
Gemeente Goes wil welzijnsrecepten blijven uitschrijven
GOES - De gemeente Goes gaat door met welzijn op recept.
Het project, waarin een coach bij huisartsen zogenaamde welzijnsrecepten uitschrijft, draait al twee jaar bij drie praktijken in Goes: Huisartsencentrum Goes, SenS en De Schuitvaart.
Eenzaam
Mensen die met onduidelijke, vaak psychosociale klachten bij hun huisarts komen, worden in contact gebracht met de welzijnscoach in de praktijk. Deze ondersteuner gaat met hem of haar in gesprek en kijkt wat het probleem is. “Soms zijn het eenzame mensen, is er iets mis met het leefpatroon of spelen er andere zaken”, zegt wethouder André van der Reest van de gemeente Goes. “De afgelopen twee jaar zijn er 93 welzijnsrecepten uitgeschreven, die effect lijken te hebben gehad. De reacties zijn positief en de huisarts heeft de mensen niet moeten doorverwijzen wat ons in kosten scheelt. We zijn dan ook tevreden over de resultaten.”
Zorgverzekeraar
Goes trekt 45.000 euro per jaar uit voor voortzetting. Zorgverzekeraar CZ is ook enthousiast en denkt ook na over een bijdrage. Volgens Van der Reest wil het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport welzijn op recept landelijk uitrollen.
Meer uit Beveland
GOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
16 uur geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
17 uur geledenGOES- Een traumahelikoper is zaterdagavond ingezet voor een geplande overplaatsing van een patiënt van het ADRZ-ziekenhuis aan de 's-Gravenpolderseweg naar het Erasmus MC in Rotterdam. Ook de brandweer werd opgeroepen. Wanneer patiënten van het ene naar het andere ziekenhuis moeten worden vervoerd, worden doorgaans ambulances ingezet. Vanwege specifieke omstandigheden werd dit keer voor vervoer door de lucht gekozen.
1 dag geledenGOES - De provincie Zeeland heeft besloten dat vervoerder EBS vanaf december 2026 het busvervoer in de hele provincie mag uitvoeren. Dit geldt voor een periode van twaalf jaar. EBS neemt het werk over van de huidige vervoerder Connexxion.
1 dag geledenGOES - De politie heeft vrijdagavond een minderjarige verdachte aangehouden na de steekpartij eerder die dag in het centrum van Goes. Bij het geweldsincident raakte een jongen gewond.
2 dagen geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
2 dagen geledenGOES - De bouw van het nieuwe schoolgebouw van Scalda in het Omnium in Goes gaat officieel van start. Wethouder André van Reest van de gemeente Goes verricht vrijdag de openingshandeling tijdens een feestelijke bijeenkomst.
2 dagen geleden