Gemeente Tholen ontevreden over maatregelen Haringvlietbrug
THOLEN - Het college van burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen is ontevreden over de maatregelen die Rijkswaterstaat heeft aangekondigd voor de Haringvlietbrug: één rijstrook per rijrichting en 50 km/u voor een periode van twee jaar. “We blijven gezamenlijk aandringen op alternatieven die minder hinder en minder langdurig nadelige effecten opleveren voor onze ondernemers en inwoners. We steken daarbij in op het open houden van twee rijbanen per rijrichting in combinatie met snelheidshandhaving.”
Tholen werd, evenals andere gemeenten en belanghebbende partijen, eind juni volledig verrast door de aangekondigde maatregelen aan de Haringvlietbrug. Wethouder Corniel van Leeuwen: “We willen zo min mogelijk overlast voor onze inwoners en bedrijven. Samen met de andere overheden blijven we in gesprek met Rijkswaterstaat om tot een betere oplossing te komen. Naast de nadelige effecten voor het verkeer en onze economie, zijn we vooral bezorgd over de bereikbaarheid van hulpdiensten.”
Naar aanleiding van een aantal tegengeluiden heeft Rijkswaterstaat eerder besloten de maatregelen met twee weken uit te stellen. Maandag 9 augustus gaan de nieuwe maatregelen in. “De tussenliggende tijd moet ons inziens worden benut om tot een betere oplossing te komen, met als doel reistijdvertraging zo veel als mogelijk te voorkomen.”
Rijkswaterstaat heeft aangegeven dat het verkeer op de Haringvlietbrug vanaf 9 augustus 2021 voor de komende twee jaar nog maar 50 kilometer per uur op de Haringvlietbrug mag rijden. Ook worden auto’s in beide richtingen over een rijstrook geleid. De brug gaat daarnaast nog maar een keer per week open voor schepen. De brug moet worden gerenoveerd, omdat klemmen en rijplaten los dreigen te komen. De renovatie kan pas in 2023 plaatsvinden.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.
1 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.
4 uur geledenTHOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
21 uur geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
1 dag geledenTHOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.
2 dagen geledenTHOLEN - Na een onverwachte vertraging door schade aan het tegelwerk is er eindelijk goed nieuws voor bezoekers van zwembad De Spetter. Het zwembad gaat namelijk eerder open dan werd gedacht en kan volgende week woensdag 10 juni de eerste zwemmers verwelkomen.
3 dagen geleden