan het jaarlijkse dauwzwemmen met ontbijt in de gemeentelijke zwembaden van Tholen en Sint-Maartensdijk. Iedereen is van harte welkom. Aanmelden kan bij de kassa van het zwembad. De kosten voor het zwemmen en het ontbijt betaalt u contant bij het zwembad.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Watersportvereniging Sint-Annaland organiseert over een paar weken de 36e editie van de 8 Uren van de Oosterschelde. Deelnemers hoeven dit jaar niet meer bang te zijn voor natte papieren aan boord. De organisatie komt met een eigen app waarin zeilers hun voortgang bijhouden. Ook is er meer keuze bij de start.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Op een boerenerf aan de Bram Groenewegeweg brak maandagavond brand uit in een hoop afval. De brandweer schaalde op naar een middelbrand.
2 dagen geleden