Gemeente Goes wil welzijnsrecepten blijven uitschrijven
GOES - De gemeente Goes gaat door met welzijn op recept.
Het project, waarin een coach bij huisartsen zogenaamde welzijnsrecepten uitschrijft, draait al twee jaar bij drie praktijken in Goes: Huisartsencentrum Goes, SenS en De Schuitvaart.
Eenzaam
Mensen die met onduidelijke, vaak psychosociale klachten bij hun huisarts komen, worden in contact gebracht met de welzijnscoach in de praktijk. Deze ondersteuner gaat met hem of haar in gesprek en kijkt wat het probleem is. “Soms zijn het eenzame mensen, is er iets mis met het leefpatroon of spelen er andere zaken”, zegt wethouder André van der Reest van de gemeente Goes. “De afgelopen twee jaar zijn er 93 welzijnsrecepten uitgeschreven, die effect lijken te hebben gehad. De reacties zijn positief en de huisarts heeft de mensen niet moeten doorverwijzen wat ons in kosten scheelt. We zijn dan ook tevreden over de resultaten.”
Zorgverzekeraar
Goes trekt 45.000 euro per jaar uit voor voortzetting. Zorgverzekeraar CZ is ook enthousiast en denkt ook na over een bijdrage. Volgens Van der Reest wil het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport welzijn op recept landelijk uitrollen.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
6 dagen geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 week geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 week geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 week geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 week geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 week geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 week geleden