Gemeente gaat regenboogpad voorlopig niet verwijderen: ‘Verdwijnt vanzelf na een buitje’
THOLEN - De gemeente Tholen gaat het regenboogpad, dat sinds zondag te zien is voor het gemeentehuis, voorlopig niet verwijderen. Ze verwachten dat een regenbuitje binnenkort zal zorgen dat het pad vanzelf verdwijnt.
Wie langs het gemeentehuis in Tholen rijdt, kan ‘m niet missen: het felgekleurde regenboogpad met daarbij de woorden ‘For Emma’. Deze woorden verwijzen naar Emma Smits. De Thoolse was afgelopen weken te volgen in het televisieprogramma Au Pairs. In het programma kwam Emma uit de kast; ze werd verliefd op een meisje.
Regenboogpad
Sinds afgelopen zondag is er dus een regenboogpad te zien voor het gemeentehuis in Tholen. Wie dit pad heeft gemaakt is niet bekend. Emma laat weten dat ze het heel bijzonder vindt dat iemand dit gedaan heeft. “Jammer dat ik niet weet wie het gedaan heeft, maar ik vind het heel tof!”
De gemeente laat weten het regenboogpad voorlopig niet te verwijderen. “We verwachten dat het pad na een regenbuitje snel verdwijnt”, aldus de gemeente. “Zo niet, dan moeten we kijken met wat voor materiaal het pad gemaakt is om te bepalen hoe verder.”
Veiligheid
Bij sommige Tholenaren heerst er onduidelijkheid of het zebrapad op deze manier nog wel rechtsgeldig is. De gemeente zegt daarover: “Het is en blijft een oversteekplaats voor voetgangers. We verwachten niet dat dit tot onveilige situaties leidt.”
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.
3 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.
9 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.
1 dag geledenTHOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers.
1 dag geledenTHOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.
2 dagen geledenTHOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
2 dagen geleden