Gemeente Leeuwarden vraagt supporters Cambuur: blijf vooral thuis
LEEUWARDEN (ANP) - De gemeente Leeuwarden wil dat supporters van SC Cambuur vrijdagavond thuisblijven en de mogelijke kampioenswedstrijd op de televisie kijken. De club wordt vrijdag mogelijk kampioen van de Keuken Kampioen Divisie. Vorige week vrijdag, toen Cambuur officieus naar de Eredivisie promoveerde, vierden zo’n tweeduizend supporters een feestje buiten het stadion.
Of er maatregelen zijn genomen om eenzelfde situatie als vorige week te voorkomen, wil een woordvoerder van de gemeente niet zeggen. "We zijn altijd alert en politie, gemeente, de clubleiding en supportersverenigingen staan als altijd in goed overleg met elkaar", is het enige wat hij daarover kwijt wil.
SC Cambuur speelt vrijdag in Alkmaar tegen Jong AZ. "We roepen mensen op vooral thuis te blijven en in te schakelen op Omroep Friesland", aldus de woordvoerder. De wedstrijd begint om 21.00 uur, om 20.00 uur begint op Omroep Friesland een extra sportprogramma, met daarin onder anderen oud-Cambuurspeler René van Rijswijk. Volgens een woordvoerder van de gemeente Leeuwarden gaat het om een programma met "unieke beelden, mogelijk zelfs vanuit de kleedkamer".
Ook kunnen mensen volgende week kijken naar de helikoptervlucht, geeft hij aan, verwijzend naar de vlucht die de selectie van de gemeente cadeau krijgt. De voetballers kunnen op die manier toch op een bijzondere manier de promotie naar de Eredivisie vieren, is de gedachte. Een huldiging met fans op een plein zit er vanwege het coronavirus voorlopig niet in. De helikoptervlucht is gepland voor zaterdag 1 mei. Supporters kunnen zwaaiend met vlaggen en wuivend in Cambuurshirt vanuit hun eigen tuin of vanaf hun eigen balkon de spelers feliciteren.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geleden