Gemeente Leeuwarden vraagt supporters Cambuur: blijf vooral thuis
LEEUWARDEN (ANP) - De gemeente Leeuwarden wil dat supporters van SC Cambuur vrijdagavond thuisblijven en de mogelijke kampioenswedstrijd op de televisie kijken. De club wordt vrijdag mogelijk kampioen van de Keuken Kampioen Divisie. Vorige week vrijdag, toen Cambuur officieus naar de Eredivisie promoveerde, vierden zo’n tweeduizend supporters een feestje buiten het stadion.
Of er maatregelen zijn genomen om eenzelfde situatie als vorige week te voorkomen, wil een woordvoerder van de gemeente niet zeggen. "We zijn altijd alert en politie, gemeente, de clubleiding en supportersverenigingen staan als altijd in goed overleg met elkaar", is het enige wat hij daarover kwijt wil.
SC Cambuur speelt vrijdag in Alkmaar tegen Jong AZ. "We roepen mensen op vooral thuis te blijven en in te schakelen op Omroep Friesland", aldus de woordvoerder. De wedstrijd begint om 21.00 uur, om 20.00 uur begint op Omroep Friesland een extra sportprogramma, met daarin onder anderen oud-Cambuurspeler René van Rijswijk. Volgens een woordvoerder van de gemeente Leeuwarden gaat het om een programma met "unieke beelden, mogelijk zelfs vanuit de kleedkamer".
Ook kunnen mensen volgende week kijken naar de helikoptervlucht, geeft hij aan, verwijzend naar de vlucht die de selectie van de gemeente cadeau krijgt. De voetballers kunnen op die manier toch op een bijzondere manier de promotie naar de Eredivisie vieren, is de gedachte. Een huldiging met fans op een plein zit er vanwege het coronavirus voorlopig niet in. De helikoptervlucht is gepland voor zaterdag 1 mei. Supporters kunnen zwaaiend met vlaggen en wuivend in Cambuurshirt vanuit hun eigen tuin of vanaf hun eigen balkon de spelers feliciteren.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
24 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
43 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.
3 uur geleden