Gemeente Tholen zet extra mensen in bij stembureaus
THOLEN - Bij de Provinciale Staten- en Waterschapsverkiezingen van woensdag 20 maart worden extra vrijwilligers ingezet om de deur open te kunnen houden voor mensen met een lichamelijke beperking.
Dat heeft burgemeester Ger van de Velde - de Wilde afgelopen week aangekondigd. Stemlokalen moeten sinds 1 januari 2019 aan strengere eisen voldoen. De gemeente Tholen heeft daarom een werkgroep samengesteld die is gaan kijken naar de verschillende toegankelijkheidscriteria.
Aanpassingen
"Van de veertien stemlokalen zijn er zes die volledig voldoen aan die criteria en een aantal stemlokalen voldoen een klein beetje niet aan die eisen", verklaart de burgemeester. "Daarbij gaat het dan vaak om kleine aanpassingen, zoals duidelijke bewegwijzering, betere verlichting en een verwijzing naar het invalidentoilet."
Deuren
In principe moeten stembureaus ook drempelvrij zijn, maar dat is in de gemeente Tholen niet overal het geval. "Het grootste probleem is dat op een paar locaties de deur gewoon moeilijk open en dicht gaat." Daarom worden extra mensen ingezet tijdens de Provinciale Staten- en Waterschapsverkiezingen. "Zij kunnen de deur openhouden voor mensen met een beperking."
Meer uit Tholen
HOOGERHEIDE - Door een ongeval met meerdere voertuigen op de A4 bij Hoogerheide moeten automobilisten rekening houden met een vertraging van bijna 45 minuten. Het ongeval gebeurde rond 6.49 uur deze ochtend in de richting van Zeeland/Belgische grens. De file stond op het hoogtepunt vanaf de afrit Tholen tot aan knooppunt Markiezaat.
3 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Aan de Stationsstraat in Sint Philipsland heeft een groot stuk rietveld in brand gestaan. De brandweer was met meerdere voertuigen uitgerukt om het vuur te blussen. Na een uur was de brand onder controle.
20 uur geledenTHOLEN - EBS en de Provincie Zeeland presenteerden vrijdag de eerste bus voor Reizen door Zeeland. Daarmee bereikt de voorbereiding op de nieuwe busconcessie in Zeeland een belangrijke mijlpaal. Vanaf december verzorgt EBS in opdracht van de Provincie Zeeland twaalf jaar lang het openbaar busvervoer met een nieuwe vloot van 73 volledig elektrische BYD-bussen. Daarvan zijn inmiddels 38 voertuigen in Nederland aangekomen; de overige worden deze zomer geleverd.
21 uur geledenOUD-VOSSEMEER - "Wanneer je een brug over wandelt, weet je dat je verkeerd bent gelopen", grapt Dirkjan Havermans voor vertrek tegen twee deelnemers. Uit heel het land wisten wandelliefhebbers het eiland Tholen opnieuw te vinden voor de 36e editie van de Zevendorpentocht.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Het college gaat kijken of het herdenkingsmonument in Tholen beter toegankelijk moet worden gemaakt voor minder mobiele bezoekers. Dat gebeurt nadat Roelof van Duijn (SGP) het college in mei wees op de toegankelijkheid van het monument. Volgens het raadslid kan een rolstoelgebruiker door de opstapjes nu niet zelfstandig meedoen aan de Dodenherdenking.
2 dagen geledenTHOLEN - Vanaf maandag 27 juli start Brabant Water met werkzaamheden op de Bergse Diepsluis in Tholen. Op de zuidelijke havenarm komt een pilothal voor een innovatief onderzoek. Hier onderzoekt Brabant Water hoe drinkwater van zeewater uit de Oosterschelde gemaakt kan worden.
3 dagen geleden