Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Tholen doet opnieuw mee aan het NK en ZK Tegelwippen

Gemeente Tholen doet opnieuw mee aan het NK en ZK Tegelwippen

THOLEN - De gemeente Tholen doet dit jaar weer mee met het Nederlands- en Zeeuws Kampioenschap Tegelwippen. “Als we de felbegeerde Gouden Tegel en Gouden Schep winnen is dat mooi meegenomen, maar het is zeker niet het hoofddoel.”

Op donderdag 6 april geeft wethouder Corniel van Leeuwen het officiële startsein van het NK en ZK Tegelwippen in de gemeente. Het NK en ZK Tegelwippen duurt van 21 maart tot en met 31 oktober en draagt op een gezonde manier met een competitie-element bij aan een leefbare omgeving. De spelregel is simpel zegt wethouder Van Leeuwen: “De gemeente die de meeste tegels wipt en ze vervangt door groen wordt kampioen van Nederland of Zeeland. Uiteindelijk wint iedere inwoner bij deze wedstrijd. Als Tholenaren tegels vervangen door groen, maken we de gemeente meer klimaatbestendig. Iedereen in Tholen kan meedoen door tegels te wippen in de eigen tuin, of door het aanleggen van een geveltuintje.”

De gemeente Tholen gaat ook zelf aan de slag door in de openbare ruimte straatstenen en trottoirtegels te verwijderen en daarvoor beplanting aan te brengen. Dat doet de gemeente binnen herinrichtingsprojecten, zoals in de Burgemeester Baasstraat in Sint-Annaland. Ook op andere locaties is (of gaat) de gemeente aan de slag om tegels te verwijderen en groen aan te leggen, zoals: Burgemeet en Molenstraat Poortvliet, Laban Deurloostraat Scherpenisse, Huygensstraat, Ring, Begraafplaats en parkeerterrein Wellevaete Sint-Annaland, Bebouwde Dam, Mossellaan, Markt. Tenslotte de Hoogstraat Tholen, waar wethouder Van Leeuwen zijn steentjes verwijderd.

“De belangrijkste reden om met het tegelwippen mee te doen is om de eigen leefomgeving in de gemeente leefbaarder te maken. Als we de felbegeerde Gouden Tegel en Gouden Schep winnen is dat mooi meegenomen, het is zeker niet het hoofddoel. Het motto is meer groen en minder stenen”, aldus wethouder van Leeuwen. 

Meedoen
Wil jij ook een ‘steentje’ bijdragen? Geef dan via www.nk-tegelwippen.nl door wanneer jij tegels uit jouw tuin verwijderd hebt. Via deze site worden alle gewipte tegels uit Tholen geregistreerd. Ook kun je op deze site de actuele tussenstand terugvinden. 

Meer uit Tholen

Waar kan ik stemmen in Tholen? Dit zijn alle stembureaus voor de verkiezingen

THOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.

11 minuten geleden
Burgemeester Marleen Sijbers: ‘Laat op verkiezingsdag uw stem horen’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.

3 uur geleden
Tholen telt af naar de verkiezingen: 21 zetels te verdelen in de gemeenteraad

THOLEN - Tholen kiest woensdag een nieuwe gemeenteraad. Tijd voor een opfriscursus: hoe ziet de huidige raad er ook weer uit en wie zitten er nu in het college van burgemeester en wethouders? Een overzicht van de zetelverdeling en het dagelijks bestuur in Tholen.

5 uur geleden
Concordia Concert staat voor grootste editie ooit met meer dan 160 muzikanten

THOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert van Koninklijke Muziekvereniging Concordia staat op zaterdag 21 maart om 20.00 uur op het programma in De Meulvliet. Tijdens deze avond laten alle orkesten en groepen van de vereniging van zich horen.

20 uur geleden
Zien: Dit was de 77e wielerronde van Oud-Vossemeer [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Vier spannende koersen zorgden afgelopen zaterdag voor spektakel tijdens de 77e wielerronde van Oud-Vossemeer. De wind brak het peloton al vroeg open, waarna een aantal renners voor de aanval koos. Remco Weterings legde de wielerklassieker weer vast.

23 uur geleden
Thoolse Open Banen Dagen brengen werkzoekenden en bedrijven dichter bij elkaar

[Advertorial] - De Thoolse Open Banen Dagen, die op 20 en 21 maart weer plaatsvinden, zijn uitgegroeid tot een belangrijk jaarlijks ontmoetingsmoment voor werkzoekenden en lokale Thoolse bedrijven. Tijdens deze vijfde editie openen acht bedrijven hun deuren. Bezoekers kunnen zonder verplichtingen kennismaken met het bedrijf en haar medewerkers.

1 dag geleden
Laatste kans voor de partijen: Politiek debat brengt Thoolse lijsttrekkers samen [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Was de container met huisraad en bouwafval die pontificaal voor de deur van gemeenschapshuis De Vossenkuil stond een voorteken voor de uitkomst van het Thools politiek debat? Om de lijsttrekkers nog een laatste kans te geven om hun partijprogramma over te brengen aan de inwoners, werd door Omroep Tholen voor de eerste keer het Thools politiek debat georganiseerd.

1 dag geleden