
Gemeente informeert over nieuwbouw basisscholen
OOST-SOUBURG - Een nieuw gebouw voor de basisscholen Burcht-Rietheim en Tweemaster-Kameleon op hun huidige locatie. Als alles volgens plan verloopt, is dit eind 2020 een feit. Om de bouw te realiseren, krijgen leerlingen na de zomervakantie les in noodgebouwen aan de Roerstraat en Dongestraat. Omwonenden van deze straten werden daarom afgelopen week door de gemeente Vlissingen geïnformeerd over de tijdelijke huisvesting en de aanstaande verkeerssituatie.
De drukbezochte bijeenkomst vond plaats in het gebouw van de Tweemaster-Kameleon aan het Oranjeplein. Van de gemeente Vlissingen waren tien medewerkers aanwezig die de bewoners en omwonenden van de Roerstraat en de Dongestraat informeerden over de tijdelijke huisvesting, de parkeermogelijkheden en eventuele verkeerssituaties die na de zomervakantie kunnen ontstaan. ''Als we bouwers voor de nieuwe scholen hebben, want dat horen we pas in juni'', zegt projectleider van de gemeente Henk van Pelt.
De directeur van de Tweemaster-Kameleon, Ruud Hoogesteger, was ook aanwezig. Leerlingen van zijn school krijgen na de zomervakantie tot eind 2020 les in een noodgebouw aan de Roerstraat, terwijl de kinderen van de Burcht-Rietheim tijdelijk worden ondergebracht in een pand aan de Dongestraat. ''Al zestien jaar lang zijn we in Oost-Souburg opzoek naar een plek voor twee scholen. Dat is niet gelukt en daarom krijgen de scholen op hun huidige locatie een nieuw pand'', legt Van Pelt uit. ''Voor de Burcht-Rietheim is dat een gebouw aan de Van Visvlietstraat en voor de Tweemaster-Kameleon eentje aan de Jan de Priesterstraat. De huidige panden zijn zo ontzettend oud, die moeten echt worden vervangen.''
Verkeerssituatie
De nadruk lag tijdens de informatieavond vooral op de verkeerssituatie die ontstaat wanneer de leerlingen van de Burcht-Rietheim en de Tweemaster-Kameleon les krijgen op de tijdelijke locaties aan de Roerstraat en de Dongestraat. ''Daar hebben we een aantal ideeën over opgesteld'', stelt Ties van Ederen, medewerker van de gemeente Vlissingen. ''We willen het auto- en het fietsverkeer zoveel mogelijk van elkaar scheiden. Dit doen we door het voetpad vlakbij de Dongestraat te veranderen in een fietspad. Het beste zou zijn om niet met de auto te komen, maar mocht dit toch het geval zijn, dan is het de bedoeling dat iedereen zoveel mogelijk één richting op rijdt.'' Leerlingen van de Burcht-Rietheim die uit het zuiden van Souburg komen, wordt geadviseerd via de Burgemeester Stemerdinglaan en de Middelburgsestraat naar de Dongestraat te rijden. Ouders die hun kinderen naar de tijdelijke locatie van de Tweemaster-Kameleon aan de Roerstraat brengen, kunnen hun auto het beste parkeren in de Hontestraat en vandaar hun kinderen te voet naar school begeleiden. Wie de Amstelstraat gebruikt, kan de wijk via de Lingestraat en Diezestraat verlaten. ''Op die manier hopen we onnodige drukte te voorkomen'', aldus Van Ederen.
Suggesties
Voor aanwezige bewoners en omwonenden van de Dongestraat en de Roerstraat was er tijdens de bijeenkomst de mogelijkheid om mee te denken over de verkeerssituatie in beide straten en eventuele suggesties en tips op te schrijven. Zo kwam iemand met het voorstel een stopverbod in te stellen voor de ingang van het noodgebouw aan de Roerstraat en wees een bewoner van de Dongestraat op een onverharde fietsroute langs het park in zijn straat. Vaste parkeerplekken realiseren, enkel voor degenen die in de Roerstraat of Dongestraat wonen werd ook als optie genoemd. De gemeente Vlissingen gaat de suggesties van de omwonenden meenemen in het vervolgtraject van de nieuwbouwplannen. ''We gaan kijken in hoeverre ze relevant en in te passen zijn'', zegt projectleider Van Pelt. ''Maar eerst moeten we afwachten. Het wordt heel spannend in juni.''
BIJDRAGE MARIJN RIEMENS
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Het gratis toegankelijke evenement Rescue Zeeland vindt donderdag 14 augustus voor de dertiende keer plaats in en om de Vlissingse boulevards.
3 uur geledenVLISSINGEN - Een scooterbestuurder is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in het centrum van Vlissingen.
20 uur geledenVLISSINGEN - Ontmoetingspunt Samenstroom is iedere vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur open in Museum Scheldewerf in Vlissingen.
23 uur geledenVLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.
1 dag geledenVLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
3 dagen geleden