Gemeente Leeuwarden vraagt supporters Cambuur: blijf vooral thuis
LEEUWARDEN (ANP) - De gemeente Leeuwarden wil dat supporters van SC Cambuur vrijdagavond thuisblijven en de mogelijke kampioenswedstrijd op de televisie kijken. De club wordt vrijdag mogelijk kampioen van de Keuken Kampioen Divisie. Vorige week vrijdag, toen Cambuur officieus naar de Eredivisie promoveerde, vierden zo’n tweeduizend supporters een feestje buiten het stadion.
Of er maatregelen zijn genomen om eenzelfde situatie als vorige week te voorkomen, wil een woordvoerder van de gemeente niet zeggen. "We zijn altijd alert en politie, gemeente, de clubleiding en supportersverenigingen staan als altijd in goed overleg met elkaar", is het enige wat hij daarover kwijt wil.
SC Cambuur speelt vrijdag in Alkmaar tegen Jong AZ. "We roepen mensen op vooral thuis te blijven en in te schakelen op Omroep Friesland", aldus de woordvoerder. De wedstrijd begint om 21.00 uur, om 20.00 uur begint op Omroep Friesland een extra sportprogramma, met daarin onder anderen oud-Cambuurspeler René van Rijswijk. Volgens een woordvoerder van de gemeente Leeuwarden gaat het om een programma met "unieke beelden, mogelijk zelfs vanuit de kleedkamer".
Ook kunnen mensen volgende week kijken naar de helikoptervlucht, geeft hij aan, verwijzend naar de vlucht die de selectie van de gemeente cadeau krijgt. De voetballers kunnen op die manier toch op een bijzondere manier de promotie naar de Eredivisie vieren, is de gedachte. Een huldiging met fans op een plein zit er vanwege het coronavirus voorlopig niet in. De helikoptervlucht is gepland voor zaterdag 1 mei. Supporters kunnen zwaaiend met vlaggen en wuivend in Cambuurshirt vanuit hun eigen tuin of vanaf hun eigen balkon de spelers feliciteren.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
19 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
22 uur geleden