Gemeente Tholen ontevreden over maatregelen Haringvlietbrug
THOLEN - Het college van burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen is ontevreden over de maatregelen die Rijkswaterstaat heeft aangekondigd voor de Haringvlietbrug: één rijstrook per rijrichting en 50 km/u voor een periode van twee jaar. “We blijven gezamenlijk aandringen op alternatieven die minder hinder en minder langdurig nadelige effecten opleveren voor onze ondernemers en inwoners. We steken daarbij in op het open houden van twee rijbanen per rijrichting in combinatie met snelheidshandhaving.”
Tholen werd, evenals andere gemeenten en belanghebbende partijen, eind juni volledig verrast door de aangekondigde maatregelen aan de Haringvlietbrug. Wethouder Corniel van Leeuwen: “We willen zo min mogelijk overlast voor onze inwoners en bedrijven. Samen met de andere overheden blijven we in gesprek met Rijkswaterstaat om tot een betere oplossing te komen. Naast de nadelige effecten voor het verkeer en onze economie, zijn we vooral bezorgd over de bereikbaarheid van hulpdiensten.”
Naar aanleiding van een aantal tegengeluiden heeft Rijkswaterstaat eerder besloten de maatregelen met twee weken uit te stellen. Maandag 9 augustus gaan de nieuwe maatregelen in. “De tussenliggende tijd moet ons inziens worden benut om tot een betere oplossing te komen, met als doel reistijdvertraging zo veel als mogelijk te voorkomen.”
Rijkswaterstaat heeft aangegeven dat het verkeer op de Haringvlietbrug vanaf 9 augustus 2021 voor de komende twee jaar nog maar 50 kilometer per uur op de Haringvlietbrug mag rijden. Ook worden auto’s in beide richtingen over een rijstrook geleid. De brug gaat daarnaast nog maar een keer per week open voor schepen. De brug moet worden gerenoveerd, omdat klemmen en rijplaten los dreigen te komen. De renovatie kan pas in 2023 plaatsvinden.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.
10 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
13 uur geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.
1 dag geledenSINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.
1 dag geledenTHOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Op de Poortvlietsedijk (N286) bij Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto van de weg geraakt en onderaan de dijk tot stilstand gekomen. Rond 00.35 uur verloor een man door nog onbekende oorzaak de controle over zijn auto. De auto kwam zo'n 100 meter verderop beneden de dijk op de zijkant, op de passagierskant, tot stilstand.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het programma voor Koningsdag 27 april in Sint-Maartensdijk.
2 dagen geleden