Gemeente Tholen ondertekent Direct Duidelijk Deal
THOLEN - Met het ondertekenen van de Direct Duidelijk Deal sluit gemeente Tholen zich aan bij ‘Direct Duidelijk’: de overheidscampagne die zorgt voor heldere en toegankelijke – goed bereikbare - overheidscommunicatie.
Wethouder Peter Hoek en gemeentesecretaris Jan Fraanje ondertekenden gezamenlijk de Direct Duidelijk Deal. Daarmee wordt extra onderstreept dat de gemeente wil werken aan betere communicatie: duidelijke teksten, geen moeilijk taalgebruik en toegankelijkheid in de breedste zin van het woord. Niet alleen het taalgebruik moet toegankelijk zijn, maar ook de website, afbeeldingen en het gebruik van verschillende media. De gemeente wil hier samen met haar inwoners verder mee aan de slag gaan.
Rapportcijfer
In de onlangs uitgezette Burgerpeiling kreeg de gemeente rapportcijfer 6,4 voor communicatie en een 6,5 voor digitale dienstverlening van haar inwoners. Doel is deze cijfers de komende jaren te verbeteren. Gemeentesecretaris Jan Fraanje: “Kijken we naar andere gemeenten, dan scoren we vergelijkbaar op deze punten, maar we werken toe naar een 8.” Wethouder Peter Hoek, portefeuillehouder Dienstverlening: “Als overheid willen we goed kunnen samenwerken met onze inwoners en ondernemers. Dan is het juist extra belangrijk dat we elkaar goed begrijpen.”
Dienstverlening
De campagne Direct Duidelijk is in 2018 begonnen als een initiatief van het Netwerk. Sinds januari 2022 werkt Direct Duidelijk onder één team samen met Gebruiker Centraal, een community voor professionals die werkt aan de online dienstverlening van de overheid. Dat iedereen gebruik kan maken van de dienstverlening van de overheid staat daarbij voorop.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.
8 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
11 uur geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.
1 dag geledenSINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.
1 dag geledenTHOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Op de Poortvlietsedijk (N286) bij Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto van de weg geraakt en onderaan de dijk tot stilstand gekomen. Rond 00.35 uur verloor een man door nog onbekende oorzaak de controle over zijn auto. De auto kwam zo'n 100 meter verderop beneden de dijk op de zijkant, op de passagierskant, tot stilstand.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het programma voor Koningsdag 27 april in Sint-Maartensdijk.
2 dagen geleden