Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Tholen over slechte kwaliteit dijken: 'Veiligheid is niet in het geding'

Gemeente Tholen over slechte kwaliteit dijken: 'Veiligheid is niet in het geding'

THOLEN - Een groot aantal van de Thoolse dijken is niet op sterkte. Dat blijkt uit een onderzoek van het Waterveiligheidsportaal. Onlangs stelden GroenLinks en PvdA hier vragen over. Het college reageert nu dat de kwaliteit van deze dijken ‘niet nu direct voor onveilige situaties zorgt’. 

Onlangs publiceerde het Waterveiligheidsportaal een kaartje met daarop alle dijken in Nederland. Op het kaartje is te zien dat iedere dijk een kleur heeft gekregen: groen, oranje, rood of grijs. Groen betekent dat de dijken voldoen aan de norm, oranje dat er aan de versterking van de dijk wordt gewerkt, rood wil zeggen dat de dijk niet op sterkte is én dat er geen versterkingsproject op het lopende programma staat, van ‘grijze’ dijken zijn de gegevens niet bekend. Op het kaartje is te zien dat vrijwel alle dijken rondom Tholen rood gekleurd zijn. Dit wil, volgens het Waterveiligheidsportaal, zeggen dat de Thoolse dijken niet op sterkte zijn. 

Naar aanleiding van dit kaartje, stelden GroenLinks en PvdA vragen aan het college. De partijen maken zich namelijk zorgen over deze cijfers. Zo willen de partijen onder andere van het college weten wat de risico’s zijn van de slechte kwaliteit van de dijken. In een reactie laat het college weten op de hoogte te zijn van de beoordeling van de dijken door het Waterveiligheidsportaal. “De dijken en het gebruikte materiaal zijn overwegend van voldoende kwaliteit”, laat het college weten in een reactie. “Wel is uit de toetsing gebleken dat de taluds veelal te steil zijn, waardoor de stabiliteit niet voldoet aan de geldende normen. Uiterlijk in 2050 moeten de dijken voldoen aan de normen. Dat betekent dus niet dat het nu direct onveilig is”, aldus het college. 

Volgens het college wordt de slechte beoordeling van de dijken veroorzaakt door strengere normen en een nieuwe methode van beoordelen door waterschap Scheldestromen. “Er is op dit moment geen sprake van een veiligheidsprobleem. De dijken moeten voor 2050 versterkt worden. Het waterschap blijft alert op signalen die kunnen wijzen op het falen van een dijk. Bij de toetsing is er vanuit gegaan dat de Oosterscheldekering niet gesloten is. De waterstand waarmee gerekend is, kan echter alleen optreden op het moment dat de Oosterscheldekering faalt of te laat wordt gesloten.”

De kans op overstroming op Tholen is volgens het college dan ook ‘bijzonder klein’. “Het college is van mening dat de veiligheid op Tholen niet in het geding is. Er is niet één specifieke locatie waar men meer risico loopt dan op een andere locatie. De waterstand bij overstroming hangt nauw samen met hoogteligging van het land. Deze kan gevonden worden op de website overstroomik.nl.”

Bekijk hier het kaartje van het Waterveiligheidsportaal.


Lees ook

PvdA en GroenLinks maken zich zorgen over kwaliteit Thoolse dijken

Meer uit Tholen

Jonge motorrijder (21) overleden na aanrijding op de Postweg

THOLEN - Bij een ongeluk op de Postweg (N286) is vrijdagavond een motorrijder om het leven gekomen. Het zou gaan om een 21-jarige man uit Tholen. De motorrijder kwam tussen Poortvliet en Tholen in aanrijding met een automobilist. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. Mogelijk had de automobilist alcohol gebruikt, zo meldt de politie.

56 minuten geleden
Ongediertebestrijders waarschuwen voor bedwantsen: 40% meer meldingen na de zomer

THOLEN - De koffers staan klaar, heel Nederland maakt zich op voor de zomervakantie. Maar wie straks nietsvermoedend een hotelbed induikt, loopt risico op een ongewenste souvenir: de bedwants. Ongemerkt liften ze mee naar huis, met alle gevolgen van dien.

2 uur geleden
Ernstig ongeval op de Postweg bij Poortvliet, motorrijder (21) overleden

POORTVLIET - Vrijdagavond heeft op de Postweg tussen Tholen en Poortvliet een zeer ernstig ongeval plaatsgevonden. Veel hulpdiensten zijn ter plaatse, ook de Amsterdamse traumahelikopter is opgeroepen maar inmiddels afbesteld. Een 21-jarige motorrijder uit Tholen is bij het ongeval om het leven gekomen. Zo bevestigt een woordvoerder van de politie.

12 uur geleden
Nachtafsluiting A58: Let op als je maandag richting Bergen op Zoom rijdt

ROOSENDAAL/THOLEN - Reis je maandagavond of -nacht door West-Brabant? Houd dan rekening met werkzaamheden aan de A58 tussen knooppunt De Stok en knooppunt Zoomland bij Roosendaal.

20 uur geleden
‘Ambulance ruim een uur onderweg door ontbrekende omleidingsroute in Tholen’

THOLEN - Afgelopen zondag is tot twee keer toe een ambulance met flinke vertraging aangekomen bij woonzorgcentrum Buitenhof aan het Zwink in Tholen. De oorzaak: een afgesloten weg bij Dilt vanwege werkzaamheden, zonder dat er een omleidingsroute was aangegeven. De wachttijd liep op tot bijna een uur, aldus een bewoner volgens de CDA-fractie.

1 dag geleden
Bewoners Tienhoven houden zaterdag tuin- en garageverkoop in de straat

SINT-ANNALAND - De straat Tienhoven in Sint-Annaland verandert zaterdag in een gezellige marktplaats. Tussen 11.00 en 15.00 uur organiseren de bewoners een tuin- en garageverkoop. Iedereen mag komen snuffelen.

1 dag geleden
Hoe gaat het met de vlinders? Help dit weekend mee met de Tuinvlindertelling

WEST-BRABANT/ZEELAND -Van vrijdag 11 tot en met zondag 13 juli vindt de jaarlijkse Tuinvlindertelling plaats. Iedereen met een tuin of balkon kan meedoen aan dit natuuronderzoek.

1 dag geleden