Gemeente Leeuwarden vraagt supporters Cambuur: blijf vooral thuis
LEEUWARDEN (ANP) - De gemeente Leeuwarden wil dat supporters van SC Cambuur vrijdagavond thuisblijven en de mogelijke kampioenswedstrijd op de televisie kijken. De club wordt vrijdag mogelijk kampioen van de Keuken Kampioen Divisie. Vorige week vrijdag, toen Cambuur officieus naar de Eredivisie promoveerde, vierden zo’n tweeduizend supporters een feestje buiten het stadion.
Of er maatregelen zijn genomen om eenzelfde situatie als vorige week te voorkomen, wil een woordvoerder van de gemeente niet zeggen. "We zijn altijd alert en politie, gemeente, de clubleiding en supportersverenigingen staan als altijd in goed overleg met elkaar", is het enige wat hij daarover kwijt wil.
SC Cambuur speelt vrijdag in Alkmaar tegen Jong AZ. "We roepen mensen op vooral thuis te blijven en in te schakelen op Omroep Friesland", aldus de woordvoerder. De wedstrijd begint om 21.00 uur, om 20.00 uur begint op Omroep Friesland een extra sportprogramma, met daarin onder anderen oud-Cambuurspeler René van Rijswijk. Volgens een woordvoerder van de gemeente Leeuwarden gaat het om een programma met "unieke beelden, mogelijk zelfs vanuit de kleedkamer".
Ook kunnen mensen volgende week kijken naar de helikoptervlucht, geeft hij aan, verwijzend naar de vlucht die de selectie van de gemeente cadeau krijgt. De voetballers kunnen op die manier toch op een bijzondere manier de promotie naar de Eredivisie vieren, is de gedachte. Een huldiging met fans op een plein zit er vanwege het coronavirus voorlopig niet in. De helikoptervlucht is gepland voor zaterdag 1 mei. Supporters kunnen zwaaiend met vlaggen en wuivend in Cambuurshirt vanuit hun eigen tuin of vanaf hun eigen balkon de spelers feliciteren.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
8 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
10 uur geleden