Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Middelburg tekent regenboogconvenant met OCW

Gemeente Middelburg tekent regenboogconvenant met OCW

MIDDELBURG - De gemeente Middelburg blijft zich de komende jaren gericht inzetten voor de emancipatie en acceptatie van lhbti+ inwoners. Op vrijdag 29 september ondertekende wethouder Jeroen Louws op een bijeenkomst in Ede hiervoor een intentieverklaring met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW).Beleid om de emancipatie van lhbti+ personen te versterken blijft hard nodig, vindt minister Dijkgraaf van OCW die verantwoordelijk is voor emancipatiebeleid. Daarom zet hij voor de periode van 2023-2026 de aanpak Regenboogprogramma voort met de zogeheten Regenboogsteden. De gezamenlijke ambitie is om de acceptatie van lhbti+ personen te laten toenemen onder de gehele bevolking.Gezamenlijke ambitieNet als 54 andere Regenboogsteden krijgt gemeente Middelburg een financiële bijdrage van het ministerie van OCW om het lokale lhbti+ emancipatiebeleid te versterken. De gemeenten wisselen onderling uit over aanpak, of trekken samen op met de provincie. Bij de uitvoering van lokaal beleid werken ze samen met lokale en regionale organisaties zoals COC’s, antidiscriminatiebureaus of welzijnsorganisaties. Elke gemeente legt daarbij eigen accenten en zet ook eigen middelen in om lokale doelen te bereiken.Doelen bereikenDe emancipatie en acceptatie van lhbti+ personen in Nederland vertoonde de afgelopen decennia een positieve ontwikkeling. Helaas heeft deze tendens de laatste jaren niet krachtig doorgezet, blijkt uit Nederlands en Europees onderzoek. Zo stagneert het aantal Nederlanders dat positief staat tegenover lhbti+ personen en ligt - bijvoorbeeld - zichtbare intimiteit tussen mensen van gelijk geslacht nog uiterst gevoelig. Volgens OCW is daarbij extra aandacht nodig voor jongeren, ouderen en in kringen waar lhbti+ zijn nog een taboe is. Vooroordelen, discriminatie, intimidatie en geweld tegen lhbti+ personen moeten afnemen. Lhbti+ personen moeten zich meer gesteund voelen, veilig en weerbaar op school, op straat, op het werk, in de zorg en thuis, in de sport en in hun eigen sociale kring, zei minister Dijkgraaf vorig jaar op een Regenboogcongres in Utrecht.

Meer uit Middelburg

Kopje thee met Maartje Duin op Ter Hooge over haar podcast ‘Mina & Mevrouw’

MIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.

14 uur geleden
Historisch afstudeerproject brengt Lukas en Axel diploma, vriendschap en werk

ARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.

17 uur geleden
KNMI geeft code geel af voor maandagmiddag in verband met zware windstoten

MIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.

1 dag geleden
Samen Recht Vinden helpt passende oplossing te vinden voor iedereen

MIDDELBURG - In deze Week van de Rechtsstaat, die nog tot dinsdag duurt, is er landelijk aandacht voor verschillende initiatieven op het gebied van toegang tot het recht. Samen Recht Vinden organiseert op Walcheren en in Zeeuws-Vlaanderen extra spreekuren om aandacht te vragen voor het anders om gaan met conflicten. 

1 dag geleden
Vele soorten klassiekers doen Middelburg aan bij 25e oldtimerdag

MIDDELBURG - Bezoekers konden zaterdag genieten van allerlei verschillende typen oude auto's tijdens de 25e oldtimerdag.

1 dag geleden
Middelburgse gemeentesecretaris geschorst na ‘onoverbrugbaar verschil van inzicht’

MIDDELBURG - De gemeentesecretaris van de gemeente Middelburg is geschorst vanwege een 'onoverbrugbaar verschil van inzicht'. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van de VVD-fractie in de Middelburgse gemeenteraad. 'Van een integriteitskwestie is nadrukkelijk geen sprake.'

3 dagen geleden
‘Swingtij’ van Zeeuwse filmmaker Erik de Bruyn te zien bij Film by the Sea en Jazz by the Sa

VLISSINGEN/DOMBURG - De NPO-documentaire Swingtij: Blue Notes Higher Grounds van de Zeeuwse filmmaker Erik de Bruyn, die in april te zien was op televisie bij MAX, heeft op het Europe Film Festival in Barcelona de Best Music Film Award gewonnen. Binnenkort is de film te zien bij Film by the Sea in Vlissingen en Jazz by the Sea in Domburg.

3 dagen geleden