Gemeente Tholen stelt lijst gemeentelijke monumenten samen
THOLEN - Op 7 oktober 2021 is de Erfgoedvisie van de gemeente Tholen vastgesteld. In deze visie is de wens opgenomen een gemeentelijke monumentenlijst op te stellen. Begin dit jaar zijn de eerste stappen hiertoe gezet en nu is de eerste conceptlijst openbaar gemaakt met daarin zo’n 150 mogelijke gemeentelijke monumenten.
Waarom?
“Het Thoolse erfgoed, wat we van onze voorouders hebben geërfd, is van belang voor de identiteit van de gemeente en vooral van haar inwoners”, aldus de gemeente. De wens om een deel van dit erfgoed dat ‘het verhaal van Tholen’ vertelt te behouden voor de toekomst, is in de Erfgoedvisie vastgelegd. Het aanwijzen van gemeentelijke monumenten betekent dat cultuurhistorisch waardevolle panden, objecten en structuren een beschermde status krijgen waarmee dit behoud voor de toekomst beter kan worden gegarandeerd.
Suggesties
Inwoners van gemeente Tholen wordt gevraagd hun suggesties voor monumenten of opmerkingen over de conceptlijst aan te geven via het contactformulier op de website. Tot 1 augustus 2022 kunnen suggesties en/of opmerkingen worden ingestuurd.
Website
Gemeente Tholen heeft een pagina op haar website gemaakt over de gemeentelijke monumentenlijst: https://www.tholen.nl/sport-recreatie-en-cultuur/kunst-en-cultuur/gemeentelijke-monumentenlijst.
Meer uit Tholen
[Advertorial] - De verkoop van het nieuwbouwproject Thuis aan de Kreek in Sint-Philipsland start op woensdag 25 maart. Belangstellenden zijn die avond tussen 19.00 en 21.00 uur welkom tijdens een vrije inloop in Dorpshuis De Wimpel. Aanmelden vooraf is niet nodig.
16 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
21 uur geledenWEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
1 dag geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Onder een stralende zon hebben vrijwilligers afgelopen zaterdag meegeholpen met de schoonmaakactie De Schone Schelde. Chris Koopman begeleidde de groep.
1 dag geledenTHOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.
2 dagen geledenTHOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.
2 dagen geleden