Gemeente Tholen geeft training aan jonge kinderen met gescheiden ouders
THOLEN - De gemeente Tholen biedt aan kinderen van 4 tot en met 8 jaar, van wie de ouders gescheiden zijn of gaan scheiden, gratis speltrainingen aan. Met de trainingen Stoere Schildpadden (4-6 jaar) en Dappere Dino’s (6-8 jaar) leren de kinderen spelenderwijs om beter om te gaan met veranderingen tijdens en na de scheiding van hun ouders. De eerste trainingen worden vanaf oktober 2021 ingepland.
De trainingen Stoere Schildpadden en Dappere Dino’s zijn wetenschappelijk onderbouwd en gericht op het verbeteren van de mentale weerbaarheid van kinderen. Door vroegtijdig handvatten te bieden aan kinderen van gescheiden ouders, wordt op een later tijdstip problemen bij deze jonge kinderen hopelijk voorkomen. De cursus wordt gratis aangeboden door de gemeente Tholen.
Opbouw training
De training bestaat uit twaalf wekelijkse groepssessies en drie ouderbijeenkomsten. Een groep bestaat uit maximaal zeven kinderen. De ouders van de kinderen worden actief bij de training betrokken. De training wordt gegeven in een veilige omgeving en alle informatie wordt vertrouwelijk behandeld. Kinderen leren spelenderwijs om hun ervaringen, gevoelens en gedachten te herkennen en onder woorden te brengen. Handpoppen Sam (Stoere Schildpadden) en Rex (Dappere Dino’s) helpen daarbij.
Aanmelden
Aanmelden voor Stoere Schildpadden of Dappere Dino’s kan door contact op te nemen met Pepita van de Laak via telefoonnummer 06-39 86 26 62 of [email protected].
Meer informatie over het programma op www.dapperedino.nl.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.
24 minuten geledenZEELAND - In Zeeland staan momenteel honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs. Volgens UWV Zeeland kunnen zij-instromers daarbij een oplossing zijn: mensen die overstappen naar een ander beroep. Werkgevers kunnen zo hun zoektocht naar personeel verbreden.
5 uur geledenTHOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
1 dag geleden