Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente sluit gang naar de rechter om 'asielhotel' niet uit

Gemeente sluit gang naar de rechter om 'asielhotel' niet uit

ALBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen gaat mogelijk de omgevingsvergunning voor het zogeheten asielhotel in Albergen aanvechten. Dit valt op te maken uit een maandag verstuurde brief van het college van B en W aan de gemeenteraad.

In de brief valt te lezen dat de juridische mogelijkheden zijn verkend tegen de "nog te nemen besluiten". Hiermee wordt onder meer gedoeld op de aankondiging van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) dat via een omgevingsvergunning de bestemming van het hotel gewijzigd zal worden, waardoor er asielzoekers opgevangen kunnen worden.

"Voor de aankomende tijd is van belang dat het college de aanvraag van de omgevingsvergunning zo snel mogelijk ontvangt en zich voorbereidt op het te geven advies. In dat advies van het college kunnen naast ruimtelijke argumenten ook andere argumenten worden ingediend. Vervolgens kan bezwaar, beroep en hoger beroep tegen de omgevingsvergunning worden ingediend", aldus het college.

Overleg

Een woordvoerder van Tubbergen verduidelijkt dat de gemeente nu nog "in de fase van gesprek" zit. Zo staat er woensdag een overleg gepland tussen de burgemeester van Tubbergen, waar Albergen onder valt, en de staatssecretaris. Volgens het college biedt een overleg "de meeste kans" om de wensen van het bestuur en de inwoners te realiseren.

De rechtbank in Almelo besloot maandag nog in een kort geding die het het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aanspande tegen de eigenaresse van Hotel ‘t Elshuys dat de verkoop van het hotel gewoon door kon gaan. De vrouw probeerde onder de verkoop uit te komen omdat volgens haar niet duidelijk was dat er zoveel asielzoekers in gehuisvest zouden worden, maar volgens de rechter heeft het COA "open kaart gespeeld over zijn bedoeling met het hotel".

Over het asielhotel is, sinds bekend werd dat het kabinet de gemeente passeert en een vergunning gaat verlenen voor de opvang van asielzoekers, onrust geweest. Zo zijn er meerdere protesten georganiseerd. Ook is maandagochtend ontdekt dat er op het terrein bij het hotel brand heeft gewoed. Er wordt onderzoek gedaan, onder meer naar of de brand bewust is aangestoken.

Meer uit Binnenland

1700 politiemensen zagen dossier Lisa in, meestal zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.

4 minuten geleden
Minister Van den Brink vergroot kans op asiel voor Soedanezen

DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.

38 minuten geleden
Meer gestrande Nederlanders in Midden-Oosten bellen alarmcentrale

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.

1 uur geleden
Copernicus ziet grote wolken met Saharastof naar Europa komen

BONN (ANP) - Flinke stofwolken uit de Sahara waaien de komende dagen over West-Europa heen. De Europese weer- en klimaatdienst Copernicus ziet een opvallend grote stofpluim naderen, die eerst Spanje en Portugal bereikt en aan het eind van de week op grotere hoogten ook over Nederland en zelfs Scandinavië trekt.

2 uur geleden
Ouders in zedenzaak 'voorzichtig blij', maar vrezen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Ouders van slachtoffers in de Barendrechtse zedenzaak zijn blij met de straf die de rechtbank Mels van B. (46) dinsdag oplegde. Van B. kreeg naast tbs met dwangverpleging ook een celstraf, die vier jaar hoger was dan de veertien jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Door de hogere straf vrezen de ouders wel dat Van B. in hoger beroep gaat. "Daar zit niemand op te wachten", zei een woordvoerder van Namens de Familie. "Deze zaak was slopend. Het was een loodzwaar traject."

2 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes. De rechtbank ging vier jaar uit boven de eis van het Openbaar Ministerie, vanwege de ernst en omvang van de zaak, waarin de verdachte zijn eigen belangen telkens boven die van de slachtoffers heeft gesteld. De hoogte van de celstraf werd door publiek op de tribune met juichkreten begroet.

3 uur geleden
Steun in Tweede Kamer voor extra traumahelikopter vliegveld Teuge

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.

4 uur geleden