Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente krijgt schilderij generaal Deslaurens in bruikleen

Gemeente krijgt schilderij generaal Deslaurens in bruikleen

VLISSINGEN - Uit handen van reserve ritmeester David Jan Bergkotte van Le Souvenir Français au Pays-Bas heeft wethouder Vader een schilderij van de in mei 1940 in Vlissingen gesneuvelde generaal Marcel Deslaurens in ontvangst genomen. De gemeente Vlissingen krijgt het nieuw vervaardigde schilderij in bruikleen en komt op een prominente plek in het stadhuis te hangen.

Generaal Marcel Deslaurens voerde het bevel over de Franse troepen die in de meidagen van 1940 in Zeeland meevochten tegen de Duitse troepen. Op 17 mei 1940 probeerden de in het nauw gedreven Franse troepen in Vlissingen te ontkomen via de boot naar Breskens. Tijdens deze aftocht heeft Deslaurens met een handvol soldaten de toegang tot de veerhaven verdedigd waarbij hij om het leven is gekomen. Op de plek aan de Prins Hendrikweg waar Deslaurens het leven liet staat sinds 2001 een monument waar jaarlijks op 17 mei een herdenking wordt gehouden.

Het schilderij is gemaakt door schilder Renik van Noordt uit Uitgeest, in opdracht van David Jan Bergkotte van Le Souvenir Français au Pays-Bas. Het schilderij verbeeld de laatste momenten van generaal Deslaurens tijdens de strijd met op de achtergrond de rode gloed van Middelburg dat toen in brand stond. “Het is een zo waar mogelijk getrouwe afbeelding,” vertelt Bergkotte. “Het is het laatste moment van generaal Deslaurens aan de hand van ooggetuigenverslagen. Alles klopt: de uniformen en wapens, alles precies zoals het was.” Tijdens de overdracht van het schilderij opperde Thierry van ‘t Hoff, voorzitter van Le Souvenir Français au Pays-Bas dat het wellicht tijd zou worden dat Vlissingen een straat naar de heldhaftige generaal zou vernoemen. Wethouder Vader zegde toe dit voor te leggen aan de straatnamencommissie van de gemeente. Het schilderij komt op een prominente plek op de eerste verdieping van het stadhuis te hangen.

Meer uit Vlissingen

Achteruitrijdende automobiliste rijdt scooterbestuurder aan in binnenstad

VLISSINGEN - Een scooterbestuurder is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in het centrum van Vlissingen. 

9 uur geleden
Muziekquiz bij ontmoetingspunt Samenstroom in Vlissingen

VLISSINGEN - Ontmoetingspunt Samenstroom is iedere vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur open in Museum Scheldewerf in Vlissingen.

13 uur geleden
Turners VTV sluiten seizoen af met zonnig eindfeest

VLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.

1 dag geleden
Feyenoord komt naar Vlissingen met Feyenoord Soccer Camp

VLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.

2 dagen geleden
Rubriek ‘Maurits tekent Vlissingen’

VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.

3 dagen geleden
Botsing tussen twee auto’s op A58 bij Oost-Souburg levert vertraging op

OOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.

3 dagen geleden
Vrouw op scootmobiel gewond bij aanrijding met auto

VLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.

3 dagen geleden