
Gemeente legt vijf monumentale molens stil in verband met veiligheid
THOLEN - Vijf monumentale molens in de gemeente moeten per direct stoppen met draaien. In samenspraak met de molenaars en extra deskundigen gaat Tholen een plan van aanpak opstellen om de molens zo snel mogelijk weer te laten draaien.
“De afgelopen jaren zijn er bij een aantal monumentale molens in Nederland onverwacht stalen roeden gebroken”, aldus de gemeente Tholen. “Naar aanleiding daarvan zijn de lasnaden van de roeden van de zes monumentale molens die de gemeente Tholen in eigendom heeft recentelijk aanvullend onderzocht.”
Op basis van de resultaten adviseert het onderzoeksbureau om met vijf molens niet meer te draaien. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten het advies voor de veiligheid van molenaars en bezoekers op te volgen. Dat betekent dat de gemeentelijke molens in de kernen Tholen, Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Sint-Annaland en Sint Philipsland niet meer mogen draaien.
Plan van aanpak
In samenspraak met de molenaars en externe deskundigen gaat de gemeente Tholen een plan van aanpak opstellen om de molens zo spoedig mogelijk weer te kunnen laten draaien.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - De Provincie Zeeland start woensdag met asfaltwerkzaamheden op twee plekken. Fietsers en automobilisten moeten rekening houden met afsluitingen op de Oude Zeedijk in Sint-Annaland en op het fietspad bij de Poortvlietsedijk in Scherpenisse. De werkzaamheden duren een paar dagen en kunnen zorgen voor hinder in het verkeer.
7 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 3 mei allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 23 van de derde klasse en speelronde 20 van de vierde en vijfde klasse.
11 uur geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland voert vanaf vandaag tot en met donderdag werkzaamheden uit aan de parallelweg van de Postweg (N286) in Tholen. De weg is in beide richtingen volledig afgesloten. Tankstation Deehoeve is tijdens de werkzaamheden bereikbaar, maar de carpoolplaats en de landbouwweg niet. Fietsers en het landbouwverkeer worden omgeleid via de Eeweg.
15 uur geledenTHOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
2 dagen geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
3 dagen geleden