Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Tholen doet opnieuw mee aan het NK en ZK Tegelwippen

Gemeente Tholen doet opnieuw mee aan het NK en ZK Tegelwippen

THOLEN - De gemeente Tholen doet dit jaar weer mee met het Nederlands- en Zeeuws Kampioenschap Tegelwippen. “Als we de felbegeerde Gouden Tegel en Gouden Schep winnen is dat mooi meegenomen, maar het is zeker niet het hoofddoel.”

Op donderdag 6 april geeft wethouder Corniel van Leeuwen het officiële startsein van het NK en ZK Tegelwippen in de gemeente. Het NK en ZK Tegelwippen duurt van 21 maart tot en met 31 oktober en draagt op een gezonde manier met een competitie-element bij aan een leefbare omgeving. De spelregel is simpel zegt wethouder Van Leeuwen: “De gemeente die de meeste tegels wipt en ze vervangt door groen wordt kampioen van Nederland of Zeeland. Uiteindelijk wint iedere inwoner bij deze wedstrijd. Als Tholenaren tegels vervangen door groen, maken we de gemeente meer klimaatbestendig. Iedereen in Tholen kan meedoen door tegels te wippen in de eigen tuin, of door het aanleggen van een geveltuintje.”

De gemeente Tholen gaat ook zelf aan de slag door in de openbare ruimte straatstenen en trottoirtegels te verwijderen en daarvoor beplanting aan te brengen. Dat doet de gemeente binnen herinrichtingsprojecten, zoals in de Burgemeester Baasstraat in Sint-Annaland. Ook op andere locaties is (of gaat) de gemeente aan de slag om tegels te verwijderen en groen aan te leggen, zoals: Burgemeet en Molenstraat Poortvliet, Laban Deurloostraat Scherpenisse, Huygensstraat, Ring, Begraafplaats en parkeerterrein Wellevaete Sint-Annaland, Bebouwde Dam, Mossellaan, Markt. Tenslotte de Hoogstraat Tholen, waar wethouder Van Leeuwen zijn steentjes verwijderd.

“De belangrijkste reden om met het tegelwippen mee te doen is om de eigen leefomgeving in de gemeente leefbaarder te maken. Als we de felbegeerde Gouden Tegel en Gouden Schep winnen is dat mooi meegenomen, het is zeker niet het hoofddoel. Het motto is meer groen en minder stenen”, aldus wethouder van Leeuwen. 

Meedoen
Wil jij ook een ‘steentje’ bijdragen? Geef dan via www.nk-tegelwippen.nl door wanneer jij tegels uit jouw tuin verwijderd hebt. Via deze site worden alle gewipte tegels uit Tholen geregistreerd. Ook kun je op deze site de actuele tussenstand terugvinden. 

Meer uit Tholen

Taptoe keert zaterdag na tien jaar terug naar Tholen met vier showkorpsen

THOLEN - Tien jaar na de succesvolle taptoe ter gelegenheid van 650 jaar stadsrechten, keert het evenement op zaterdagavond 4 juli terug naar Tholen. Dit jaar staat het in het teken van 660 jaar stadsrechten. Vier showkorpsen zorgen voor een avond vol muziek en beleving op het Terreplein.

4 uur geleden
Klimmen, hangen en bewegen: Nieuw calisthenicspark officieel geopend in Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Bij de Oesterputten in Tholen is woensdagavond een nieuw calisthenicspark geopend. Het beweegpark geeft inwoners de mogelijkheid om gratis buiten te sporten met behulp van allerlei toestellen. Met de onthulling van het informatiebord werd het park symbolisch overgedragen aan de inwoners.

8 uur geleden
VV Vosmeer viert 80-jarig bestaan met clinics, jubileumwedstrijd en feestavond

OUD-VOSSEMEER - Het 80-jarig jubileum van voetbalvereniging Vosmeer bereikt op vrijdag 3 juli zijn hoogtepunt. Die dag staat een wedstrijd tegen de ex-profs van FC De Rebellen op het programma, naast jeugdclinics en een feestelijke afsluiting in de avond.

11 uur geleden
Zwembad De Spetter kan vanaf donderdag weer open na nieuw herstelwerk

THOLEN - Het buitenbad De Spetter in Tholen gaat vanaf donderdag weer open. Ook de zwemlessen starten dan weer. Het zwembad was sinds maandag gesloten vanwege herstelwerkzaamheden. De beschermlaag op het tegelwerk liet los. Er is inmiddels een nieuwe coating aangebracht, waardoor het bad weer veilig open kan.

1 dag geleden
Minimumloon omhoog, strengere regels voor telemarketing en hogere huren: dit verandert vanaf vandaag

THOLEN - Van een hoger minimumloon en strengere regels voor telemarketing tot veranderingen voor huurders, gastouders en vrachtwagenchauffeurs. Per 1 juli treden verschillende nieuwe wetten en regelingen in werking. Dit zijn de belangrijkste wijzigingen op een rij.

1 dag geleden
Sensoren uit Sint-Annaland gaan ammoniak in Zeeland in kaart brengen

SINT-ANNALAND - De Provincie Zeeland start een tweejarige pilot om ammoniak en de luchtkwaliteit in Zeeland nauwkeuriger in kaart te brengen. Door satellietdata, grondmetingen en kunstmatige intelligentie te combineren moet een gebiedsdekkend beeld ontstaan. Dat geeft meer inzicht in de effecten van maatregelen voor natuurherstel en stikstofreductie. De sensoren voor de pilot worden geproduceerd in Sint-Annaland.

2 dagen geleden
Geen water, stroom of riool: Eerste natuurtoiletten van Zeeland geopend in Tholen

THOLEN - Geen waterleiding, stroom of riool, maar toch een volwaardig openbaar toilet. Aan de Oesterdam bij Tholen zijn donderdag de allereerste natuurtoiletten van Zeeland geopend. Dit gebeurde samen met MDL Fonds (Maag Darm Lever), die zich inzet voor meer natuurtoiletten in Nederland.

2 dagen geleden