Gemeente Tholen geeft training aan jonge kinderen met gescheiden ouders
THOLEN - De gemeente Tholen biedt aan kinderen van 4 tot en met 8 jaar, van wie de ouders gescheiden zijn of gaan scheiden, gratis speltrainingen aan. Met de trainingen Stoere Schildpadden (4-6 jaar) en Dappere Dino’s (6-8 jaar) leren de kinderen spelenderwijs om beter om te gaan met veranderingen tijdens en na de scheiding van hun ouders. De eerste trainingen worden vanaf oktober 2021 ingepland.
De trainingen Stoere Schildpadden en Dappere Dino’s zijn wetenschappelijk onderbouwd en gericht op het verbeteren van de mentale weerbaarheid van kinderen. Door vroegtijdig handvatten te bieden aan kinderen van gescheiden ouders, wordt op een later tijdstip problemen bij deze jonge kinderen hopelijk voorkomen. De cursus wordt gratis aangeboden door de gemeente Tholen.
Opbouw training
De training bestaat uit twaalf wekelijkse groepssessies en drie ouderbijeenkomsten. Een groep bestaat uit maximaal zeven kinderen. De ouders van de kinderen worden actief bij de training betrokken. De training wordt gegeven in een veilige omgeving en alle informatie wordt vertrouwelijk behandeld. Kinderen leren spelenderwijs om hun ervaringen, gevoelens en gedachten te herkennen en onder woorden te brengen. Handpoppen Sam (Stoere Schildpadden) en Rex (Dappere Dino’s) helpen daarbij.
Aanmelden
Aanmelden voor Stoere Schildpadden of Dappere Dino’s kan door contact op te nemen met Pepita van de Laak via telefoonnummer 06-39 86 26 62 of [email protected].
Meer informatie over het programma op www.dapperedino.nl.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.
12 uur geledenTHOLEN - Internationale Vrouwendag wordt aanstaande zaterdag op Tholen gevierd met een aanvullend programma. Naast het hijsen van de vlag wordt er een kijkje genomen in het atelier van Monique van den Hout en vindt er een lunch plaats.
16 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 28 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 16 in de Derde Klasse en speelronde 14 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenANNA JACOBAPOLDER - Broeken, tassen, gordijnen, petten, knuffels: alle soorten textiel mag in de strijd van de Textiel Race. Naast basisscholen De Kraal in Tholen en de Groen van Prinsterer in Scherpenisse doet ook groep 6, 7, 8 van Het Kompas in Anna Jacobapolder mee. De klas van juf Annemieke bestaat uit slechts tien leerlingen, maar gelukkig bepaalt de grootte van de groep straks niet wie er wint.
1 dag geledenTHOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.
1 dag geledenTHOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.
2 dagen geleden