Gemeente Tholen ondertekent Direct Duidelijk Deal
THOLEN - Met het ondertekenen van de Direct Duidelijk Deal sluit gemeente Tholen zich aan bij ‘Direct Duidelijk’: de overheidscampagne die zorgt voor heldere en toegankelijke – goed bereikbare - overheidscommunicatie.
Wethouder Peter Hoek en gemeentesecretaris Jan Fraanje ondertekenden gezamenlijk de Direct Duidelijk Deal. Daarmee wordt extra onderstreept dat de gemeente wil werken aan betere communicatie: duidelijke teksten, geen moeilijk taalgebruik en toegankelijkheid in de breedste zin van het woord. Niet alleen het taalgebruik moet toegankelijk zijn, maar ook de website, afbeeldingen en het gebruik van verschillende media. De gemeente wil hier samen met haar inwoners verder mee aan de slag gaan.
Rapportcijfer
In de onlangs uitgezette Burgerpeiling kreeg de gemeente rapportcijfer 6,4 voor communicatie en een 6,5 voor digitale dienstverlening van haar inwoners. Doel is deze cijfers de komende jaren te verbeteren. Gemeentesecretaris Jan Fraanje: “Kijken we naar andere gemeenten, dan scoren we vergelijkbaar op deze punten, maar we werken toe naar een 8.” Wethouder Peter Hoek, portefeuillehouder Dienstverlening: “Als overheid willen we goed kunnen samenwerken met onze inwoners en ondernemers. Dan is het juist extra belangrijk dat we elkaar goed begrijpen.”
Dienstverlening
De campagne Direct Duidelijk is in 2018 begonnen als een initiatief van het Netwerk. Sinds januari 2022 werkt Direct Duidelijk onder één team samen met Gebruiker Centraal, een community voor professionals die werkt aan de online dienstverlening van de overheid. Dat iedereen gebruik kan maken van de dienstverlening van de overheid staat daarbij voorop.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Door de sluiting van het Smerdiekse winkeltje Wegwijs Lokaal moeten ook de deuren van de Oranjekamer voorlopig dicht blijven. Totdat vrijwilligers Joost en Olga Molegraaf een nieuwe locatie in Sint-Maartensdijk hebben gevonden, is het minimuseum niet toegankelijk. "Het is lastig, maar wij gaan ervan uit dat de Oranjekamer blijft bestaan."
10 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."
12 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.
14 uur geledenTHOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.
1 dag geledenTHOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.
1 dag geledenTHOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Corné van Herel, Klanthuis Medewerker bij Stadlander.
2 dagen geleden