Gemeente Goes op zoekt naar jonge helden
GOES - Op vrijdag 19 november reikt de gemeente Goes, in het kader van de Internationale Dag van de Rechten van het Kind, haar jaarlijkse jeugdlintjes uit. Hiervoor kunnen inwoners tot en met 23 jaar nog deze hele maand worden aangemeld.
Jonge inwoners die zich bijzonder hebben ingezet voor de Goese samenleving krijgen met een jeugdlintje een bijzondere blijk van waardering. ‘Het jeugdlintje wordt uitgereikt aan jongeren tussen 8 en 23 jaar die Goes een fijnere plek hebben gemaakt door bijvoorbeeld ouderen of zieke mensen te helpen, activiteiten in een wijk of buurthuis te organiseren, moeilijke onderwerpen als pesten bespreekbaar te maken of een heldendaad of andere bijzondere prestatie hebben verricht’, laat de gemeente weten. Familie, vrienden, buren, maar bijvoorbeeld ook leerkrachten kunnen het lintje voor hun held aanvragen in de categorieën 8 tot en met 12 jaar (basisschool) en 13 tot en met 23 jaar (middelbaar onderwijs en ouder).
Kijk voor meer informatie over het nomineren - dat kan tot 31 oktober - op www.goes.nl/jeugdlintje.
Meer uit Beveland
GOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.
7 uur geledenBORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.
9 uur geleden's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.
14 uur geledenGOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
1 dag geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
1 dag geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
1 dag geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
1 dag geleden