Gemeente knapt strandje op: ‘Geen grote investeringen’
SINT MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen is best bereid het strandje bij Smerdiek op te knappen, maar gaat geen grote zak geld beschikbaar stellen om de kering te herstellen. Dat zou zo’n twee ton kosten en wethouder Frank Hommel vraagt zich af of het dat wel waard is. “Er kan gewoon gezwommen worden, alleen wat minder lang dan wanneer het zou werken”, zo zegt hij.
De VVD wilde dat het strandje bij Sint Maartensdijk wordt hersteld, zodat zwemliefhebbers komend zwemseizoen kunnen zwemmen. Zwembad de Haestinge is namelijk vanwege renovatie gesloten. “Het strandje tussen Smerdiek en Gorishoek voldeed in het verleden prima, maar door technische problemen is dat niet meer het geval”, aldus Anco Fase van de VVD. De VVD’er wilde dat het Thools college serieus onderzoekt of het mogelijk is om de kering van het strandje bij Sint Maartensdijk terug in een dermate technische staat te brengen dat er weer gezwommen kan worden.
Campings
“We willen dat het weer werkt zoals het ooit bedoeld was. Dan kan het strandje dit voorjaar en zomer dienen als een goed alternatief voor zwembad Haestinge dat dit seizoen gesloten is.vZo kunnen de inwoners, toeristen maar vooral kinderen uit Sint Maartensdijk en omstreken toch op een veilige manier veel zwemplezier hebben. Naast de vraag van inwoners zou het college bijvoorbeeld ook de Dorpstafel, campings en aangelegen horeca kunnen betrekken bij dit onderzoek om draagvlak te vergroten en eventueel middelen te vinden”, opperde hij.
Onderzoek
De gemeente laat nu weten: “De kering bij het strandje is jaren geleden aangelegd met als functie het water vast te houden zodat er langer water bleef staan om te kunnen zwemmen. Deze is in zeer slechte staat. De kosten voor het vervangen van de kering worden geschat 200.000 euro. Daarbij is dan ook de vraag of deze investering voldoende toegevoegde waarde oplevert. We hebben hier nu eenmaal te maken met getijde en een kering zal ervoor kunnen zorgen dat het water ongeveer drie uur langer zal blijven staan, maar niet voortdurend. Bij het vasthouden van het water is ook de vraag of de waterkwaliteit gewaarborgd blijft. Dit moet nader worden onderzocht en pas voor seizoen ‘22 zal duidelijk zijn of volledig herstel van de kering mogelijk is”, zo antwoord het college.
Reparaties
Wethouder Frank Hommel laat weten dat de gemeente wel gaat voor ene opknapbeurtje van het strandje. “We zullen kleine reparaties verrichten aan de kering, waardoor het water bij laag water iets langer blijft staan, ook gaan we het strand egaliseren en schoonmaken”, zegt hij. Verder gaat Tholen kijken wat er voor volgend jaar mogelijk is en wat de kosten zijn. “Voor het opknappen van het strandje kunnen vereveningsgelden worden ingezet van de bouw van recreatiepark Wulpdal. De projectontwikkelaar staat er voor open de gelden hiervoor in te zetten”, zo weet men.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Onder een stralende zon hebben vrijwilligers afgelopen zaterdag meegeholpen met de schoonmaakactie De Schone Schelde. Chris Koopman begeleidde de groep.
4 uur geledenTHOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.
22 uur geledenTHOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.
1 dag geledenTHOLEN - De VVD en Algemeen Belang Tholen (ABT) behoren deze verkiezingen tot de verliezers. In de voorlopige uitslag raken beide partijen een zetel kwijt. Hilde Moerland ziet dat het politieke speelveld verandert, terwijl Ineke Schippers zich vooral zorgen over de scheve balans in de raad.
1 dag geledenTHOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."
2 dagen geledenTHOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
2 dagen geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
2 dagen geleden