Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Tholen hekelt onjuiste berichtgeving over 'verbod' op verkiezingsposters

Gemeente Tholen hekelt onjuiste berichtgeving over 'verbod' op verkiezingsposters

THOLEN - De gemeente Tholen heeft gereageerd op berichtgeving in de media over het verbieden van het ophangen van verkiezingsposters in de openbare ruimte. Een artikel in de PZC suggereerde dat het gaat om een ‘verbod’ en ‘beperking van de vrijheid van meningsuiting’, maar volgens de gemeente is dat niet juist.

In het artikel van de PZC werd volgens de gemeente Tholen gesuggereerd dat er een verbod is op het plakken van verkiezingsposters en dat dit een beperking zou hebben op de vrijheid van meningsuiting. De gemeente benadrukt dat dit niet klopt, laten ze weten in een persbericht.

Burgemeester Marleen Sijbers betreurt de wijze waarop de communicatie heeft plaatsgevonden. “Met name het gebruik van grote woorden zoals ‘verbod’ en ‘inperking van de vrijheid van meningsuiting’. Dit doet geen recht aan de overwegingen die wel aan deze afspraak ten grondslag lagen.”

Geen verbod, wel afspraak

Volgens de gemeente is het ‘uiteraard’ toegestaan om verkiezingsposters te plaatsen in de openbare ruimte, zoals op driehoeksborden, in tuinen of percelen. De eigenaar moet hiervoor wel toestemming geven. “Het plaatsen van posters mag drie weken voor aanvang van de verkiezingen en moeten door de politieke partijen zelf geplaatst en zelf verwijderd worden.”

Wél is er een afspraak gemaakt met de politieke leiders van de Thoolse fracties, aldus de gemeente. Zo mogen geen posters van individuele partijen op verkiezingsborden worden geplakt. In plaats daarvan is besloten algemene posters te gebruiken om de aandacht te vestigen op de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen op 22 november. 

Een van de redenen voor dit besluit is onder andere dat er twijfel bestaat over de effectiviteit van het plakken van posters. “Ook in het kader van duurzaamheid is gekozen voor een andere aanpak”, aldus de gemeente.

De gemeente Tholen zal verkiezingsposters verwijderen als deze de verkeersveiligheid en/of openbare orde in gevaar brengen, of de neutraliteit van een stembureau aantasten.

Geen bijdrage of compensatie

Tot slot benadrukt de gemeente dat ze geen financiële bijdrage van de overheid ontvangt voor deze verkiezingen, in tegenstelling tot reguliere verkiezingen die volgens een vierjaarlijks schema plaatsvinden. “Daarmee zijn er formeel geen gelden beschikbaar voor de organisatie en ook niet voor (het plaatsen van) verkiezingsborden.”

Normaal gesproken compenseert de overheid gemeentes met een bijdrage via de algemene uitkering voor de organisatie en uitvoering van verkiezingswerkzaamheden. De vervroegde Tweede Kamerverkiezingen op 22 november zijn naar voren gehaald als gevolg van de val van het kabinet-Rutte IV.

Meer uit Tholen

Levchenko komt naar Oud-Vossemeer voor gesprek met jeugd over vrijheid

OUD VOSSEMEER - Aan het begin van het nieuwe schooljaar organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer een uniek Vrijheidscollege. De stichting heeft Evgeniy Levchenko bereid gevonden zijn persoonlijke verhaal te komen vertellen. Deze bijeenkomst vindt plaats op 19 september. 

38 minuten geleden
Speciale route en goed doel tijdens Zevendorpentocht Eiland Tholen

THOLEN - Op zaterdag 5 juli wordt voor de 35e keer de Zevendorpentocht Eiland Tholen georganiseerd. Er wordt gelopen voor het goede doel StaVoord6, in samenwerking met Stalland 550. Dit jaarlijkse wandelevenement op en over het eiland Tholen voert de deelnemers langs vele mooie wegen en dorpen op het eiland. 

5 uur geleden
Jan toont beeldhouwwerken in nieuwe expositie bij Kunstkamer Holland Huis

SCHERPENISSE - In Kunstkamer Holland Huis is vanaf zaterdag een expositie te zien van kunstenaar Jan, die zich ruim twaalf jaar heeft verdiept in het beeldhouwen in steen en hout. De expositie geeft een overzicht van zijn werk, dat bestaat uit diverse soorten steen zoals Belgisch hardsteen, Vilvoordse zandsteen, serpentijn en steen uit de groeve van Fontenoille.

11 uur geleden
Vernieuwing Smerdiek-West gevierd met buurtfeest: ‘Hier is het fijn samenwonen’

SINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk is woensdag gevierd dat zeven jaar van sloop, nieuwbouw en buurtverbetering hun vruchten hebben afgeworpen. De wijk Smerdiek-West is flink opgeknapt en klaar voor de toekomst, zo luidt de boodschap.

1 dag geleden
OM eist tien jaar cel voor gijzeling en dumpen van lichaam bij Oesterdam

THOLEN - Het Openbaar Ministerie heeft tien jaar cel geëist tegen de 39-jarige Thomas G. uit Schiedam. De officier van justitie verdenkt hem van het gijzelen van een Colombiaanse man, het dumpen van zijn lichaam bij de Oesterdam en het voorbereiden van drugshandel.

1 dag geleden
Tholen profiteert beperkt van ruimte op stroomnet: ‘De wachtlijst is veel te lang’

THOLEN - De wachtlijst voor het aansluiten van bedrijven op het stroomnet in de gemeente Tholen is nog altijd veel te lang, vindt de VVD Tholen. De partij vraagt zich af waarom slechts twee van de tientallen Zeeuwse bedrijven op de lijst binnenkort toegang krijgen tot het stroomnet. Volgens de fractie moet de gemeente mogelijk kijken naar batterijparken als oplossing. 

1 dag geleden
Zeeuwse molens openen zaterdag hun deuren tijdens Zeeuwse Molendag

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Diverse molens in de gemeente Tholen openen zaterdag hun deuren tijdens de tweede Zeeuwse Molendag. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen bezoekers het molenambacht ontdekken en ervaren hoe deze eeuwenoude traditie springlevend blijft. De dag wordt georganiseerd door Vereniging De Zeeuwse Molen en het Gilde van Molenaars Zeeland, ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de vereniging.

2 dagen geleden