Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente sluit gang naar de rechter om 'asielhotel' niet uit

Gemeente sluit gang naar de rechter om 'asielhotel' niet uit

ALBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen gaat mogelijk de omgevingsvergunning voor het zogeheten asielhotel in Albergen aanvechten. Dit valt op te maken uit een maandag verstuurde brief van het college van B en W aan de gemeenteraad.

In de brief valt te lezen dat de juridische mogelijkheden zijn verkend tegen de "nog te nemen besluiten". Hiermee wordt onder meer gedoeld op de aankondiging van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) dat via een omgevingsvergunning de bestemming van het hotel gewijzigd zal worden, waardoor er asielzoekers opgevangen kunnen worden.

"Voor de aankomende tijd is van belang dat het college de aanvraag van de omgevingsvergunning zo snel mogelijk ontvangt en zich voorbereidt op het te geven advies. In dat advies van het college kunnen naast ruimtelijke argumenten ook andere argumenten worden ingediend. Vervolgens kan bezwaar, beroep en hoger beroep tegen de omgevingsvergunning worden ingediend", aldus het college.

Overleg

Een woordvoerder van Tubbergen verduidelijkt dat de gemeente nu nog "in de fase van gesprek" zit. Zo staat er woensdag een overleg gepland tussen de burgemeester van Tubbergen, waar Albergen onder valt, en de staatssecretaris. Volgens het college biedt een overleg "de meeste kans" om de wensen van het bestuur en de inwoners te realiseren.

De rechtbank in Almelo besloot maandag nog in een kort geding die het het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aanspande tegen de eigenaresse van Hotel ‘t Elshuys dat de verkoop van het hotel gewoon door kon gaan. De vrouw probeerde onder de verkoop uit te komen omdat volgens haar niet duidelijk was dat er zoveel asielzoekers in gehuisvest zouden worden, maar volgens de rechter heeft het COA "open kaart gespeeld over zijn bedoeling met het hotel".

Over het asielhotel is, sinds bekend werd dat het kabinet de gemeente passeert en een vergunning gaat verlenen voor de opvang van asielzoekers, onrust geweest. Zo zijn er meerdere protesten georganiseerd. Ook is maandagochtend ontdekt dat er op het terrein bij het hotel brand heeft gewoed. Er wordt onderzoek gedaan, onder meer naar of de brand bewust is aangestoken.

Meer uit Binnenland

Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

2 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

3 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

5 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

5 uur geleden
Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Ministerie experimenteert met Europees alternatief voor WhatsApp

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.

7 uur geleden
Gelderland werkt toe naar opening kleine kerncentrale rond 2035

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiële locaties aanwijzen.

7 uur geleden