Gemeente Tholen ondertekent Direct Duidelijk Deal
THOLEN - Met het ondertekenen van de Direct Duidelijk Deal sluit gemeente Tholen zich aan bij ‘Direct Duidelijk’: de overheidscampagne die zorgt voor heldere en toegankelijke – goed bereikbare - overheidscommunicatie.
Wethouder Peter Hoek en gemeentesecretaris Jan Fraanje ondertekenden gezamenlijk de Direct Duidelijk Deal. Daarmee wordt extra onderstreept dat de gemeente wil werken aan betere communicatie: duidelijke teksten, geen moeilijk taalgebruik en toegankelijkheid in de breedste zin van het woord. Niet alleen het taalgebruik moet toegankelijk zijn, maar ook de website, afbeeldingen en het gebruik van verschillende media. De gemeente wil hier samen met haar inwoners verder mee aan de slag gaan.
Rapportcijfer
In de onlangs uitgezette Burgerpeiling kreeg de gemeente rapportcijfer 6,4 voor communicatie en een 6,5 voor digitale dienstverlening van haar inwoners. Doel is deze cijfers de komende jaren te verbeteren. Gemeentesecretaris Jan Fraanje: “Kijken we naar andere gemeenten, dan scoren we vergelijkbaar op deze punten, maar we werken toe naar een 8.” Wethouder Peter Hoek, portefeuillehouder Dienstverlening: “Als overheid willen we goed kunnen samenwerken met onze inwoners en ondernemers. Dan is het juist extra belangrijk dat we elkaar goed begrijpen.”
Dienstverlening
De campagne Direct Duidelijk is in 2018 begonnen als een initiatief van het Netwerk. Sinds januari 2022 werkt Direct Duidelijk onder één team samen met Gebruiker Centraal, een community voor professionals die werkt aan de online dienstverlening van de overheid. Dat iedereen gebruik kan maken van de dienstverlening van de overheid staat daarbij voorop.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.
4 uur geleden[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.
11 uur geledenTHOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
2 dagen geleden