Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente gaat terrein speeltuin De Oude Stad herinrichten

Gemeente gaat terrein speeltuin De Oude Stad herinrichten

VLISSINGEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft de raad geïnformeerd over het voornemen om het terrein van speeltuin De Oude Stad nieuw leven in te blazen en weer geschikt te maken als speeltuin. De speeltuin is al drie jaar gesloten nadat er bestuurlijke chaos was ontstaan. Met het voornemen van de gemeente komt er voor het eerst in jaren beweging in dit voortslepende dossier.

Het college laat weten dat het een langdurig traject is om de speeltuin weer open te krijgen. Zo waren er overeenkomsten over erfpacht en opstal met het voormalige bestuur van de speeltuinvereniging. Zolang de erfpacht en opstal was gelieerd aan het voormalige bestuur kon er geen nieuw bestuur aantreden om de speeltuinvereniging te heropenen. Inmiddels zijn deze overeenkomsten in samenwerking met het voormalig bestuur ontbonden en kan er weer naar de toekomst worden gekeken. Aangezien de staat van de gebouwen en speeltoestellen is gedateerd en geen van de speeltoestellen voldoet nog aan de geldende veiligheids- en kwaliteitseisen. Het college acht het niet wenselijk om het terrein in deze staat aan te bieden aan een nieuwe speeltuinvereniging en gaat het terrein herinrichten zodat het weer als speeltuin kan worden gebruikt. Er worden gesprekken gevoerd met een aantal omwonenden van de speeltuin aan de Paardenstraat die willen meedenken over een nieuwe speeltuin. In september denkt de gemeente de eerste schetsen aan de wijkbewoners te kunnen laten zien.

Meer uit Vlissingen

Man gewond aan hoofd na val met fiets in Bermweg Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt nadat hij bij een fietspaaltje in de Bermweg in Oost-Souburg ten val was gekomen. De man heeft medische zorg gekregen.

10 uur geleden
Chinook keert met spectaculaire demo terug naar Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Bezoekers van Rescue Zeeland kunnen zich opmaken voor een spectaculaire 13e editie. De iconische CH-47F Chinook-transporthelikopter van de Koninklijke Luchtmacht maakt op donderdag 14 augustus opnieuw zijn opwachting in Vlissingen. 'Tijdens een zinderende demonstratie laat de zware transporthelikopter zien hoe er met een zogenoemde bambi-bucket maar liefst 7.600 liter water wordt gedropt', laat de organisatie van Rescue Zeeland weten. 'Dit wordt een indrukwekkend schouwspel dat in 2018 op Rescue ook al eens te zien was.'

18 uur geleden
Ricardo Kaljouw uit Oost-Souburg brengt boek uit over bereiken vulkaantoppen

OOST-SOUBURG - Alpinist Ricardo Kaljouw (39) uit Oost-Souburg heeft een boek uitgebracht over zijn vulkaanavonturen. 'Een miljoen stappen op lava' gaat over zijn wereldreizen om zeven vulkaantoppen te bedwingen.

1 dag geleden
Rubriek ‘Maurits tekent Vlissingen’

In de tweewekelijkse rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' is dit keer herinneringsgebied Uncle Beach bij de Oranjemolen Maurits Schoenmakers onderwerp.

2 dagen geleden
Wereldklasse in de lucht: Britse vliegformatie The Global Stars terug op Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Op donderdag 14 augustus kleuren vier propellervliegtuigen van het Britse aerobatic display team The Global Stars de lucht boven de Westerschelde. De internationaal gelauwerde formatie is opnieuw te gast tijdens Rescue Zeeland - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland bij de Vlissingse boulevard - en belooft wederom een vliegshow van wereldklasse te verzorgen.

4 dagen geleden
Vijf jaar Wind in de zeilen: vervolg de ingezette koers

VLISSINGEN - De samenwerking tussen regio en rijk vanuit Wind in de zeilen bestaat vijf jaar. 'De voortgangsrapportages die twee keer per jaar verschijnen, laten zien dat er door de samenwerking mooie resultaten zijn bereikt', schrijft de gemeente Vlissingen in een persbericht. 

4 dagen geleden
Dongestraat Oost-Souburg vernieuwt met gezondheidscentrum en 24 appartementen

OOST-SOUBURG - Aan de Dongestraat in Oost-Souburg worden een gezondheidscentrum en 24 appartementen gebouwd. Deze vernieuwing komt op de plek van het schoolgebouw van de Parelburcht en sportzaal Van Duyvenvoorde, die niet meer in gebruik zijn. De sloop van de school begint zo snel mogelijk, laat de gemeente Vlissingen weten.

5 dagen geleden